Broń się! Jak dbać o swoją odporność

Co wspiera, a co osłabia odporność? Jak odpowiednią dietą wzmocnić organizm? Dlaczego brak przyjaciół jest tak groźny jak palenie?

Czy lepiej pić codziennie kieliszek wina, czy rzadko butelkę?

Co nam dają szczepienia?

Morsować czy nie morsować?

Lubimy ekscytować się tym, co nowe. Wierzymy reklamom obiecującym szybkie efekty. A warto pamiętać, że najskuteczniejsze formy wspierania organizmu są łatwo dostępne i tanie.

Dieta, ruch i sen mają ogromną moc! Pozwalają zachować zdrowie, cofają zegar biologiczny i działają jak lek, gdyż dbają o nasz układ odpornościowy.

A dobra odporność jest nam potrzebna nie tylko w pandemii. Na co dzień chroni nas przed opryszczką, chorobami autoimmunologicznymi, a nawet rakiem. Dlatego tak ważna jest wiedza o tym, jak o siebie dbać, by ją wspierać i wieść długie życie w dobrym zdrowiu.

,,Ponieważ od lat piszemy o zdrowiu, znajomi regularnie opowiadają nam o swoich dolegliwościach. Wielu z nich mogliby uniknąć, ale nie byli tego świadomi. Postanowiłyśmy usystematyzować naszą wiedzę o odporności. Rozmawiałyśmy z ponad trzydziestoma ekspertami i prześledziłyśmy setki badań naukowych, które dotyczą układu odpornościowego. Efektem jest ta książka.

Mamy nadzieję, że Ty także znajdziesz w tej książce wskazówki, jak żyć długo w dobrej formie, oraz motywację do wprowadzania zdrowych nawyków".

Margit Kossobudzka i Katarzyna Staszak

Informacje dodatkowe o Broń się! Jak dbać o swoją odporność:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2021-03-24
Kategoria: Poradniki

Tagi: Umysł ciało duch bóg

Kup książkę Broń się! Jak dbać o swoją odporność

Broń się! Jak dbać o swoją odporność - opinie o książce

Forget Me Not
Julie Soto