Brzask i zmierzch

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366966727
Liczba stron: 304

Tom 3 cyklu Trylogia lwowska

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Lwów, początek XX wieku. Uczucie młodej hrabiny zostaje wystawione na próbę. Czy miłość pokona nienawiść?

Wydawać by się mogło, że rozpaczliwa decyzja Anny, podjęta z miłości do męża, definitywnie zniszczy małżeństwo Dukajskich. Tymczasem życie niesie kolejne niespodzianki. Czy Michał odwzajemni przywiązanie żony? Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem i komu zależeć będzie na rozdzieleniu małżonków?

Magiczny Lwów z początku XX wieku, bezkresne korytarze Twierdzy Przemyśl oraz sielsko-anielski Jabłonów staną się tłem dramatycznych wydarzeń. Jaką tajemnicę z przeszłości skrywa pułkownik Dukajski? Czy miłość zdoła pokonać rodzinne zdrady, szalejące żywioły i czającą się zewsząd śmierć? Czy i tym razem po najczarniejszym zmierzchu przyjdzie zwiastujący nadzieję brzask?

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Brzask i zmierzch

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Brzask i zmierzch

Dalsze burzliwe losy Anny i Michała w trzeciej części trylogii lwowskiej.

 

Dużo tajemnic i rodzące się uczucie pomiędzy głównymi bohaterami sprawiło że ciężko mi się było oderwać od tej części.

 

Ciekawa i intrygująca historia.

Uwielbiam styl pisania autorki jest lekki i wciągający. Czyta się z przyjemnością.

 Anna po poznaniu tajemnicy rodzii eh uświadamia sobie że Michał uratował jej rodzinę.

Zmienia swoje nastawienie do męża.

Gdy Michał zostaje aresztowany robi wszystko żeby mu pomóc.

Żałuję że to już koniec historii Anny i Michała.

Link do opinii

Świetne zakończenie serii. Szkoda, że była tak wciągajaca, że przeczytałam ją bardzo szybko.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-10-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Anna wierząc, że jej mąż kocha inną, pragnie usunąć się z jego życia. To nie jest jednak łatwe, bo ten nie wiedząc o jej rozterkach pragnie spędzić z ukochaną życie. Tymczasem żadne z nich nie wie, że już niedługo w ich życiu pojawią się prawdziwe kłopoty i dramaty. Dopiero one uświadomią małżonkom jak wiele dla siebie znaczą. Czy Anna w końcu zrozumie, że dla męża jest najważniejsza? Czy małżeństwo Anny i Michała przetrwa zawirowania losu?
Z jeden strony cieszę się, że dane mi było już przeczytać Brzask i zmierzch. Naprawdę byłam ciekawa co tym razem zaserwuje nam autorka oraz jak potoczą się losy znanych i lubianych bohaterów. Z drugiej strony zazdroszczę tym, którzy dopiero mają ją w planach, bo niestety tą częścią pożegnałam się z Anną i Michałem. A szkoda. Wielka szkoda, bo bardzo polubiłam tę serię. Zauroczyła mnie swoim klimatem i bohaterami, których nie dało się nie polubić. W tej części, co prawda z początku Anna straciła swój ,,pazur'', ale szybko go odzyskała. Ku mojej niekłamanej radości, bo pokora i uległość do tej bohaterki kompletnie nie pasują.
W Brzasku i zmierzchu dzieje się wiele dobrego i złego. Mnie osobiście autorka zaskoczyła kilkukrotnie. I to pozytywnie ! Na jaw wychodzi wiele spraw, które do tej pory były ukryte. Wrogowie Anny i Michała w końcu pokazali na co ich stać. To sprawiło, że małżonkowie stanęli w prawdzie dotyczącej swoich uczuć, marzeń i tym co jest dla nich ważne. I zakończenie... Tak naprawdę lepszego zakończenia dla historii Anny i Michała nie mogłam sobie wyobrazić. Było wręcz idealnym podsumowaniem ich relacji. Ani nie było za słodkie, ani gorzkie. Takie w sam raz.
Brzask i zmierzch to książka, przy której można się zatracić. Można zapomnieć o uciekającym czasie. To książka, którą chłonie się całym swoim jestestwem. Autorka czaruje słowem i sprawia, że czujemy się jakbyśmy wydarzenia opisane na kartach książki obserwowali na własne oczy. To wszystko sprawiło, że ciężko mi było rozstać z tą serią. Jedyne co mi teraz pozostanie to dobre wspomnienia. Oczywiście polecam niniejszą książkę, jak i całą serię. Ten kto po nią sięgnie nie powinien być zawiedziony.

Link do opinii
Inne książki autora
Ćma
Joanna Wtulich0
Okładka ksiązki - Ćma

Ewa ma wszystko. Kochającego męża, córkę i pasjonującą pracę, w której odnosi sukcesy. Wydaje się kobietą spełnioną, mimo to rozpaczliwie...

Światło i mrok
Joanna Wtulich0
Okładka ksiązki - Światło i mrok

Lwów, początek XX wieku. Czy młoda hrabianka przechytrzy wszystkich i ucieknie sprzed ołtarza? Dalsze losy niepokornej arystokratki Anny Lipińskiej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy