Brzask i zmierzch

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-10-13

Tom 3 cyklu Trylogia lwowska

Lwów, początek XX wieku. Uczucie młodej hrabiny zostaje wystawione na próbę. Czy miłość pokona nienawiść?

Wydawać by się mogło, że rozpaczliwa decyzja Anny, podjęta z miłości do męża, definitywnie zniszczy małżeństwo Dukajskich. Tymczasem życie niesie kolejne niespodzianki. Czy Michał odwzajemni przywiązanie żony? Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem i komu zależeć będzie na rozdzieleniu małżonków?

Magiczny Lwów z początku XX wieku, bezkresne korytarze Twierdzy Przemyśl oraz sielsko-anielski Jabłonów staną się tłem dramatycznych wydarzeń. Jaką tajemnicę z przeszłości skrywa pułkownik Dukajski? Czy miłość zdoła pokonać rodzinne zdrady, szalejące żywioły i czającą się zewsząd śmierć? Czy i tym razem po najczarniejszym zmierzchu przyjdzie zwiastujący nadzieję brzask?

Tagi: obyczajowe z historią w tle

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Brzask i zmierzch

Opinie o książce - Brzask i zmierzch

Świetne zakończenie serii. Szkoda, że była tak wciągajaca, że przeczytałam ją bardzo szybko.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-10-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Anna wierząc, że jej mąż kocha inną, pragnie usunąć się z jego życia. To nie jest jednak łatwe, bo ten nie wiedząc o jej rozterkach pragnie spędzić z ukochaną życie. Tymczasem żadne z nich nie wie, że już niedługo w ich życiu pojawią się prawdziwe kłopoty i dramaty. Dopiero one uświadomią małżonkom jak wiele dla siebie znaczą. Czy Anna w końcu zrozumie, że dla męża jest najważniejsza? Czy małżeństwo Anny i Michała przetrwa zawirowania losu?
Z jeden strony cieszę się, że dane mi było już przeczytać Brzask i zmierzch. Naprawdę byłam ciekawa co tym razem zaserwuje nam autorka oraz jak potoczą się losy znanych i lubianych bohaterów. Z drugiej strony zazdroszczę tym, którzy dopiero mają ją w planach, bo niestety tą częścią pożegnałam się z Anną i Michałem. A szkoda. Wielka szkoda, bo bardzo polubiłam tę serię. Zauroczyła mnie swoim klimatem i bohaterami, których nie dało się nie polubić. W tej części, co prawda z początku Anna straciła swój ,,pazur'', ale szybko go odzyskała. Ku mojej niekłamanej radości, bo pokora i uległość do tej bohaterki kompletnie nie pasują.
W Brzasku i zmierzchu dzieje się wiele dobrego i złego. Mnie osobiście autorka zaskoczyła kilkukrotnie. I to pozytywnie ! Na jaw wychodzi wiele spraw, które do tej pory były ukryte. Wrogowie Anny i Michała w końcu pokazali na co ich stać. To sprawiło, że małżonkowie stanęli w prawdzie dotyczącej swoich uczuć, marzeń i tym co jest dla nich ważne. I zakończenie... Tak naprawdę lepszego zakończenia dla historii Anny i Michała nie mogłam sobie wyobrazić. Było wręcz idealnym podsumowaniem ich relacji. Ani nie było za słodkie, ani gorzkie. Takie w sam raz.
Brzask i zmierzch to książka, przy której można się zatracić. Można zapomnieć o uciekającym czasie. To książka, którą chłonie się całym swoim jestestwem. Autorka czaruje słowem i sprawia, że czujemy się jakbyśmy wydarzenia opisane na kartach książki obserwowali na własne oczy. To wszystko sprawiło, że ciężko mi było rozstać z tą serią. Jedyne co mi teraz pozostanie to dobre wspomnienia. Oczywiście polecam niniejszą książkę, jak i całą serię. Ten kto po nią sięgnie nie powinien być zawiedziony.

Światło i mrok
Joanna Wtulich 0
Okładka ksiązki - Światło i mrok

Lwów, początek XX wieku. Czy młoda hrabianka przechytrzy wszystkich i ucieknie sprzed ołtarza? Dalsze losy niepokornej arystokratki Anny Lipińskiej...

Ogień i lód
Joanna Wtulich 0
Okładka ksiązki - Ogień i lód

Lwów, początek XX wieku. Młodziutka hrabianka Anna Lipińska, która debiutuje na salonach, zwraca uwagę pułkownika Michała Dukajskiego. Śmiałej...