reklama

Budi. Piłkarz z ulicy

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2018-04-04
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-65345-81-3
Liczba stron: 248

Ocena: 5 (1 głosów)

Plan Budiego jest prosty.

Zostanie gwiazdą futbolu, zamiast co dzień od rana do nocy szyć i pakować buty piłkarskie. Będzie grał w najwspanialszej drużynie świata, a nie na skwerku za fabryką, w której pracuje.

Tymczasem wystarcza jedno niefortunne kopnięcie piłki, aby świat Budiego wywrócił się do góry nogami. Teraz ma dług u Smoka, najniebezpieczniejszego człowieka w Dżakarcie. Od tej chwili nie tylko marzenia chłopca są zagrożone, ale też jego życie.

Piękna opowieść wielkich nadziejach i prawdziwych bohaterach, którzy są wśród nas. I o tym, żeby nigdy nie poddawać się w walce o swoje największe marzenia.

Kup książkę Budi. Piłkarz z ulicy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2018-09-14, Przeczytałem,
Mieć marzenia Wykorzystywanie dzieci do ciężkiej,‭ ‬nisko płatnej,‭ ‬nieomal niewolniczej pracy jest smutną rzeczywistością‭ ‬wielu‭ ‬biednych krajów.‭ ‬Jedną sprawą jest sam fakt pracy nieletnich,‭ ‬drugą – pytanie o to,‭ ‬kto czerpie z tego zyski.‭ ‬Mogłoby się wydawać,‭ ‬że przede wszystkim lokalni „biznesmeni“.‭ C‬zęsto są to tak naprawdę duże międzynarodowe koncerny, korzystające‭ ‬z tanich podwykonawców.‭ ‬Z kolei zyski uzyskiwane przez owe koncerny trafiają np.‭ ‬do funduszy inwestycyjnych, w których mają udziały‭ ‬m.in.‭ ‬bogaci ludzie czy różnego rodzaju fundacje.‭ ‬I tak na niewolniczej pracy dzieci zarabiają czasami ludzie,‭ ‬którzy pozornie nie mają z tym nic wspólnego,‭ ‬a nawet oficjalnie walczą z wyzyskiem.‭ Można zauważyć, że d‬użym firmom łatwiej i taniej dbać o rozwinięty marketing niż o prawa tych,‭ ‬którzy dla nich‭ (‬niekoniecznie bezpośrednio‭) ‬pracują.‭ ‬Co pewien czas pojawiają się informacje o tym problemie, dotyczącym znanych producentów i marek,‭ ‬wywołując chwilowe ożywienie,. Później jednak wszystko szybko wraca do‭ „‬normy‭”‬ ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Budi. Piłkarz z ulicy

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje