Być jak Erica

Bezwzględna Violet jest skoncentrowana na swoim celu, Erica szuka miłości, ciepła i stabilizacji. Która z nich przejmie kontrolę nad bohaterką?

Co by było, gdybyś zaczęła żyć kłamstwem, a to kłamstwo stało się prawdą?

Życie Violet kręci się wokół dwóch spraw. Jak stać się Ericą Silverman - dziewczynką, która zaginęła wiele lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach? Druga sprawa stanowi jej największą tajemnicę: musi wykraść cenny obraz z sejfu pani Silverman - matki Eriki - i zacząć nowe życie ze swoim ojcem z dala od wszystkich problemów...

Siedemnastoletnia Violet zaczyna szaleńczą jazdę bez trzymanki. Usiłuje utrzymać wszystkich w przekonaniu, że jest zaginioną Eriką, kalkuluje każdą decyzję, waży każde słowo. Jednocześnie powoli zaczyna tracić tożsamość. Która z osobowości w końcu przejmie kontrolę? Zimna profesjonalistka Violet, czy niewinna Erica, która ponad wszystko pragnie znaleźć się w kochającym domu?

Informacje dodatkowe o Być jak Erica:

Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 2016-08-17
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Być jak Erica

Być jak Erica - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2020, 2020, Dla młodzieży,

"Być jak Erica " Michelle Painchaud należy do literatury młodzieżowej. Główną bohaterką jest dziewczyna o imieniu Violet, która jest oszustką i ma wykonać coś na co była przygotowywana całe życie. Jej zy ie kręci się wokół dwóch spraw. Po pierwsze musi udawać Ericę Silverman- dziewczynkę, która zaginęła wiele lat temu w niewyjaśnionych okolicach -tak żeby nikt się nie zorientował. Natomiast druga sprawa dotyczy pewnej kradzieży obrazu z sejfu mamy Eriki.
Kiedy to się uda będzie wreszcie mogła zacząć życie ze swoim ojcem z dala od problemów.
Violet próbuje utrzymać wszystkich w przekonaniu że jest zaginioną Eriką. Jednak powoli zaczyna tracić tożsamość nie da się udawać wiecznie. Która z osobowości przejmie kontrolę nad bohaterką?
Powieść porusza takie tematy jak matczyna miłość, oszustwo, przyjaźń, szkoła, kłamstwo, ...
Mimo wszystko Violet przede wszystkim pragnie mieć kochający dom. Jest to bystra dziewczyna, która jest skoncentrowana na swoim celu. Jednak powoli zaczyna się gubić w tak odmiennym życiu. Jej życie uległo diametralnie zmianie.
Jak skończy się historia Violet?
Zdecydowanie polecam.
Książkę przyjemnie się czyta.

Avatar użytkownika - Judka
Judka
Przeczytane:2018-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bardzo ciekawa książka,  czytałam z wielką przyjemnością, zakończenie było zaskakujące.  Sięgnęłam po nią gdy siostra przyniosła z biblioteki szkolnej, myślałam że będzie to książka typowo dla młodzieży , a jednak przekonałam się że i dorosłego czytelnika wciągie.