Być jak Rich DeVos.Prawość i uczciwość warunkiem sukcesu w życiu i biznesie

Rich DeVos, współzałożyciel firmy Amway i właściciel klubu NBA Orlando Magic, posiada cechy rzadko spotykane wśród dzisiejszych liderów biznesu: mądrość, oddanie innym, filantropię, patriotyzm, nieustanne podkreślanie roli rodziny jako rzeczy najcenniejszej i najważniejszej w życiu.

Każdy rozdział tej książki wypełniają historie ludzi, którzy mieli okazję przyglądać się życiu Richa DeVosa z bliska. „Podczas dosłownie setek rozmów, które przeprowadziłem, nie usłyszałem o Richu DeVosie ani jednej negatywnej opinii! Każdy, z kim rozmawiałem – od kelnerki, boya hotelowego i dozorcy aż po byłego prezydenta USA – mówił o Richu jedynie z podziwem i wdzięcznością” pisze, w posłowiu do książki „Być jak Rich DeVos”, jej współautor Pat Williams.

Rich DeVos z pewnością zostanie zapamiętany jako jeden z największych współczesnych przedsiębiorców. On i jego partner, Jay Van Andel, zaczęli praktycznie od zera, budując firmę, która umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej dosłownie milionom ludzi na całym świecie. Stworzyli korporację, która dała początek zupełnie nowej formie indywidualnego przedsiębiorstwa, i wciąż jest jednym z najbardziej niezwykłych, społecznych i kulturowych fenomenów naszych czasów.

Jak być takim jak Rich? Jak osiągnąć swój własny, zadziwiający sukces? Jak mieć tak wielki wpływ na innych? Jak urzeczywistnić własne marzenia?

Aby być jak Rich DeVos, trzeba stać się liderem, osobą o rozwiniętych zdolnościach komunikacyjnych i doskonałym handlowcem, który potrafi sprzedać siebie i swoje marzenia. Trzeba posiąść mądrość i nie bać się podejmowania śmiałych, ryzykownych działań. Trzeba mieć serce dla ludzi i wzbogacać ich życie.

Aby być jak Rich, trzeba kochać Boga, swoją rodzinę, swój kraj i innych ludzi – i pamiętać o okazywaniu tej miłości poprzez hojność i współczucie. Trzeba też posiadać pewne kluczowe cechy charakteru – waleczność, pokorność i życzliwość, silną, niezachwianą etykę pracy.

Lecz ponad wszystko, żeby być jak Rich DeVos, trzeba być optymistą. Gdy przychodzą trudności, pamiętać, że życie nadal jest wspaniałe i wszystko, co złe, w końcu minie. Gdy ktoś nas źle traktuje, jest złośliwy lub niegrzeczny, należy być cierpliwym i wybaczyć – może po prostu ma zły dzień. Powiedzieć coś miłego i iść dalej. Jak powiedziałby Rich, większość ludzi to osoby przyzwoite i dobre... przez większość czasu.

Informacje dodatkowe o Być jak Rich DeVos.Prawość i uczciwość warunkiem sukcesu w życiu i biznesie:

Wydawnictwo: Studio Emka
Data wydania: 2014-09-12
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-64437-13-7

Kup książkę Być jak Rich DeVos.Prawość i uczciwość warunkiem sukcesu w życiu i biznesie

Być jak Rich DeVos.Prawość i uczciwość warunkiem sukcesu w życiu i biznesie - opinie o książce

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;