Była arabską stewardesą

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-09-17

Nowa książka autora bestselleru "Jak podrywają szejkowie".

Wstrząsająca historia Polki pracującej w najsłynniejszych arabskich liniach lotniczych.

O podobnych koszmarach nikt nie mówi. Ona zdecydowała się przerwać milczenie.
Praca stewardesy w luksusowych arabskich liniach lotniczych miała być spełnieniem marzeń - okazała się największym horrorem w jej życiu.
Anna podróżuje po świecie, świetnie zarabia, a do tego na pokładzie samolotu spotyka mężczyznę swych snów. Przystojny, szarmancki i niebywale bogaty Arab wydaje się księciem z bajki, ale z czasem ujawnia prawdziwe oblicze. Dziewczyna wpada w pułapkę. Seria tajemniczych samobójstw, sekrety z przeszłości i honorowe zemsty rządzą światem mężczyzn, dla których kobiety są tylko narzędziem do zaspokajania wyuzdanych żądz.
Jak wygląda praca w jednych z najbogatszych linii lotniczych na świecie? Do czego jest zdolny zakochany Arab? I czy można uciec z piekła?

Marcin Margielewski - karierę zaczynał jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny, pracując dla mediów takich jak "Maxim", "CKM", "Super Express", "Gazeta.pl", "TVP" czy "Polsat Café". Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Jego debiut "Jak podrywają szejkowie" na długie tygodnie podbił listy bestsellerów.

Kup książkę Była arabską stewardesą

Opinie o książce - Była arabską stewardesą

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2020-02-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020, 52 książki 2020,

Ta książka to mój powrót do tej tematyki po długiej przerwie. Czytając takie historie, jak ta zawsze się zastanawiałam, czy dziewczyny/kobiety słysząc lub czytając przerażające przeżycia kobiet, którym udało się uciec są naprawdę tak głupie, by dać się w to wpakować? Wygląda na to, że tak. Poza tym religia, obyczaje, korupcja, lenistwo policji i psychopatyczne zapędy mężczyzn, sprzyjają temu, że takich historii jest dużo."Była arabską stewardesą" to opowieść oparta na faktach.Anna to 21- letnia Polka, która ma poukładane życie, chłopaka, studia filozoficzne i brak perspektyw na przyszłość. Wyciągnięta przez koleżankę zgłasza się na rozmowę o pracę stewardesy w arabskich liniach lotniczych. Wyjazd do Dubaju, zwiedzanie świata, poznawanie nowych ludzi i dobre zarobki sprawiają, że zmienia nastawienie i udaje jej się zdobyć pracę. Podczas jednego z lotów poznaje przystojnego, szarmanckiego milionera Mo. Bogaty Arab zdobywa ją, rozkochuje w sobie, tym samym urządzając Annie piekło na ziemi. To do czego posuwał się Mohammed było gorsze niż przemoc fizyczna. Annie udało się uciec, ale wiele kobiet nie wytrzymałoby tego, przez co przeszła i gdyby nie zostały zamordowane "popełniając samobójstwo", same zdecydowałyby targnąć się na swoje życie.Oprócz historii Anny, z książki można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat pracy stewardesy, procedur linii lotniczych, czy zachowań podróżnych. Ciekawa lektura.

Avatar użytkownika - Lila89
Lila89
Przeczytane:2020-01-04, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2020,

Bardzo prawdziwa, z początku bajkowa, ale w gruncie rzeczy niezwykle niebezpieczna i wstrząsająca historia Polki i jej księcia. Tak naprawdę ciężko pojąć, że dialogi i zdrzenia opisywane przez autora są prawdziwe i miały miejsce w przeszłości. Nie sposób pojąć jak to możliwe, że doszło do takich rzeczy. I to w XXI wieku? Uważam, że książkę powinny przeczytać nie tylko młode kobiety, ale również ich ojcowie, bracia, rodzina. Można uchronić przed łatwą, wymarzoną, bajkową i bardzo niebezpieczną miłością...

"Byłam arabską stewardesą (…) To, co mi zrobił, nie mieści się w głowie".

Wbrew tytułowi, nie jest to książka ukazująca pracę arabskiej stewardesy. To historia, która sfabularyzowana, mogłaby posłużyć jako scenariusz do szokującego thrillera psychologicznego. Jestem pełna podziwu dla głównej bohaterki, która zdecydowała się ją opowiedzieć światu, bo przecież w każdej chwili jej oprawca może poznać prawdę.

Marcin Margielewski to dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny, który swoją karierę rozpoczynał pracując w takich mediach jak "Maxim", "CKM", "Super Express", "Gazeta.pl", "TVP" czy "Polsat Cafe". Autor przez dziesięć lat podróżował, mieszkając w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był także dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek.

Anna zupełnie przypadkowo przechodzi rekrutację w luksusowych arabskich liniach lotniczych i zostaje stewardesą. Bohaterka podróżuje po świecie i nie narzeka na swoje zarobki. Pewnego dnia podczas lotu poznaje bogatego Araba. Mężczyzna wydaje się być księciem z bajki – przystojny, wykształcony i szarmancki. Tak rozpoczyna się jej romans, który bardzo szybko pokazuje prawdziwe oblicze ukochanego. Anna znajduje się w pułapce, z której nie widzi szans na ratunek.

Całą historię Anny można opisać jednym słowem, czyli wstrząsająca. To, co bowiem przeżyła ta kobieta nie mieści się w mojej głowie. Polka została poddana najbardziej wyrafinowanej formie przemocy zwanej gaslightingiem, której metody dość szczegółowo opisała. Metody manipulacji, którym poddał bohaterkę Mo, jego okrutne pomysły i co gorsze, możliwości działania oplatające nie tylko świat arabski, są wprost nie do uwierzenia. Cała ta historia jest autentyczna, a wszelkie wydarzenia z życia Anny ukazane zostały w pierwszoosobowej narracji, tym samym wzmacniając jej cały emocjonalny przekaz. Jak widać, po raz kolejny potwierdza się fakt, iż często rzeczywistość jest o wiele gorsza niż najbardziej wymyślna fikcja literacka.

Z całej książki można dowiedzieć się nieco informacji o pracy w arabskich elitarnych liniach lotniczych. Anna ukazuje kuluary egzaminu pozwalającego na wykonywanie takiej pracy, wspomina o grooming standards, czyli obowiązkowych cechach w wyglądzie stewardesy (tutaj szokuje przytoczona historia jednej ze stewardes pozbawionej palca), czy też o licznych zakazach, które często są jedynie granicami w teorii. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że ta płaszczyzna to jedynie tło, bowiem pierwszoplanową warstwą jest dramatyczna historia Anny, uwikłanej w psychopatyczną grę. Marcin Margielewski do tego wszystkiego wplata także gdzieniegdzie w fabułę ciekawe smaczki dotyczące arabskiej kultury, jak chociażby ten o dziewictwie z odzysku.

Przyznam, że bardzo mocno zaskoczył mnie sposób na uwolnienie się z macek psychopaty, jaki wraz z przyjaciółmi wymyśliła Anna. Dziwię się także tej Polce, że postanowiła zwierzyć się z tych traumatycznych przeżyć szerszemu gronu odbiorców, bowiem ja bałabym się tego, że Mo usłyszy o tej książce i czytając ją, pozna prawdę. Nie sądzę także, aby ta historia romansu z obrzydliwie bogatym Arabem stała się przestrogą dla innych naszych rodaczek. Jestem natomiast pewna, że na kanwie tej opowieści mógłby powstać wciągający i klimatyczny dreszczowiec.

Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2019-11-03, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2019,
Jak podrywają szejkowie
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Jak podrywają szejkowie

Przemilczana prawda o życiu arabskich szejków. Historia młodego księcia, syna jednego z arabskich szejków, który ze względu na swoją pozycję i bogactwo...

Jak podrywają szejkowie
Marcin Margielewski0