reklama

Cejrowski - biografia

Wydawnictwo: Czerwone i czarne
Data wydania: 2010-10-05
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7506-545-9
Liczba stron: 256

Ocena: 4.55 (11 głosów)

Wojciech Cejrowski. Jako nastolatek walczył z systemem komunistycznym. Za udział w protestach po zamordowaniu Grzegorza Przemyka milicja wyłamała mu wszystkie palce u rąk. Wiele lat później - w wolnej Polsce - został skazany za publiczne krytykowanie pijanego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Mimo takich doświadczeń nadal odważnie wyraża swoje poglądy. Bohater prawej części prawicy, wcielony diabeł dla wszystkich postępowców. Radykalny antykomunista i równie nieprzejednany krytyk demokracji. Polski patriota i żarliwy katolik o... żydowsko-hiszpańskich korzeniach. Podróżnik, komik, performer. Biznesmen i autor bestsellerowych książek politycznych i podróżniczych, których łączny nakład przekroczył milion egzemplarzy. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego życia publicznego. A jednocześnie człowiek, który przez 20 lat wyjątkowo skutecznie chronił swoją prywatność przed wścibstwem prasy brukowej i dociekliwością poważnych dziennikarzy. Kim naprawdę jest Wojciech Cejrowski? I ilu ich jest?! Ta książka zawiera odpowiedź. Grzegorz Brzozowicz, autor Oto biografia, która nie powinna się ukazać, choć musiała. Oto bohater książki, który podbił serca milionów czytelników, widzów i słuchaczy, mimo że kiedyś został skazany na medialne nieistnienie. Oskarżany za swe poglądy i nietolerancję, pokazał nam jak należy być otwartym i tolerancyjnym wobec innych kultur. W książce zobaczymy przedsiębiorczego i zaradnego człowieka, który wszystko zawdzięcza sobie. Zdolności do barwnej gawędy zazdroszczą mu wszyscy. Że jest trudny w kontakcie? Nobody’s perfect! Tadeusz Zysk, wydawca

Kup książkę Cejrowski - biografia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Cejrowski - biografia

Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2016-10-01, Ocena: 6, Przeczytałam, wyzwanie 12 książek 2016,
Po książkę sięgałam z obawą że autor nie sprosta zadaniu. Bo jak tu opowiadać o postaci tak charakterystycznej, barwnie grającej stylem wypowiedzi? Niemożliwe! A jednak! Autor tak wspaniale oddał klimat książek Wojciecha Cejrowskiego ze przez chwile zapominałam że to nie on sam snuje opowieść. Ponadto W.C. zostaje pokazany z kilku stron swojej osobowości. Inteligentny, bezkompromisowy, ze zmysłem do interesów, odrzucony na wiele lat przez show biznes za światopogląd. A czy to postać pozytywna czy też nie, autor wprost nie ocenia. W końcu dostaliśmy rozum i wolną wolę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - witoldmeik
witoldmeik
Przeczytane:2016-04-26, Przeczytałem,
Jestem wielbicielem ksiazek podrozniczych,wiec cenie W.Cejrowskiego jako autora.trudno zgodzic sie z jego pogladami,ktore czesto sa na dosc niskim poziomie,jak ten,ze Pan Wojtek nie cierpi literatury rosyjskiej,po tym co ten kraj nam zrobil.Jak mozna nie cenic takich mistrzow jak Tolstoj,Dostojewski,Czechow i wielu innych.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agulas_88
agulas_88
Przeczytane:2015-08-17, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku,
Ciekawa biografia opowiadająca o losach jednego z najbardziej kontrowersyjnych ludzi w Polsce - Wojciecha Cejrowskiego. Autor przedstawia ciekawe historie z życia tego podróżnika i autora wielu bestsellerowych książek. Warto poświęcić czas na tą lekturę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2014-08-07, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, przeczytane,
Niezależnie od tego, czy się z poglądami i poczynanami WC zgadzam czy nie - tak czy inaczej na swój sposób barwna postać WC ciekawi. Jeśli o mnie chodzi, jest to zwłaszcza jego podróżnicza strona. Jednak książka jakoś nie do końca jest tym, czego się spodziewałam. Oczekiwałam podświadomie stylu narracji WC, a tego tu brakowało ze zrozumiałych względów. Ogólnie całość przeczytałam z zainteresowaniem, niektóre fragmenty wciągnęły bardziej, inne niestety mniej albo wcale. Epilog wprawił mnie w zakłopotanie... Coś tu nie zagrało i wyszło lekko sztucznie. Ocena ogólna: pozytywna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - rysia420
rysia420
Przeczytane:2014-08-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Niedawno wybrałam się do biblioteki, w nadziei, że uda mi się wypożyczyć którąś z książek podróżniczych W. Cejrowskiego. Bardzo lubię oglądać "Boso przez świat", dlatego też chciałam zakosztować trochę książkowych opowieści, a styl wypowiedzi Pana Cejrowskiego jest dla mnie na tyle urzekający, że nie pominęłam żadnego odcinka programu. Krąży plotka, że WC ma niedługo pojawić się w Wadowicach, więc w moich stronach zainteresowanie owym Panem bardzo się zwiększyło, a więc książki z biblioteki "wyszły" jak świeże bułeczki. Przeglądając półki, już bez większego celu; po prostu brałam jak leci; natknęłam się na książkę Grzegorza Brzozowicza ''Cejrowski. Biografia". Myślę sobie, czemu nie? Skoro nie mogę czytać opowieści Pana WC, to chociaż może uda mi się poznać go bliżej. I udało się. W książce opisane są wszystkie ważne wydarzenia, w jakich brał udział WC za młodych lat, wczesne dzieciństwo, pochodzenie, warunki życia w Polsce zajętej przez ruskich. Historia bardzo urzekająca, wiele z niej wyniosłam, bo kto wiedział, że szanowany Pan Wojciech w wieku 5 lat przeszedł operację usunięcia jednego płuca? Albo, że od młodych lat wykazywał dużą umiejętność handlu i zaradność, która w dzisiejszych czasach jest wprost nie do uwierzenia? Książka uzupełniona licznymi fotografiami z różnych okresów życia WC, zdjęciami jego ojca - szanownego Pana Stanisława Cejrowskiego, który był tak ważną postacią w życiu Pana Wojciecha. Zachęcam wszystkich, tych lubiących styl bycia WC, a także (a może zwłaszcza!) tych nie lubiących, aby poznali bliżej historię życia tego fascynującego, wykształconego człowieka, który pomimo, że "czasy się zmieniły", nigdy nie porzucił swoich ideologii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2014-02-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 2013,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 2013,
Avatar użytkownika - Zetka_Siedlce
Zetka_Siedlce
Przeczytane:2013-12-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013, Podróżnicze,
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2012-01-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Goran Bregović. Szczęściarz z Sarajewa.
Grzegorz Brzozowicz0
Okładka ksiązki - Goran Bregović. Szczęściarz z Sarajewa.

Nie jest to tylko biografia muzyka, ale w jego historię wpleciona opowieść o kraju, którego już nie ma. Autor przez pięć lat mieszkał w Belgradzie – dokładnie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy