Cena ciała

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2014-02-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788377853269
Liczba stron: 198

Ocena: 5 (2 głosów)

Cena ciała to opowieść o młodej prostytutce, która za namową brata zaczyna pisać bloga. Opisuje swoje życie dzień po dniu, i choć daleko mu do normalności, to czyni to jednak w tak lekki sposób, że szybko zyskuje popularność w Internecie. A tam opinie są skrajnie - jedni ją uwielbiają za szczerość i otwartość, inni nazywają dziwką i odzierają ze wszelkiej moralności. W pewnym momencie coś w niej pęka i dziewczyna postanawia uciec - najpierw od ,,pracy", a potem od nieudanej miłości. Była prostytutka ląduje w klasztorze.

Nie wie jeszcze, że przeszłe życie się o nią upomni.

Kup książkę Cena ciała

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Cena ciała

Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Cena ciała" to historia dziewczyny, która jest prostytutką. Pewnego dnia dostaje od brata laptopa i zaczyna pisać bloga. Jej posty dotyczą jej codziennego życia i jej opinii na różne tematy. Jest szczera aż do bólu. Okazuje się, że wiele osób zaczyna komentować jej wypowiedzi. Często są to niemiłe wypowiedzi. Wyzywają ją od najgorszych. Pewnego dnia, mając dość takiego życia ucieka. Jednak czy od alfonsa, który przecież czerpie znaczne zyski z jej nierządu będzie jej łatwo się uwolnić?
Główna bohaterka książki, Jolka, to kobieta, która nie przejmuje się opinią otoczenia. Jej bardzo osobiste wpisy zaskarbiły jej fanów, ale również przysporzyły bardzo wielu wrogów. Kreślenie słów w postaci bloga to dla niej swoista kuracja uzdrawiająca. Pomaga jej zrozumieć popełnione błędy. Opis naszpikowany wieloma rozbieżnymi emocjami. Autor bardzo autentycznie ukazał nastroje i osobowość głównej bohaterki. Nie spotkałam się z twórczością tego autora do tej pory. Pisarz niezwykle trafnie ukazał tu zaściankowość społeczeństwa. Przecież prawie każdy z nas lubi poznawać bardziej pikantne szczegóły z życia innych, a ile przy tym oburzenia. Zobrazował również brutalność i realia świata nierządu. Autor porusza tu trudne temat. Zawarł w swojej książce pełen dramatyzmu obraz amoralnej, zagubionej kobiety i połączył to zgrabnie z jej refleksjami o Bogu. Styl autora okraszony sporą dawką wulgaryzmów. Prosty język sprawił, że przeczytałam ją w ciągu jednego wieczora. Niezmiernie ciekawa, wielowątkowa pozycja. Zakończenie zaskakujące. Wstrząsająca, kontrowersyjna. Skłaniająca do refleksji. Powieść z morałem. Ukazuje próbę wewnętrznej przemiany bohaterki. Czy udaną? Sami sprawdźcie - czytając... Marek Weiss - absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii w warszawskiej PWST. Główny reżyser Opery Narodowej. Dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Poznaniu, reżyser Warszawskiej Opery Kameralnej i dyrektor naczelny i artystyczny Opery Bałtyckiej. Jego debiutancką powieścią było "Boskie życie".

Link do opinii
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
To bardzo nietypowa książka ukazująca tragiczne studium człowieka zagubionego i poszukującego swojego miejsca we wszechświecie. W trakcie czytania kilkakrotnie wstrzymywałam oddech z przerażenia, jednocześnie czując wzruszenie. Najbardziej spodobał mi się sposób przedstawienia fabuły w kompozycji bloga. Żałuje jedynie, że autor nie umieścił dodatkowo komentarzy lub maili, które otrzymywała bohaterka. Myślę, że dzięki temu całość nabrałaby jeszcze bardziej kontrowersyjnego wymiaru. Pomimo tego specyficzne zachowanie byłej prostytutki i tak wzbudza wiele sprzecznych uczuć i emocji. Szczególnie jej swoista logika wywarła na mnie ogromny wpływ. Nie będę ukrywała, zgadzałam się z nią w wielu kwestiach.
Link do opinii
Inne książki autora
Brat bies
Marek Weiss0
Okładka ksiązki - Brat bies

Stara chińska klątwa brzmi: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Czy człowiek obserwujący upadek imperium jest szczęśliwy? Czy wystarczy nadzieja...

Antygona w piekle
Marek Weiss0
Okładka ksiązki - Antygona w piekle

„Antygona w piekle” to mocna powieść o miłości w znaczeniu co najmniej podwójnym – o miłości siostry, która musi i chce...

Zobacz wszystkie książki tego autora