Cena honoru

Międzynarodowe spiski, tajemnice sięgające głów państw, ład zbudowany na sekretach i zbrodni - to codzienność byłego komandosa, Polaka z ponurą przeszłością, zawodowca jakich mało, szkolonego przez najlepszych. Uznany za zmarłego, powraca i trafia w sam środek wielkiej afery, stare i nowe porachunki rozwiąże w swoim stylu. Po męsku. Kontynuacja "Męskiej sprawy” to wartka akcja, pełnokrwiści bohaterowie, nieszablonowe pomysły, godne największych mistrzów gatunku.

Informacje dodatkowe o Cena honoru:

Wydawnictwo: Red Horse
Data wydania: 2009-06-26
ISBN: 978-83-7573-002-9

Kup książkę Cena honoru

Cena honoru - opinie o książce

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2013-07-28, Ocena: 4, Przeczytałam, polskie czytanie,
Adam Gawlik jest człowiekiem zabijającym "złych" ludzi. Jest zabójcą, ale tłumaczyć go może, że pozbawia życia tych, którzy krzywdzą innych, nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Czyta się dobrze i szybko, ale za dużo jak dla mnie łopatologii.
Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2014-02-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 r.,
620 stron pasjonującego thrillera politycznego! Na szczęście polityka nie zdominowała akcji, tak samo jak opisy. A akcji jest sporo i wszystko kręci się wokół Polaka, Adama Gawlika, pseudonim Mnich, człowieka o nietuzinkowych umiejętnościach znanych w całym świecie tajnych służb, niekonwencjonalnym podejściu do wszystkiego i specyficznym poczuciu humoru. Ale najważniejszą jego cechą jest honor - pod tym względem bohater może przypominać rycerza średniowiecznego. Amerykanie nie mogą zrozumieć tej cechy, a chcąc zmusić Mnicha do pracy dla nich, więc uderzają nie w niego, a w jego rodzinę. Akcja toczy się szybko, czytelnik jest rzucany po całym świecie. Poszczególne rozdziały mogą się wydawać początkowo niespójne, ale potem wszystko wskakuje na właściwe miejsce. Czasami żałowałam tylko, że poszczególne wyczyny bohatera nie zostały opisane bardziej szczegółowo, że nie wiedziałam, co dalej się stało z bohaterami epizodycznymi. Na szczególną uwagę zasługuje tu postać księdza Stasia, baaardzo nietypowego księdza. W powieści nie brak brutalnych scen, wulgaryzmów, ale wszystko to jest we właściwym miejscu i wyważone, napisane ze smakiem. W końcu to świat twardych facetów. Otwarte zakończenie daje czytelnikowi nadzieję, że pozna dalsze losy Adama Gawlika. Ja z chęcią bym je poznała.
Angielskie czasy w jeden dzień
Kędzierski Marek0
Okładka ksiązki - Angielskie czasy w jeden dzień

Niniejsza publikacja jest nowatorskim i nieortodoksyjnym podejściem do zagadnienia czasów w języku angielskim, które nierzadko stanowi dla uczących się...