Chamo sapiens

Monologi, dialogi, skecze i scenki.

Wszystko wspaniale zilustrowane przez samego Autora.

Panie i Panowie! Oto mistrz satyry i jego archiwum dowcipu.

Jacek Fedorowicz od zawsze zajmuje się zawodowo rozśmieszaniem. Na rozpoczęcie dziewiątej dekady życia przygotował książkę nietypową - z tekstami do mówienia. Jego słynne monologi, felietony wygłaszane na estradach, w studiach radiowych i telewizyjnych to niedościgniony wzór wyrafinowanego humoru i błyskotliwej ironii.

Pretekstem do stworzenia felietonów bądź ,,dialożków ponadczasowych" może być wszystko - kolejkowe rodaków rozmowy, wieczorne wydanie telewizyjnego serwisu informacyjnego, banały z głośników dworcowych, wynik meczu, a nade wszystko ocean bezwstydu przedstawicieli polskiej sceny politycznej. Wobec czujnego ucha satyryka nikt nie może czuć się bezpieczny. Wrodzona dyplomacja i dobre maniery pozwalają Fedorowiczowi bezlitośnie karcić mentalnych abnegatów, autorów ramówkowej mielizny, populistów i tanich graczy. Ale nie ma tu jadu, zawiści ani miażdżącej krytyki. Za to jest wirtuozeria celnej riposty, polot i inteligencki smaczek.

Kapitalna lektura dla Polaków, Europejczyków, Nie-Polaków i Nieprzynależnych. Dla tych, których Polska dopadła i tych, którzy wciąż jeszcze, za wszelką cenę robią przed nią heroiczne uniki.

Czysta radość czytania.

Informacje dodatkowe o Chamo sapiens:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2018-11-14
Kategoria: Rozrywka, humor

Kup książkę Chamo sapiens

Chamo sapiens - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-03-01, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka, która łączy pokolenia. Wielokrotnie się przy niej śmiałam w głos ? Fajnie spotkać się z człowiekiem, który jest nieco starszy i poznać jego światopogląd. Ten egzemplarz jest dla mnie o tyle cenny, ponieważ mam go z autografem ? Wiele tekstów, które się tutaj znajdują są spisane właśnie z tekstów „mówionych” jednak zupełnie nie przeszkadzało to w odbiorze. Ja wcześniej nie oglądałam Fedorowicza, więc to było pierwsze, ale konkretne spotkanie. Nie wszystkie wątki były mi bliskie, bo była mowa a czasach, które wydarzyły się przede mną, ale co zrobić - trochę historii zawsze się przydaje. P. Fedorowicz idealnie kreuje postaci i świat, który jest wokół niego. Postrzeganie świata miło zweryfikować ze swoimi poglądami. Polecam ?

Monologi, dialogi, scenki i skecze. W każdym autor bezlitośnie karci polityków, "autorów ramówkowej mielizny, populistów i tanich graczy". Bez jadu, zawiści bez totalnej, miażdżącej krytyki. Za to przy użyciu celnej riposty, z polotem i inteligencją.

Święte krowy na kółkach
Jacek Fedorowicz0
Okładka ksiązki - Święte krowy na kółkach

Jacek Fedorowicz jest jak Forrest Gump - był wszędzie i widział wszystko. Współpracował ze Zbigniewem Cybulskim i Jerzym Gruzą, robił filmy ze Stanisławem...

pasTVisko
Jacek Fedorowicz0
Okładka ksiązki - pasTVisko

Pierwsza od ponad 10 lat książka Jacka Fedorowicza, przygotowana na 70 rocznicę urodzin! Krótkie, zagęszczone ironią i niezwykłym humorem teksty bawią...