Niniejszy skrypt powstał z potrzeby jednolitego opisania zagadnień i doświadczeń wykonywanych przez studentów I roku chemii w ramach pracowni z podstaw chemii. Zestaw zagadnień teoretycznych i ćwiczeń opracowany został na podstawie wieloletnich doświadczeń pracowników Zakładu Podstaw Chemii Wydziału Chemii UMK w pracy ze studentami chemii. Zawarty w tej książce materiał można podzielić na dwie zasadnicze części:- część wstępną, w której student ma możliwość opanowania podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu podstaw chemii na przykładzie reakcji przebiegających w roztworach wodnych,- część analityczną, w której wiedza studenta zostaje rozszerzona o podstawowe właściwości anionów i kationów.Najważniejszym zadaniem jakie autorzy stawiali sobie pisząc ten podręcznik było przygotowanie studenta do samodzielnego wykonywania prostych doświadczeń chemicznych oraz analizowania zaobserwowanych wyników. Proces ten rozpoczynamy od wybranych zagadnień z analizy jakościowej. Uważamy, że tradycyjna analiza jakościowa anionów i kationów jest wciąż doskonałą szkołą chemicznego myślenia i działania.

Informacje dodatkowe o Chemia ogólna i jakościowa analiza chemiczna. Ćwiczenia laboratoryjne - część I: omówienie teoretyczne:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Chemia ogólna i jakościowa analiza chemiczna. Ćwiczenia laboratoryjne - część I: omówienie teoretyczne

Chemia ogólna i jakościowa analiza chemiczna. Ćwiczenia laboratoryjne - część I: omówienie teoretyczne - opinie o książce