Ch這pcy z paranzy

Ocena: 4.5 (2 g這s闚)

Roberto Saviano po raz kolejny penetruje rzeczywisto嗆, kt鏎a od zawsze stanowi centrum jego zainteresowania, i umieszcza w niej swoich fikcyjnych bohater闚, oddaj帷 czytelnikom do r彗 przejmuj帷 opowie嗆 o przemocy i bezsilno軼i, okrucie雟twie i niewinno軼i.

S這wo paranza ma zwi您ek z morzem. Zwyk這 si nim nazywa 這dzie, z kt鏎ych 這wi si noc ryby, wabi帷 je silnym sztucznym 鈍iat貫m. Ch這pcy z Forcelli, nies豉wnej dzielnicy Neapolu, podobnie jak paranze na morzu, przemierzaj miasto, poluj帷 na ludzi i znacz帷 teren. Jednocze郾ie jednak, omamieni z逝dnym blaskiem pieni璠zy i w豉dzy, sami s jak ryby, kt鏎e raz z豉pane w sie, trzepocz si w niej, jeszcze pe軟e 篡cia, ale ju bliskie 鄉ierci.

,,Z przejmuj帷 szczero軼i, kt鏎a cechuje prawdziwych pisarzy, Saviano opowiada histori o zawzi皻ym i smutnym sercu Neapolu". Elena Ferrante

Dziesi璚iu ch這pc闚 p璠zi na skuterach pod pr康 w御kimi uliczkami Neapolu. Zamierzaj podporz康kowa sobie miasto. Maj po pi皻na軼ie lat, normalne rodziny i niewinne ksywy: Maharad瘸, 好i皻a Ryba, Z帳ek, Lollipop, Dron. Nosz markowe buty, tatuuj sobie na sk鏎ze imiona dziewcz徠.

To nieletni przest瘼cy 鈍iadomi, 瞠 nie maj przysz這軼i. Nie boj si wi瞛ienia ani 鄉ierci, bo uznali, 瞠 jedyna ich szansa to postawi 篡cie na jedn kart, i to jak najwcze郾iej. Wiedz, 瞠 ,,pieni康ze maj ci, kt鏎zy je sobie bior, nie ci, co czekaj a kto im je da", wyruszaj wi璚 w miasto na swoich skuterach, by zdoby pieni康ze i, przede wszystkim, w豉dz.

Ksi捫ka opowiada o tym, jak m這dociany gang powi您any z kamorr, paranza - jak w dialekcie neapolita雟kim nazywa si takie grupy ogniowe, pod dow鏚ztwem swego nastoletniego Nicolasa Fiorilla, zdobywa sobie pozycj w kryminalnej hierarchii miasta. Strzela ucz si na dachach dom闚, celuj帷 do anten satelitarnych z ka豉sznikow闚 i pistolet闚 p馧automatycznych. Potem schodz na ulice i siej strach z wysoko軼i siode貫k swoich skuter闚. Stopniowo obejmuj kontrol nad ca造mi dzielnicami, wygrywaj帷 rywalizacj z innymi gangami i dogaduj帷 si ze starymi bossami, kt鏎zy najlepsze czasy maj ju za sob.

Informacje dodatkowe o Ch這pcy z paranzy:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-10-17
Kategoria: Literatura faktu, reporta
Tytu orygina逝: LA PARANZA DEI BAMBINI

wi璚ej

Kup ksi捫k Ch這pcy z paranzy

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Ch這pcy z paranzy - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-09-14, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 2022, E-booki, Literatura pi瘯na,
Inne ksi捫ki autora
Gomorra. Podr騜 po imperium kamorry
Roberto Saviano0
Ok豉dka ksi您ki - Gomorra. Podr騜 po imperium kamorry

Ksi捫k przet逝maczono na 52 j瞛yki i sprzedano w ponad 10 milionach egzemplarzy. Film z 2008 roku inspirowany Gomorr zdoby wiele nagr鏚, w tym...

Zero zero zero. Jak kokaina rz康zi 鈍iatem
Roberto Saviano0
Ok豉dka ksi您ki - Zero zero zero. Jak kokaina rz康zi 鈍iatem

Najnowsza powie嗆 autora bestsellerowej Gomorry! ,,Ta ksi捫ka to dla mnie wendeta wobec wszystkich tych, którzy my郵eli, 瞠 to ju mój...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Kto tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Kto tak blisko
R騜a Napoleona