Chochliki słuchowe. Ćwiczenia wzrokowo-słuchowo-językowe

Książka zawiera opis 11 cykli zajęć, które są gotowym materiałem do pracy z dzieckiem nad doskonaleniem umiejętności czytania i pisania. W każdym cyklu zajęciowym umieszczono 5-6 stałych elementów zadań usprawniających i rozwijających funkcje percepcyjno-motoryczne odpowiedzialne za naukę czytania i pisania. Trening ten odbywa się w wesołym towarzystwie bohaterów krótkich, zabawnych tekstów i historyjek, które stają się punktem wyjścia do ćwiczeń słuchowych, ortograficznych, ćwiczeń w czytaniu oraz wypowiadaniu się i redagowaniu wypowiedzi pisemnych.

Przy tym zabawy z ,,chochlikami słuchowymi" nie mogą się znudzić, polegają bowiem na wykonywaniu różnorodnych typów zadań. Są to między innymi:

. FIGURAKI - czyli zadania grafomotoryczne rozwijające motorykę ręki, spostrzeganie, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację kierunkową na płaszczyźnie kartki, koncentrację uwagi, dokładność i cierpliwość

. KALAMBURY - czyli zadania integracji wzrokowo-słuchowej wzbogacające słownik oraz utrwalające skojarzenia obraz - słowo i słowo - wyraz

. TEKSTY I HISTORYJKI - czyli trening czytania i pisania

. ZABAWA ,,TROPICIEL SŁÓW" - czyli zadania integracji wzrokowo-słuchowo-ruchowej polegające na odgadnięciu i wypowiedzeniu słów, w których ukryło się inne słowo

. CHOCHLIKI SŁUCHOWE - czyli zadania słuchowego przetwarzania informacji doskonalące słuch fonemowy oraz świadomość fonologiczną.

Informacje dodatkowe o Chochliki słuchowe. Ćwiczenia wzrokowo-słuchowo-językowe:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2022-12-01
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Chochliki słuchowe. Ćwiczenia wzrokowo-słuchowo-językowe

\"Chimera\" jako tekstowa kolekcja Zenona Przesmyckiego
Anna Szczepańska0
Okładka ksiązki - \"Chimera\" jako tekstowa kolekcja Zenona Przesmyckiego

?Chimera? bywa czytana jako arcydzieło sztuki wydawniczej, efekt pracy redaktora starannie dobierającego nie tylko utwory, ale także kroje czcionek. Taka...

Ach co to był za ślub
Anna Szczepańska0
Okładka ksiązki - Ach co to był za ślub

To książka, po którą na pewno powinny sięgnąć przyszłe mamy i te, które właśnie cieszą się nowo narodzonym dzieckiem. Razem z Angelą będą odkrywać ten...