Chroń mnie przed złem

Tom 3 cyklu Fetor

Emocjonujący finał mrocznej serii Fetor. Obnażenie najbrutalniejszych grzechów, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Możesz uciec z sekty, ale ona już zawsze będzie w tobie. Podkomisarz Szczepan Korys od wielu lat bezowocnie zajmuje się sprawą seryjnych porwań nowo narodzonych chłopców. Po udanej prowokacji przekazania sprawy do mediów zniknięcia dzieci ustają. Sukces jest jednak tylko pozorny. Wkrótce niczym mgła rozpływają się dwie mieszkanki Olsztyna: Celestyna Ozima i Koryna Dylewska. Szczepan jest pewien, że za tymi zbrodniami stoi jeden sprawca - Kłusownik. Taki pseudonim nadało mu społeczeństwo. W tym przekonaniu utwierdzają podkomisarza informacje otrzymane od jednej z uprowadzonych kobiet. Jej komunikat jest jasny: "ZNAJDUJĘ SIĘ W KAPLICY. TU SĄ DZIECI". Przemoc, ból i przytłaczająca przeszłość - wszystko ma swój początek i koniec. Nic nie jest takie, na jakie wygląda, gdy prawdę przysłania wieloletnia zmowa milczenia, a do głosu dochodzą zatrważające tajemnice. Finał serii Fetor to zwieńczenie, którego nie mogłam się doczekać! W "Chroń mnie przed złem" wszystkie ślady zostały rozrzucone niczym okruszki chleba. Podczas zbierania tych okruszków okazało się, że żadne rozwiązanie i żaden trop nie są pewne. To istna podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania zadane w poprzednich tomach. Poznaj sekrety sprzed lat, rozwiąż zagadkę tajemniczego zakonu i przekonaj się, jak potoczyły się losy Aleksandra. Pamiętaj - każdy skutek ma swoją przyczynę, a ta książka to ostatni element w układance. - Ewa Oleksiewicz, @booki_eci

Informacje dodatkowe o Chroń mnie przed złem:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-07-25

Kup książkę Chroń mnie przed złem

Chroń mnie przed złem - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2023-08-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

🌿 Sprawa seryjnych porwań nowo narodzonych dzieci stoi w miejscu. Podkomisarz Szczepan Korys, coraz to bardziej wątpi, że uda im się schwytać "Kłusownika", który jest odpowiedzialny za porwania. Na domiar złego bez śladu znikają dwie kobiety, Celestyna Ozima i Koryna Dylewska, znana pisarka. Wszystkie poszlaki wskazują na to, że Kłusownik porwał również te dwie kobiety. Czy uda się odnaleźć dzieci całe i zdrowe? Kto jest Kłusownikiem? 🌿
Trzecia i zarazem finałowa część mojej ulubionej serii "Fetor". Z bólem rozstaje się z tą wyjątkowo emocjonującą historią, chociaż przyznam się, że czekałam na jej finał z niecierpliwością. Każdy puzzel znalazł swoje miejsce w tej wyjątkowo mrocznej układance. Wszystkie niewiadome i tajemnice zostały odszukane i rozwiązane, więc nic już nie jest i nie pozostanie zagadką. W tej części dostaniemy odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie, na które wcześniej nie uzyskaliśmy konkretnego wyjaśnienia. Autorka w końcu wyjawi nam, kto jest Kłusownikiem, co się stało z porwanymi dziećmi i kto stoi za tą tajemniczą sektą. Zdradzę, że wiele osób jest z nią powiązanych.
Przyznam się, że będzie mi brakowało bohaterów, a szczególnie wyjątkowo irytującego podkomisarza Szczepana Korysa i jego błyskotek, które nosił z tak wielkim uwielbieniem. Aż nie jestem w stanie sobie wyobrazić jego outfitów🤭 Autorka potrafi stworzyć mroczny klimat, który przeniesie nas do świata zakonu, sekty i małomiasteczkowej społeczności, w której panuje pewna zmowa milczenia. Czytając, masz wrażenie, że jesteś świadkiem tych wydarzeń, odczuwasz je na własnej skórze i przeżywasz emocje wraz z bohaterami, którymi większości są dzieci. Dzieci porywane i zabierane swoim rodzicom, aby mogły stać się ofiarą, bo krew musi zostać przelana.

Zauważyliście, jakie mroczne i klimatyczne są okładki każdej z tych części? Ja jestem wzrokowcem i totalną sroką okładkową, więc one mnie kupiły od razu. Patrząc na nie same w sobie wywołują niepokój, ale idealnie odzwierciedlają treść i historię w niej przedstawioną. Polecam🖤

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Finał serii FEToR to istna mieszanka emocji połączona ze skrupulatnym śledztwem podkomisarza Szczepana Korysa,który za wszelka cenę chce poznać całą prawdę zaginięcia dzieci i kobiet.Jego działania,sposób pracy oraz podejście do pracy powoduje,że możemy razem z nim odkrywać sekrety skrywana przez lata oraz znaleźć odpowiedzialne osoby,które przyczyniły się do zła.Jego postać wnosi wiele do tej historii.Dzięki niemu towarzyszymy w wewnętrznej pracy policji i sposobu jej działania.
Rozdziały z perspektywy Szczepana,Koryny Dylewskiej,Aleksandra,Celestyny Ozima,Karoliny-Matki wnoszą do tej historii wiele elementów,które pozwalaja poznać tajemnice i powody zaistniałej sytuacji w klasztorze.Było to zarówno bardzo ciekawe jak i przerażajace,ponieważ złe czyny są tłumaczone dobrem działania wobec innych…

Jestem oszołomiona cała serią Feter!!!
Poznana historia jest niesamowitym thillerem,który porusza wiele kontrowersyjnych tematów-sekta,zabójstwa,zmiany osobowości,porwania…Autorka wspaniale oddaje charakter tajemniczości i mroczności poznawanej histori.Czyni to lekturę trudna do odłożenia.Odkrycie osób odpowiedzialnych za wszystkie krzywdy czasem jest niemożliwe-czy aby na pewno?

Jeśli szukacie dobrego thrillera z wątkami kryminalnymi i możliwością odkrywania zagadek to jest to idealna książka.Emocje towarzysza przez całą historię.Niejednokrotnie powrócę do tej serii,ponieważ bardzo mi się podobała.

Z całego serca polecam serię FETOR😉

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-08-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jak mija Wam sobota?

Moja leniwa, ponieważ odpoczywam po zerwanej nocy z książką. Też tak macie, że jak zaczniecie czytać to już nie możecie odłożyć książki?

Tak mnie wciągnęła w swoją historię ostatnia cześć serii ,,Fetor", ,,Chroń mnie przed złem" Catherine Reiss, wydana nakładem wydawnictwa Waspos.

Autorka ponownie zabrała mnie do świata pełnego mroku, niepokojących wydarzeń, lęku. Coraz bardziej zanurzamy się w sekrety zakonu i sekty, a także poznajemy  panujące tam zasady, które niejednokrotnie wywołały u mnie ciarki. Czytałam książkę w nocy i powiem Wam, że kilka razy miałam wrażenie, że ktoś mnie obserwuje.

Z zapartym tchem śledziłam poczynania detektywa Szczepana, który próbował rozwikłać zagadkę porwań dzieci i kobiet. Jednak żaden element zagadki nie chciał się dopasować i ułożyć w całość, niejednokrotnie prowadząc w ślepy zaułek. Każdy nowy trop, niesie za sobą nową tajemnicę, coraz więcej wątpliwości i pytań.

Zakończenie dało mi odpowiedź na wszystkie nurtujące mnie pytania, a także wszystkie niepasujące  elementy poukładały oraz dopasowały się jak puzzle.

Jeśli szukasz mroku, tajemnic, grozy, czyli dobrego thrillera z wątkiem kryminalnym, to polecam Tobie sięgnąć po całą serię.

Uważaj... bo gdzieś w mroku, ktoś Cię obserwuje...wodzi wzrokiem, śledzi każdy Twój krok...

Avatar użytkownika - fan_kryminalow
fan_kryminalow
Przeczytane:2023-08-01, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Jeszcze emocje nie opadły po premierze ,,Farmy złych duszy", a Catherine Reiss serwuje po trzech miesiącach zakończenie tej emocjonującej serii w powieści ,,Chroń mnie przed złem". Jest to finał trzytomowej serii zapoczątkowanej debiutanckim ,,Fetorem".

,,Możesz uciec z sekty, ale ona już zawsze będzie w tobie."

W Olsztynie i okolicach od kilku lat dochodzi do porwań dzieci. Dzięki działaniom śledczych porwania ustają. Jednak nadal nie udaje się ustalić kim jest porywacz. Do tego dochodzi do zaginięcia dwóch dorosłych osób: Celestyny Ozimej i Koryny Dylewskiej. Jedna z nich mieszkała tylko z babcią i wiele osób z jej otoczenia uważa, że uciekła zagranicę z chłopakiem, a druga kobieta to sławna pisarka, która rozstała się z mężem i również za bardzo nikt jej nie szukał. Podkomisarz Szczepan Korys, który przejął śledztwo pomimo starań ciągle za wiele nie ustalił w tej sprawie. Jednak wysuwa tezę, że za porwaniami stoi jedna osoba - Kłusownik, ale czy na pewno tak jest ? Podkomisarzowi na pewno nie zabraknie determinacji, żeby rozwiązać sprawę zaginięć.

Fabuła ,,Chroń mnie przed złem" została starannie zaplanowana i jest spójna z całością. Nie brakuje również zwrotów akcji. Postacie zostały dobrze rozwinięte, a każda z nich posiada własne określone motywacje oraz cele. Ponadto zapadają w pamięci. ,,Chroń mnie przed złem" wciągnęła mnie od początku i trzymała w napięciu do końca, a zakończenie niejednego czytelnika zaskoczy. Jest to mocna powieść, której nie brakuje mroku. Tematyka w niej poruszona nie jest łatwa, ale istotnie ważna przy czym przede wszystkim ma skłonić do refleksji, co w moim odczuciu udaje się.

Pierwszy tom nie do końca przypadł mi do gustu, co już kiedyś wspominałem, ale miałem nosa co do tej serii, żeby przeczytać drugą, a następnie trzecią część. To był bardzo dobry wybór, bo historia z każdą kolejną stroną tylko zyskiwała, a już w debiucie autorki zapaliła mi się lampka mówiąca ,,w tej historii coś jest".
Jeśli szukasz wciągającej i emocjonującej lektury to ,,Chroń mnie przed złem" i seria Fetor będzie doskonałym wyborem.

Pokój już na ciebie czeka
Catherine Reiss0
Okładka ksiązki - Pokój już na ciebie czeka

Istnieje gdzieś pokój, w którym doszło do strasznej tragedii.Istnieje gdzieś pokój, w którym ktoś czuł się bardzo samotny i być może postradał zmysły....

Farma złych dusz
Catherine Reiss0
Okładka ksiązki - Farma złych dusz

Przekonam cię, że twoja dusza jest zła. Czujesz fetor? Nie czujesz. Słyszysz krzyki? Nie słyszysz. Myślisz, że robisz coś nikczemnego? Nie myślisz. Nowa...