Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła

W swej najnowszej książce dr Grzegorz Kucharczyk opisuje ponad pięć wieków, częstokroć zinstytucjonalizowanej, nienawiści do Kościoła Katolickiego.

Publikacja składa się z dwóch części: Czerwone Karty Kościoła oraz Pod rządami półksiężyca i dyktatury relatywizmu.

Autor ukazuje panoramę historii nieznanej i skazanej na niepamięć politycznej poprawności: prześladowania Kościoła w Europie: od reformacji, poprzez rewolucję francuską i XIX–wieczny liberalizm po faszyzm, nazizm i komunizm.

- Czy nazizm, komunizm i faszyzm są przyrodnim rodzeństwem liberalizmu?
- Czy korzenie XX-wiecznych obozów zagłady można wyprowadzać z francuskiej rewolucyjnej Wandei?
- Kto upomni się o ofiary rewolucji i religijnych prześladowań, wyciągnie na światło dzienne pudrowaną prawdę o ich katach i zbrodniczych ideologiach?
- Ucisk i męczeństwo chrześcijan w krajach islamskich w XX wieku i naszym stuleciu.

Dr Grzegorz Kucharczyk przedstawia również karty kroniki Kościoła, które próbuje się dziś przemilczeć lub obłudnie tłumaczyć ceną postępu. W podręcznikach i encyklopediach niewiele znajdziemy wzmianek o oporze angielskiego ludu i duchowieństwa wobec narzuconej „reformy Kościoła" w XVI wieku, o bohaterstwie wandejskich czy belgijskich chłopów, którzy bronili chrześcijaństwa przeciw barbarzyństwu rewolucjonistów francuskich w XVIII wieku. A także o ofiarach bezwzględnej walki, jaką z Kościołem toczył liberalizm i totalitaryzmy, w Niemczech, we Włoszech, Rosji, Hiszpanii, Meksyku.

„Chrystofobia” została opatrzona przedmową Pawła Lisickiego.

Informacje dodatkowe o Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła:

Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła - opinie o książce

Historia Polski 1914 - 2022
Grzegorz Kucharczyk0
Okładka ksiązki - Historia Polski 1914 - 2022

Historia Polski od pierwszej wojny światowej do naszych dni   Książka wybitnego polskiego historyka Grzegorza Kucharczyka stanowi uzupełnienie słynnych...

Prusy. Pięć wieków
Grzegorz Kucharczyk0
Okładka ksiązki - Prusy. Pięć wieków

Prusy, które wyrosły z Brandenburgii i ziem Zakonu Krzyżackiego, niegdyś odebranych pogańskiemu ludowi Prusów, w XVIII wieku stały się jednym z najważniejszych...