Chrzest ognia

Wydawnictwo: SuperNowa
Data wydania: 2010-11-10
ISBN: 978-83-7578-0-321
Język oryginału: Polski

CZY SPEŁNI SIĘ ZŁOWROGA PRZEPOWIEDNIA?

Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, po raz kolejny zaprasza do swej krainy Nigdy-Nigdy i przedstawia trzeci tom wychwalanej przez krytykę i uwielbianej przez czytelników wiedźmińskiej sagi.

Geralt, wyleczony przez driady z ran odniesionych w czasie puczu na wyspie Thanedd, wyrusza na poszukiwanie przeznaczonego mu Dziecka Niespodzianki. Oprócz nieodłącznego Jaskra, trubadura i domorosłego filozofa, do kompanii wiedźmina przystępują: pełna temperamentu łuczniczka Milva, nilfgaardzki rycerz - koszmar ze snów Ciri - którego poszukują najlepsi szpiedzy Cesarstwa, sprytny gnom zwiadowca, pięciu rubasznych krasnoludów oraz noszący się staroświecko i pachnący intensywnie ziołami cyrulik - osobnik jakby nie z tej bajki.

Kup książkę Chrzest ognia

Opinie o książce - Chrzest ognia

Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2017-04-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek w 2017,
Omyłkowo usunęłam z półki... Ale doskonale pamiętam jak niektóre sceny potrafiły mnie zanudzić. Niecierpliwy ze mnie czytelnik i chciałabym, żeby losy Ciri i Wieśka połączyły się natychmiastowo. :) Polecam!
Avatar użytkownika - Karen72
Karen72
Przeczytane:2016-03-09, Ocena: 6, Przeczytałem,
Super klimat, książka trzymająca w napięciu do ostatniej kartki :) polecam
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2019-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,

No wreszcie się wciągnęłam. Jak dotąd najlepsza część. Spójna, wielowątkowa, dynamiczna.

Avatar użytkownika - NataliaJJ
NataliaJJ
Przeczytane:2019-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Tom ten jako kontynuacja jest całkiem udany, pomijając fragment gdzie to bajarz będąc w przyszłości opowiada jako swoje bajanie o historii wiedziona która toczy się w sąsiadujących z tym fragmentem rozdziałach. Ugryzło mnie też nawiązanie to istniejącej w popkulturze baśni co jest moim zdaniem nie adekwatne to całości i psuje oryginalność serii, za to nawiązywanie do zmian klimatycznych i przeludnienia i innych trapiących dzisiejsze społeczeństwo problemów uważam za całkiem udane zważywszy na dzisiejsze trenty i fakt, że książka wyprzedziła je o ładne parę lat, zresztą wcześniejsze części również je zawierały więc jest to kontynuacje tego procesu. Tak wiec książkę czyta się lekko tak jak jej poprzedniczki i całość jest zwięzła i zgodna fabularnie

Avatar użytkownika - Smilodon
Przeczytane:2017-08-20, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 2017,
Żmija
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Żmija

NAJWAŻNIEJSZA PREMIERA ROKU - NOWY SAPKOWSKI! ŻMIJA, najbardziej oczekiwana książka roku 2009, ukaże się 19 października. Andrzej Sapkowski, jeden...

Narrenturm. Audiobook
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Narrenturm. Audiobook

Wystarczy uruchomić wyobraźnię i śledzić losy głównego bohatera Reynevana, który oddając się rozkoszom miłości zostaje podstępnie zaatakowany...

Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton