Chrzest ognia

Wydawnictwo: SuperNowa
Data wydania: 2010-11-10
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7578-0-321
Liczba stron: 334
Język oryginału: Polski

Ocena: 5.37 (19 głosów)

CZY SPEŁNI SIĘ ZŁOWROGA PRZEPOWIEDNIA?

Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, po raz kolejny zaprasza do swej krainy Nigdy-Nigdy i przedstawia trzeci tom wychwalanej przez krytykę i uwielbianej przez czytelników wiedźmińskiej sagi.

Geralt, wyleczony przez driady z ran odniesionych w czasie puczu na wyspie Thanedd, wyrusza na poszukiwanie przeznaczonego mu Dziecka Niespodzianki. Oprócz nieodłącznego Jaskra, trubadura i domorosłego filozofa, do kompanii wiedźmina przystępują: pełna temperamentu łuczniczka Milva, nilfgaardzki rycerz - koszmar ze snów Ciri - którego poszukują najlepsi szpiedzy Cesarstwa, sprytny gnom zwiadowca, pięciu rubasznych krasnoludów oraz noszący się staroświecko i pachnący intensywnie ziołami cyrulik - osobnik jakby nie z tej bajki.

Kup książkę Chrzest ognia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Chrzest ognia

Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2017-04-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek w 2017,
Omyłkowo usunęłam z półki... Ale doskonale pamiętam jak niektóre sceny potrafiły mnie zanudzić. Niecierpliwy ze mnie czytelnik i chciałabym, żeby losy Ciri i Wieśka połączyły się natychmiastowo. :) Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Karen72
Karen72
Przeczytane:2016-03-09, Ocena: 6, Przeczytałem,
Super klimat, książka trzymająca w napięciu do ostatniej kartki :) polecam
Link do opinii

Motyw drużyny, ścieranie się charakterów i osobowości stanowią trzon tego tomu Sagi o Wiedźminie. Wiele spraw z naszej rzeczywistości autor umiejętnie wyartykułował posługując się losami fikcyjnych bohaterów. Choćby to, że nigdy nie jesteśmy sami na świecie i czasem warto przyjąć pomocną dłoń i to, że zło ma różne oblicza, a pozory mylą.

Link do opinii
Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2020-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2020,

Ten tom trochę mnie zmęczył - za dużo wątku ze Szczurami... za dużo Czarodziejek i ich niecnych planów... za mało Geralta, oj za mało! Niemniej jak już się pojawiał, to zawsze z klasą, zasadami, męstwem i dobrocią. Troska, jaką roztoczył wobec Milvy, była urzekająca i udowadniająca, że wbrew pozorom to bardzo dobry człowiek i zdania raczej nie zmienię!

Także tego... samozwańczy Geralt z Rivii został rycerzem Geraltem z Rivii... ach co za niespodziewany zwrot akcji! A Ciri ani widu ani słychu na horyzoncie...

Link do opinii
Inne książki autora
Maladie i inne opowiadania
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Maladie i inne opowiadania

Najlepsze z najlepszych. Barwne i przewrotne. Zbiór zawiera dziesięć opowiadań Andrzeja Sapkowskiego pisanych w różnych okresach życia i poruszających...

Czas pogardy
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Czas pogardy

Świat Ciri i wiedźmina ogarniają płomienie.Nastał zapowiadany przez Ithlinne czas miecza i topora. Czas pogardy. A w czasach pogardy na powierzchnię...

Zobacz wszystkie książki tego autora