Ciemność (Tom 1). Nie ma światła w ciemności

Poruszająca opowieść Claire Contreras, bestsellerowej autorki romansów, której książki są tłumaczone na ponad 50 języków.

Przeszłość spowita ciemnością.

Przyszłość bez szans na światło dnia.

Czy tragiczną przeszłość można wymazać z pamięci?

Blake przez całe życie zmaga się z traumą po śmierci rodziców. Nie umie poradzić sobie z nocnymi koszmarami, wspomnieniami, pytaniami. Zaczyna coraz częściej myśleć o Cole'u, z którym przyjaźni się, odkąd trafiła do rodziny zastępczej. Przez lata obserwowała, jak kolejne dziewczyny opuszczały jego pokój, a szepty innych towarzyszyły mu na szkolnych korytarzach.

On ma dziewczynę, ona ma chłopaka, jednak między nimi wyczuwa się pożądanie. Blake postanawia rzucić światło dnia na cienie przeszłości. Czy uda się jej zachować przy sobie tych, na których naprawdę jej zależy?

__

O autorce

Claire Contreras, mimo iż jest bestsellerową autorką romansów ,,New York Times'a", a jej książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, sama prywatnie w ogóle nie czyta książek z wątkiem miłosnym, głównie zaś sięga po kryminały. Jednak kiedy zaczyna pisać kolejną książkę, to właśnie fabuła romansu rodzi się w jej głowie. Prywatnie jest żoną i mamą dwóch chłopców.

Informacje dodatkowe o Ciemność (Tom 1). Nie ma światła w ciemności:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-06-19
Tytuł oryginału: There is No Light in Darkness

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Ciemność (Tom 1). Nie ma światła w ciemności

Ciemność (Tom 1). Nie ma światła w ciemności - opinie o książce

Choć Claire Contreras ma na swoim koncie wiele książek to ja spotkałam się z nią po raz pierwszy. Jest bestsellerową autorką romansów, a jej powieści tłumaczy się na ponad 50 języków. "Nie ma światła w ciemności" jednak nie jest typowym romansem. Contreras między stronami tej pozycji schowała znacznie więcej i to w ten zabójczy dla czytelnika sposób, jakim jest czytanie, bo chcesz wiedzieć więcej, więcej i więcej...

Pewnej nocy do domu państwa Brennan wdzierają się nieznani mężczyźni. Dochodzi do strzelaniny. Blake miała wtedy zaledwie cztery latka. Jej rodzice giną, a ona trafia pod opiekę swojej cioci Shelley. Jednak już w wieku lat trzynastu zostaje całkowitą sierotą, bo jej ciocia umiera na raka. Ona trafia zaś do rodziny zastępczej. Tam okazuje się nie być jedyną, która potrzebuje jej pomocy. Ciocia Maggie, która staje się dla Blake bliska niczym mama gości w domu jeszcze kilkoro dzieci. Dziewczyna poznaje Cole'a, Aubry'ego, Phoebe i Grega, a także Becky, która w niedługim czasie zostaje jej przyjaciółką na dobre i na złe. Ich kontakty szybko się pogłębiają i stają się jedną wielką paczka nierozłącznych przyjaciół, którzy wspierają się i dogryzają kiedy trzeba.

Lata mijają i choć Blake jest już dorosła to w dalszym ciągu zmaga się z koszmarami z dzieciństwa. Nie pomagają w tym przyjaciele. No może prócz Cole'a, który potrafi ją uspokoić już samą swoja obecnością. Swoja drogą między tą dwójką jest aż gęsto od chemii, czuć pożądanie na każdym kroku, a przecież on ma dziewczynę, a ona chłopaka...

Blake chce rzucić trochę światła na cienie z przeszłości. Zaczyna dociekać co tak naprawdę wydarzyło się tej pamiętnej nocy. Nie wie jak bardzo może ufać swoim wspomnieniom jako czteroletniej dziewczynki. Skąd ma wiedzieć co było prawdą, a co wymysłem lub przewidzeniem dziecka. Jednak nie poddaje się. Jedyne czego się boi to utraty tych, których kocha, tych, na których jej zależy.  Do tej pory każdy, kogo obdarzyła głębokimi uczuciami znikał z jej życia i to nie tylko w przenośni. Rodzice nie żyją, ciocia nie żyje... Co jeśli przyzna, że kocha następne osoby?!

Ta pozycja ma jedną dużą wadę. Jeśli nie ma się zbyt dużo czasu do czytania za jednym zamachem to będziecie chodzić struci. Będziecie się zastanawiali co jeszcze przydarzy się bohaterce, jakie decyzje będzie musiała podjąć oraz czy odważy się powiedzieć głośno i wyraźnie na kim jej zależy nie bacząc na "klątwę" z dzieciństwa. Także jeśli chcecie zapoznać się z "Nie ma światła w ciemności" to zróbcie to gdy będziecie mogli poświęcić jej swój czas i uwagę. Ja z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg cyklu Darkness/Ciemność.

Avatar użytkownika - dangerouslove
dangerouslove
Przeczytane:2019-07-21,

Romans z mocną dozą dreszczyku. Inaczej bym tego nie nazwała. Blake jako dziecko była świadkiem tragicznego zabójstwa swoich rodziców, to wydarzenie odcisnęło na niej spore piętno. Jako dziecko znajduje schronienie w rodzinie zastępczej, gdzie spotyka samych dobrych ludzi, zaprzyjaźnia się z nimi.
Teraz, kiedy Blake jest dorosła przeszłość dalej ją prześladuje, dziewczyna ogląda się na każdym kroku i boi się zaangażować w związek, bo boi się, że zaraz kolejna osoba zostanie jej odebrana. Kiedy przeszłość ją dopada postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczyna jeszcze raz poszukiwania prawdy co do przeszłych wydarzeń.
Cole i Blake mają bardzo zażyłą relację czego osoby postronne nie potrafią zrozumieć. Są przyjaciółmi na dobre i złe, lecz czy łączy ich tylko przyjaźń?
Czy Blake będzie potrafiła się zaangażować mimo przeszłości, czy jednak ci źli wygrają i dziewczyna odpuści swoje szczęście? Historia naprawdę mocno wciągająca, mimo irytujących przemyśleń głównej bohaterki, bardzo fajnie mi się czytało tą historię, a Cole wydaje się naprawdę intrygującą postacią. A zwrot akcji na końcu? W życiu bym się tego nie spodziewała! Ja mocno polecam! :)

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2021-06-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

To pierwszy tom dylogii ,,Ciemność".

Dałam się porwać tej książce zachęcona notką redaktorską, z której wynikało, że to będzie coś fantastycznego. Nie było fantastycznie, ale jakoś poszło.

Zagmatwana historia dziewczyny imieniem Blake, która na skutek traumatycznych przeżyć z przeszłości panicznie boi się zaangażowania, wyznawania uczuć i wchodzenia w trwałe związki. Można powiedzieć, że od dawna jest zakochana w chłopaku, który razem z nią przebywał w tej samej rodzinie zastępczej. Cole, przystojniak i w dodatku robiący oszałamiającą karierę sportowca, nie stroni od związków lecz potajemnie wzdycha do Blake. Oboje łączy tajemnica z przeszłości, o której nie mają pojęcia. Mimo, że tamte wydarzenia były ich bezpośrednim udziałem oni nie mają z tym żadnych skojarzeń.

No powiem tak, zaczęło się nieźle. Liczyłam na jakąś fajną tajemnicę, był też wątek kryminalny i oczywiście romantyczny jednak w tej książce napotkałam na tak wiele dziwacznych wątków, niektóre zupełnie niepotrzebne, że w pewnym momencie trudno było powiedzieć o co chodzi. Było dużo wszystkiego ale płytko i powierzchownie.

Pierwszy tom zostawia czytelnika bez jakichkolwiek wyjaśnień więc jeśli ktoś chce pospinać jakość te wątki musi sięgnąć po tom drugi.

Książka pełna tajemnic i niedopowiedzeń. Historia wciąga, byłam cały czas ciekawa czy coś się ujawni z tej strasznej tajemnicy. Mam w głowie pełno pytań. Może druga część wszystko wyjaśni. Bohaterowie świetni. Tylko główna bohaterka Blake trochę mnie denerwowała bo nie umiała docenić jakim skarbem jest Cole, co na każde skinienie do niej leciał. Niby bała się że go straci i ciągle go odtrącała żeby chronić jego życie. Jednak taka zabawa w kotka i myszkę jednak boli. Ale i tak książka fajna

Każdy z nas chciałby pamiętać jakie wydarzenia miały miejsce w przeszłości. Co się działo, gdzie byliśmy i czy byliśmy szczęśliwi. Blake nie miała tego szczęścia i wszystko co działo się przed śmiercią jej rodziców jest dla niej niejasne. Miewa sny, w których pojawiają się urywki wspomnień, lecz nie jest to na tyle wyraźne, aby udało się dopasować wszystkie puzzle w jedną całość. Wraz z traumatycznymi wydarzeniami, po których bohaterka trafiła do rodziny zastępczej wszystko się zmieniło. Mimo, że przechodziła trudny okres, trafiła do domu,który był przesiąknięty miłością i mimo, że Blake bardzo się boi kogokolwiek pokochać, ma świadomość, że wokół niej są ludzie na których zawsze, w każdej sytuacji może liczyć. W dorosłym życiu wcale nie jest jej łatwiej i wciąż dręczą ją demony przeszłości, które nie chcą jej opuścić. Ciągły strach, smutek, a także lęk przed miłością sprawiają, że Blake w końcu postanawia stawić czoła swoim obawą i je przezwyciężyć, gdyż ma dla kogo walczyć. Czy po kilkunastu latach, kiedy brakujące elementy w końcu układają się w spójną całość bohaterka odzyska spokój i zazna w końcu szczęśliwego życia?

"Nie ma światła w ciemności" to rewelacyjna książka z tajemnicą w tle, która pochłania i zaskakuje z każdą kolejną stroną. Historia pełna bólu, strachu, ale również miłości, oddania i chęci poznania prawdy, która może być wyjątkowo bolesna. Bohaterka, która mimo wielu przeżyć i obaw, w końcu dojrzała do tego, aby rozwikłać zagadkę dotyczącą swojej przeszłości mimo, że droga która ją czeka nie będzie łatwa. Lektura, która pokazuje jak wielki wpływ na przyszłość mają pewne wydarzenia i jak przysłaniają one widok na szczęście, które jest na wyciągnięcie ręki. Jak trauma z dzieciństwa wpływa na dorosłe życie i sprawia, że wydaje się iż na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Jak mimo strachu przed pokochaniem Blake wie, że życzliwe osoby wokół niej zawsze będą, gdyż ona czuje to samo, tylko boi się do tego przyznać. Książka, która bawi, wzrusza, funduje dreszczyk emocji, kilka chwil namiętności i akcje, która co stronę zaciekawia coraz bardziej. Historia, która trzyma w napięciu, a zakończenia wprawia w totalne osłupienie. Ja z niecierpliwością czekam na kolejną część, a Wam polecam przeczytać tę książkę.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk