Ciesz się późny wnuku kolonializm globalizacja i demokracja radykalna

"Ciesz się, późny wnuku" opisuje rozwój demokracji w świecie zachodnim i próby demokratyzacji poza jego obszarem: w Japonii, Indiach, Turcji i Kongu. Sowa kontrastuje demokrację parlamentarną z klasycznym modelem greckiej demokracji uczestniczącej i z najnowszymi postulatami demokracji radykalnej. Zastanawia się nad możliwością demokratyzacji reżimów autorytarnych oraz nad dalszym rozwojem demokracji w krajach zwanych już demokratycznymi. Rozważa wpływ kolonializmu i globalizacji na społeczno-polityczną kondycję społeczeństw peryferyjnych. Obszernie omawia też przemiany społeczno-polityczne w Polsce po 1980 roku. Książka łączy teoretyczną refleksję z empiryczną analizą. Jest z jednej strony polemiką z tradycją myśli liberalnej, z drugiej, poruszając kwestie reprezentacji, rewolucji i ideologii, wchodzi w dialog ze współczesnymi autorami lewicowymi, takimi jak Ernesto Laclau, Chantal Mouffe czy Slavoj Žižek.

Informacje dodatkowe o Ciesz się późny wnuku kolonializm globalizacja i demokracja radykalna:

Wydawnictwo: Korporacja Ha!Art
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-89911-98-8

Kup książkę Ciesz się późny wnuku kolonializm globalizacja i demokracja radykalna

Ciesz się późny wnuku kolonializm globalizacja i demokracja radykalna - opinie o książce

Fantomowe ciało króla. Peryferyjne zmagania z nowoczesną formą
Jan Sowa0
Okładka ksiązki - Fantomowe ciało króla. Peryferyjne zmagania z nowoczesną formą

Książka jest propozycją przepisania historii Polski oraz opisania jej społeczno-kulturowej tożsamości przy pomocy narzędzi teoretycznych, które albo w...