Cisza

Tom 3 cyklu Szeptem

Nareszcie koniec burz między Patchem a Norą. Zakochani przeszli dramatyczne próby wzajemnego zaufania i lojalności, uporali się z sekretami z przeszłości i połączyli dwa światy pozornie nie do pogodzenia. Wszystko to w imię miłości przekraczającej granice między niebem a ziemią.
Ale zło nie śpi. Nora i Patch będą musieli podjąć desperacką walkę, w której stawką jest ich uczucie.

Informacje dodatkowe o Cisza:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2011-10-19
Tytuł oryginału: Silence
Tłumaczenie: Paweł Łopatka

Kup książkę Cisza

Cisza - opinie o książce

Po coraz głośniejszym brzmieniu mamy całkowitą ciszę. Choć książkę zaczynamy od wartkiej akcji już po chwili wszystko gaśnie. Patch znika z życia Nory a ona nic nie pamięta z ostatnich pięciu miesięcy. Nie wie w jakie sprawy jest zamieszana. Budzi się nagle przy cmentarzu i ucieka przestraszona nie potrafiąc zaufać nawet policji. Dowiaduje się, że została uprowadzona, lecz nadal nie wie jak i dlaczego. Najbardziej jednak nurtują ją pytania co się stało przed porwaniem skoro i te chwile wyleciały z jej pamięci. Okłamywana przez najbliższych znów musi radzić sobie sama. Tym razem jednak wraca jej poprzedni charakter. Znów jej wystraszoną wycofującą się dziewczyną, która musi powoli otwierać się na świat pełen niebezpieczeństw. Jej charakter czasem bywa irytujący ale ta zmiana jest jak najbardziej na miejscu. Możemy się jednak tym pocieszyć, że podczas akcji wraca stara/nowa Nora uparta i pełna chęci do walki. Mogłaby co prawda zacząć od nowa spokojne życie bez upadłych aniołów i Nefilów jak to jej zaplanował Patch. Jednak nie może pozwolić na takie zmiany w swoim życiu jakie zaczęły następować. Jej mama spotyka się z ojcem Marcie. Choć Nora nie wie kim on jest naprawdę i jakie niebezpieczeństwo dla niej stanowi z osobistych powodów chce pozbyć się go ze swojego życia. Tymczasem Marcie próbuje udawać jej przyjaciółkę. Przekształcając niektóre fakty z miesięcy, których Nora nie pamięta. Vee w tej części bardzo mnie zawiodła nie dość, że zmienił jej się charakter to i przyjaciółką przestała być taką jak wcześniej. Scott za to odgrywa znacznie większa rolą, bardzo zbliża się do nory i pomagają sobie nawzajem zarówno w zdobywaniu informacji, próbie pokonania czarnej Ręki jak i w życiu prywatnym. Patch prześladuje bohaterkę w różnych przebłyskach świadomości, czerń, jego imię, słodkie słowa: ,,Aniele". W końcu i on się pojawia. Może udawać kogoś innego lecz z pamięci nie da się wykasować tak silnych uczuć, reakcji ciała na widok ukochanej osoby. Boli mnie, że samego Patcha w książce jest strasznie mało. Głównie historia skupia się na Norze, która i tak nic nie pamięta a nasz anioł tylko pojawia się i znika drażniąc czytelnika :P. Znacznym minusem tej książki jest jednak to, że mamy taka powtórkę z rozrywki. Nora po utracie pamięci musi dowiadywać się wszystkiego od początku. Ona za każdym razem jest zaskoczona. Czytelnik już niestety nie. Ta część nie ma w sobie tylu zaskakujących momentów co poprzednia a chwilami bywa wręcz nudnawa i przeciągana. Czekałam tylko na to aż w końcu Nora przypomni sobie Patcha i pójdziemy z fabułą dalej. A tak w ,,Ciszy" można przypomnieć sobie bardzo dużo fragmentów z ,,Szeptem" i ,,Crescendo". Mi to nie było potrzebne. Dopiero co skończyłam je czytać ;). Mimo tego książka jest warta przeczytania, wciągnęła mnie, wiele ciekawostek o upadłych aniołach i Nefelinach. Cudna historia o miłości paranormalnej. Obowiązkowa dla każdego fana tego gatunku. Ostatni rozdział wręcz zmusza do sięgnięcia po ostatni tom. Smutno tylko, że na nim skończy się ta piękna seria, którą już pokochałam. Zatrzymując się jeszcze na okładce, ponieważ one podobają mi się bardzo w całej serii. Teraz mamy już parę. Patch trzyma zemdloną Norę w ramionach, jakby chciał uratować ja przed całym niebezpieczeństwem kiedy ona nie będzie niczego świadoma. Taki w końcu był jego zamiar. Opryskują ich morskie fale, mroczny i zarazem romantyczny klimat zachęca do sięgnięcia po książkę. ,,Zrobiłbym dla ciebie wszystko, nawet gdybym miał sprzeciwić się własnej naturze. Dla ciebie wyrzekłbym się wszystkiego, co posiadam, nawet duszy. Jeżeli to nie jest miłość, nie umiem zaofiarować ci niczego więcej." Nic dodać nic ująć. Piękna historia o miłości.
Avatar użytkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-11-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- konkurs, Mam,
Nie jest to najlepsza seria jaką czytałam , ale nie jest również najgorszą , zaliczyłabym ją do średnich. I tym razem trzecia część mnie nie zawiodła, choć obawiałam się, że w drugiej było już wszystko, co miało być i teraz będzie nudno. Ale myliłam się, wystawienie uczucia Nory i Patcha na próbę chwilami tak mnie absorbowało, że psychicznie byłam w ich świecie a nie swoim. Kocham takie opowieści i dla nich właśnie chcę "marnować" czas na czytanie.
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-12-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiazki 2016,
Nora budzi się na cmentarzu, z przerażeniem stwierdza że nie pamiętata ostatnich pięciu miesiecy.Usiłuje przypomniec sobie. Na jej drodze staje tajemniczy Jev z którym coś ja łaczy. Scott opowiada jej czesc utraconej pamieci. Chca ukarac Czarna Rękę który jest sprawca więkści zdarzeń. Nora i Patch musza podjąć watkę ze złem.
Avatar użytkownika - roxiXDCool
roxiXDCool
Przeczytane:2016-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku,
Trzecia część książek o aniołach jeszcze bardziej dezorientuje czytelnika, ale w pozytywny sposób. Muszę przeczytać ostatnią.
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2016-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016, 52 książki w 2016 roku,
Bardzo fajna i interesująca, kolejna część serii "Szeptem". Nie mogę się doczekać ostatniej. Jednocześnie żałuję, że losy Nory i Patcha skończą się. Ale sama autorka mnie zainteresowała. Postaram się "spróbować" jej książek :)
,,-Fajna noc. - Zdjęłam kask i podałam go Patchowi. - Jestem zakochana w twojej pościeli. -Tylko w niej się kochasz? -Nie, w materacu też." Książki Fitzpatrick obdarzyłam ogromną sympatią. Historie o upadłych aniołach, nefilach i głębokim uczuciu dziewczyny do nadprzyrodzonego chłopaka. Polecam każdemu. Uwaga! Książka wciąga i uzależnia.
Avatar użytkownika - LilyBlack
LilyBlack
Przeczytane:2015-09-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Genialna,
Książka super. Mam na dzieję, że i wam się będzie podobać. Mi ta seria bardzo przypadła do gustu.
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2015-03-14, Ocena: 3, Przeczytałem,
Nie mając nic do czytania dałam szansę cyklowi Becci. Niestety i druga część jest mdła i nijaka. Przystojny Patch- upadły anioł który pragnie zostać człowiekiem, wybrał życie Nory zamiast swojego człowieczeństwa. W ramach tej decyzji oddano mu skrzydła- jest teraz jej aniołem stróżem. Niestety ich miłość nie może pozostać jawna, bo jest to niezgodne z zasadami anielskimi, za co mogą mieć problemy u archaniołów...
Avatar użytkownika - antoniak24
antoniak24
Przeczytane:2015-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Nooo tu już zdecydowanie lepiej ;)
Avatar użytkownika - kpotter
kpotter
Przeczytane:2014-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Moje pierwsze słowa po przeczytaniu kilku stron: Co Nora straciła pamięć i została porwana?
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-09-22, Ulubione,
W końcu trzeci tom, ale niestety na początku trochę mnie rozczarował. Dopiero od połowy zaczęła się jakaś nowa akcja. Bardzo denerwowała mnie naiwność Nory, że wszystko chce wiedzieć i we wszystkim uczestniczyć, jakby była świadoma, że Path ją zawsze uratuje. Po przeczytaniu połowy książka mnie pochłonęła, zaczęła się dziać w końcu akcja bo na początku wszyscy starali się zdradzić Norze co przeszła wcześniej. Ogólnie cała książka dobra. No i Path szaleńczo zakochany:) " Zrobiłbym dla ciebie wszystko, nawet gdybym miał sprzeciwić się własnej naturze. Dla ciebie wyrzekłbym się wszystkiego, co posiadam, nawet duszy. Jeżeli to nie jest miłość, nie umiem zaofiarować ci niczego więcej."
Avatar użytkownika - SITT18
SITT18
Przeczytane:2014-05-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2014,
Tą część sagi "Szeptem" pochłonęłam w rekordowym tempie, zdecydowanie najszybciej z wszystkich. Dzieje się bardzo dużo, wiele się zmienia, jednak jedna rzecz pozostaje niezmieniona, saga wciąż mnie zachwyca. Polecam!
Avatar użytkownika - ffiona902
ffiona902
Przeczytane:2014-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Niesamowita!!! Nie mogę doczekać się kolejnej części!
Cisza to już trzecia część serii pod tytułem "Szeptem". Pierwsze dwie części bardzo mi się podobały, trzecia - już odrobinkę mniej. Przez całą książkę przypominamy sobie co się stało w poprzednich, ponieważ główna bohaterka straciła pamięć, i próbuje odtworzyć bieg wydarzeń. Wygląda to jakby autorka nie miała już pomysłu na kolejną część. Pomimo tego książka momentami była ciekawa, ponieważ bohaterowie nie zawsze zdradzali prawdę o poprzednich wydarzeniach. Powieść tak jak jej poprzedniczki czyta się bardzo szybko, a bez wątpienia największym plusem książki był Patch !
W trzeciej części Nora budzi się na cmentarzu, obok mogiły ojca. Nie wie co tam robi, nie pamięta ostatnich miesięcy swojego życia. Nie wie gdzie w tym czasie była, co robiła, nie pamięta też swojego byłego chłopaka Pacha, Nefilów, Aniołów i wszystkiego co z tym związane.W głowie czerń, czerń, która ja pochłania. Widzi czerń oczu kogoś, z kim była związana, jednak nie umie sobie tej osoby przypomnieć. Dziewczyna jest okłamywała przez matkę i najlepszą przyjaciółkę. Nie mówią jej całej prawdy, bo uważają, że tak jest lepiej. Nora spotyka swojego kolegę Scota. To on miał z nią kontakt przed jej zniknięciem. Od niego dowiaduje się prawdy. Razem próbują pokonać Czarną Rękę. Na ich drodze staje jednak Jev. Kim jest ten tajemniczy chłopak i czego chce od Nory? Po przeczytaniu tomu drugiego nie śpieszyło mi się do "Ciszy". Jakoś tak nie byłam zainteresowana co się tutaj wydarzy. Miałam jednak tę część na półce, więc wypadało przeczytać. Nie żałuję! Jak dla mnie jest to najlepsza cześć (na razie, bo przed nami jeszcze kolejna). Bardzo podoba mi się styl pisania autorki. Jest młodzieżowy, ale nie zawiera przekleństw i slangu podwórkowego. Jest to prosty, łatwy, przyjemny język. Szybko się to czyta. Autorka przypomina nam co wydarzyło się w poprzednich książkach. Według mnie poszła na łatwiznę, bo akcja zamiast posuwać się do przodu właściwie stoi w miejscu. Mimo to książka bardzo mi się podobała. W tej części mało mamy Patcha, a więcej Scotta, ale podobała mi się taka zmiana. Pach zresztą ciągle gdzieś tam w tle jest, więc jego fanki nie powinny być zawiedzione. Nora natomiast początkowo jest zagubioną dziewczynką, ale potem się rozkręca. Vee zaczęła mnie irytować, wolałam ją w poprzednich wcieleniach. Najbardziej jednak wkurzał mnie Hank. Okładka znowu mnie zachwyciła, jest piękna i bardzo zachęca to czytania. Te skrzydła, woda są niesamowite. Dla mnie książka dobra. nie jest to jakieś dzieło, ale miło się czytało. Książka idealna na długie wieczory, herbatkę i koc. Akcji jest mniej niż w części drugiej, ale na nudę nie narzekałam. Książka trzyma w napięciu, są zagadki i tajemnice.
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-04-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Cuuuuudo! Świetna akcja...i Jev! Polecam!
Avatar użytkownika - Fleur
Fleur
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Abaddon
Abaddon
Przeczytane:2011-12-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
podobała mi się tak samo bardzo, jak poprzednie części
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2019-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytane na Kindle, 26 książek 2019,

Lepsza od dwóch poprzednich tomów. Wreszcie dość wartka akcja, więcej intryg, niedwuznaczne zachowania bohaterów i jakaś mała psychologiczna głębia. Ciekawie pociągnięty otwarty wątek z drugiego tomu, jednak zakończenie jakoś do mnie nie przemawia - zobaczymy jak rozwinięto je w ostatniej części.

Avatar użytkownika - Kitty_01
Przeczytane:2017-12-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Black Ice
Becca Fitzpatrick 0
Okładka ksiązki - Black Ice

Nie daj się zwieść pozorom. Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej...

Finale
Becca Fitzpatrick0
Okładka ksiązki - Finale

Nora jeszcze nigdy nie była tak pewna swej miłości do Patcha. Upadły czy nie, to on jest tym jedynym. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują...