Ćma

Ocena: 6 (1 głosów)

Ewa ma wszystko. Kochającego męża, córkę i pasjonującą pracę, w której odnosi sukcesy. Wydaje się kobietą spełnioną, mimo to rozpaczliwie poszukuje akceptacji i bezwarunkowej miłości. Jak ćma lgnie do tego, co daje choćby namiastkę poczucia bezpieczeństwa. Przeszłość rzuca się cieniem na teraźniejszość i niemal niszczy jej świat. A może to Ewa sama gubi się między tym, co słuszne i prawdziwe, a tym, co szkodliwe i urojone? Poszukując swojego miejsca w życiu, potyka się i popełnia błędy.
Czy Ewa odnajdzie w sobie siłę, by zawalczyć o to, co słuszne, czy strach przejmie nad nią kontrolę i kobieta skryje się w cieniu własnych lęków?
Czasami trzeba stracić wszystko, by zrozumieć, co jest w życiu naprawdę ważne, o co warto się bić, a z czego zrezygnować...

Informacje dodatkowe o Ćma:

Wydawnictwo: Inanna
Data wydania: 2020-03-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788379954834
Liczba stron: 200
Tytuł oryginału: Ćma
Język oryginału: polski

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Ćma

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Ćma - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2020-12-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kurcze, życie potrafi być naprawdę okrutne. Pozwólcie więc, że zacznę od cytatu:
,,Kolega opowiedział mi ostatnio dowcip, który pokazuje, jak funkcjonują mężczyźni. Mąż chwali się, że kupił żonie perły. Po chwili dodaje: Nie chciała i sam musiałem wypić. Jeśli nie znasz, dodam, że Perła to taki gatunek piwa."
I tyle jeśli chodzi o rozumienie się względem pragnień obu płci.
A pomijając ten fakt, może nie wspomnę jak bardzo przeżyłam tą książkę. Dokładnie rozumiałam co czuła bohaterka, kiedy obrażano ją ze względu na otyłość. Niestety ta trauma została jej nawet już w dorosłym życiu. Za każdym razem czuła, że ludzie ją obserwują i obmawiają. Dodatkowo wplątała się tutaj w małżeństwo z rozsądku, które nie spełniało niczyich oczekiwań. Bała się, że nie znajdzie kogoś, kto ją pokocha ze względu na swój wygląd. Dalej brnąc w farsę zwaną życiem wplątała w nie kochanka, którego darzy szczerym uczuciem, a który ją tylko wykorzystywał.
Znakomita powieść ukazująca nasze słabości i błędy, które poprzez nie popełniamy. Zapewniam, że każdy, kto ją przeczyta, zupełnie inaczej spojrzy na ludzi otyłych i pomyśli, że może nie z wyboru wyglądają tak a nie inaczej. Każdy chciałby być idealny, jednak taki ludzi na świecie nie ma. Mamy swoje wady i zalety i tylko od nas zależy, które z nich będą bardziej widoczne. Uwierzcie mi, że zdrada boli, a nawet, kiedy doznajemy wybaczenia, to trudno o tym zapomnieć. W życiu można się dowartościować na wiele innych sposobów. Przelotne przygody wyryją zadrę w sercach zranionych i już nic nie jest takie samo.
Ja ogólnie zatytułowałabym tą książkę ,, Słabość", bo właśnie wiele osób jest ukazanych właśnie z tej perspektywy. Z bezradności jemy, szukamy pocieszyciela i zaszywamy się w domu. Nasze słabostki wywierają duży wpływ na prawdziwe życie i wie to tylko ten, który takowe posiada.
Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Uczucia płynęły tutaj od początku do końca. Były porywy serca, rozpacze i gniewy. Jest to debiut autorki, a ja już pokochałam jej pióro:-)

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2021-11-15, Przeczytałem,
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Świadomy wybór
Izabela M. Krasińska ;
Świadomy wybór
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Joanna Kuciel-Frydryszak
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy