Co jak dlaczego? Tajemnice natury w pytaniach i odpowiedziach.

Ksiażka ta jest interesującą propozycją dla osób ciekawych świata. Można w niej znaleźć informacje o przyrodzie, wszechświecie, ludziach,zwierzętach. Forma w jakiej napisana jest książka - pytania i odpowiedzi - sprawia, że łatwo jest znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie i poszerzyć wiedzę o kilka ciekawostek. Jest to książka przeznaczona głównie dla młodzieży, ale każdy znajdzie w niej coś interesującego dla siebie.

Informacje dodatkowe o Co jak dlaczego? Tajemnice natury w pytaniach i odpowiedziach.:

Wydawnictwo: Videograf II
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Co jak dlaczego? Tajemnice natury w pytaniach i odpowiedziach.

Co jak dlaczego? Tajemnice natury w pytaniach i odpowiedziach. - opinie o książce

Avatar użytkownika - inspired7
inspired7
Przeczytane:2013-01-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,

"Co, jak, dlaczego? Tajemnice ludzkości w pytaniach i odpowiedziach" to zbiór ciekawostek z aż trzynastu dziedzin. Do każdej z przytoczonych informacji załączone jest zdjęcie, które ilustruje poruszony przez autora problem, temat.

Każdy w tej książce znajdzie coś dla siebie:
Mól książkowy dowie się na przykład, kto był najbardziej płodnym literacko pisarzem, czy pierwsze książki były gliniane, jak powstały znaki interpunkcji oraz od kiedy okulary zakłada się na uszy, a również które z dzieł polskich autorów jest najbardziej znane na świecie.
Fascynat architektury będzie mógł nie tylko popodziwiać najdalej położone zabytki, ale również dowiedzieć się czegoś na temat ich przeszłości.
Osoba zafascynowana sportem dowie się dlaczego kobiety na czas igrzysk musiały opuścić miasto i jaka była oprawa tego przedsięwzięcia sportowego oraz kto był wynalazcą hulajnogi.
Kierowcy lub przyszli kierowcy dowiedzą się, (o ile jeszcze nie wiedzą) dlaczego znak "STOP" ma kształt ośmiokąta oraz jak działa radar drogowy.
Technicy posiądą wiedzę na temat tego, co to jest palmtop. Ale informacja o tym, czym są internetowe ciasteczka zapewne nie będzie już dla użytkowników komputerów nowością.

Oprócz tych wszystkich grup ludzi, które wymieniłam uważam, że "Co, jak, dlaczego? Tajemnice ludzkości w pytaniach i odpowiedziach" to również książka dla osób, które po prostu są ciekawe świata, które widzą, zauważają i pytają, a co więcej - szukają odpowiedzi.

Żeby nie było tak kolorowo - niezachęcająca do przeczytania tej pozycji może być sama bibliografia, w której znajdują się słowniki i encyklopedie, ale również gazety typu "Pani domu", "Claudia", "Gospodyni", czy "Przyjaciółka". Niech każdy z Was postawi sobie pytanie - "Czy to są wiarygodne źródła?".

Niekiedy również miałam wrażenie, że ta książka pisana jest trochę na siłę. W czasie czytania tej pozycji zastanawiałam się, po co autor przytaczał definicje słownikowe, czy też omawiał poszczególne religie? Nie widziałam w tym nic twórczego.

"Co, jak, dlaczego? Tajemnice ludzkości w pytaniach i odpowiedziach" to książka, którą należy czytać powoli, ponieważ w natłoku informacji trudno wszystkie naraz spamiętać. To pozycja, w której niewątpliwie nie wszystko Was zainteresuje. Jednak uważam, że warto przeczytać tę książkę ze względu na liczne ciekawostki.

Vademecum managera
Sieradzki Andrzej0
Okładka ksiązki - Vademecum managera

Zamieszczone tu porady mają bezpośrednie odniesienie do nas, do naszych problemów, do konkretnych sytuacji i do cech naszego charakteru. Sugerowane tutaj...

Ogród...
Sieradzki Andrzej0
Okładka ksiązki - Ogród...

"Ogród...Horoskop i sennik nastolatków" pomoże poznać Wasze mocne i słabe strony. Wytłumaczy, skąd się biorą sukcesy i porażki, dlaczego jednym...