Co jest w środku? Dom

Czy zastanawialiście się kiedyś, co kryją w sobie różne pomieszczenia?

Teraz możecie zajrzeć w każdy zakamarek ogromnego domu Ani i Kazika. Spędźcie trochę czasu w ich pokoju, a potem koniecznie wpadnijcie do siłowni i jadalni. Pomyszkujcie w gabinecie, łazience i pralni z kącikiem do szycia. Warto też dłużej zabawić w spiżarni czy garażu. A może najciekawsze rzeczy czekają na strychu?

Pięknie ilustrowana książka, którą można oglądać godzinami!

Agnieszka Wajda - ilustratorka z doświadczeniem w projektowaniu architektonicznym. Jej ilustracje cechują dopracowanie w każdym detalu oraz czyste linie. Podczas prac nad książką ,,Co jest w środku? Dom" mogła zaprojektować dom swoich marzeń.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Co jest w środku? Dom:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2024-01-24

Kup książkę Co jest w środku? Dom

Co jest w środku? Dom - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2024-01-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Odkąd zobaczyłam w zapowiedziach książkę "Co jest w środku? Dom", wiedziałam, że będę musiała ją mieć! Już sama okładka całkowicie mnie urzekła, a kiedy razem z synkiem zajrzeliśmy do środka totalnie przepadliśmy. Nie chciał mi nawet oddać książki do zdjęcia. Z racji tego, że Janek ma autyzm i posługuje się jedynie mową bierną, ta pozycja okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę. Autorka na dwudziestu ośmiu stronach w cudowny sposób zilustrowała dom Ani i Kazika. Na początku przedstawiając przekrój domu i w pewnym sensie zapowiedź tego co czeka nas na kolejnych stronach tego dziecięcego arcydzieła. Następnie Agnieszka zabiera nas do holu i wiatrołapu, kuchni, spiżarni, jadalni i salonu, sypialni, łazienki, pokoju Ani i Kazika, gabinetu, antresoli, strychu, garażu, pralni oraz siłowni. W detalach ukazała co kryją poszczególne pomieszczenia, wszystko jest starannie podpisane, dzięki czemu zarówno rodzicom jak i dziecku jest zdecydowanie łatwiej nazwać poszczególnie przedmioty. A tych tutaj naprawdę co nie miara, każde pomieszczenie skrywa wiele interesujących elementów, przedmiotów zarówno tychcodziennego użytku, jak i tych związanych typowo z rodzinom Ani i Kazika. Z radością, dumą i łzami w oczach patrzyłam z boku na mojego synka przeglądającego tą książkę, widziałam z jakim zachwytem i skupieniem ogląda każdą stronę. Janek za pierwszym razem spędził przy tej książce blisko godzinę, a uwierzcie, że małego autystę naprawdę trudno zająć czymś na dłużej. W szczególności zachwyciła go łazienka i pralnia. Kiedy prosiłam go o pokazywanie różnych przedmiotów, póki co tych, które są wokół nas, w domu i robił to bezbłędnie. Teraz jak tylko rano wstaje to bierze książkę do rąk i ogląda ulubione przez niego miejsca Jestem pod ogromnym wrażeniem szczegółowości, estetyki i pomysłowości autorki! "Co jest w środku? Dom" to od teraz nasza ulubiona książka, która jestem pewna wspomoże Janka w rozwoju. Żyje nadzieją, że za jakiś czas oprócz wskazywania zacznie również sam nazywać poszczególne przedmioty. My bardzo polecamy!

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2024-01-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

U Was też dziś tak leje i wieje ? Koszmarna pogoda za oknem, więc najlepiej zaszyć się w domu.
A dom, każdy dom skrywa w sobie tyle atrakcyjnych i ciekawych przedmiotów!
Każde z nas ma wyposażony dom i zwykle nie zwracamy uwagi na to co on w sobie ma, bo te elementy są dla nas standardem, czymś oczywistym. Jednak dla dzieci, szczególnie tych małych, odkrywających świat, każdy z tych przedmiotów, to wręcz skarby, niezwykle ciekawe, które trzeba odkrywać, poznawać.
Dzisiejsza premiera, książka od Wydawnictwa Nasza Księgarnia pt. "Dom. Co jest w środku? " to wyjątkowo ciekawie zaprezentowane wszystko co dom w sobie skrywa. Z pomocą Ani i Kazika, mali czytelnicy są w stanie poznać każde z pomieszczeń, dowiedzieć się co mogą tam znaleźć i przede wszystkim jak dane przedmioty wyglądają i się nazywają. Bo w każdym domu jest przecież coś innego. Są elementy, które ma każdy ale są też takie, które są zależne od naszych zainteresowań, zwyczajów, profesji. Tu wszystko dzieci mogą poznać.
Książka pokazuje jak nazywają się poszczególne pomieszczenia w domu i co w każdym z nich można odkryć. Czyli dla nas coś tak oczywistego, że często zapominamy, że dzieci z tą wiedzą się nie rodzą, muszą ją nabyć i ta pięknie ilustrowana książka im w tym pomoże.
Nasza Księgarnia wydaje swoje książki bardzo starannie. W tym przypadku nie jest inaczej i otrzymujemy tu książkę z kartonowymi stronami, wytrzymałą, taką której małe rączki nie zniszczą poznając zawartość. Starannie wykonane ilustracje nie są jaskrawe, pstrokate. Są w stonowanych barwach, które nie męczą oczu co wg mnie też jest dużą zaletą.
Moje dzieciaki są może już za duże na takie książki ale mam siostrzenicę, z myślą o której się do niej zgłaszałam i ... Gwarantuję, że ta książka wciągnie i niezmiernie zaciekawi dzieci w wieku 3-5 lat.
Polecam serdecznie i dziękuję za egzemplarz do recenzji 💚

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Dom jaki jest każdy widzi. Ale co skrywa? Oj to już tajemnica, którą pewnie niejedno dziecko chciałoby odkryć.

I teraz ma okazję! Dzięki książce "Co jest w środku? Dom".

To podróż przez kolejne pomieszczenia domu Ani i Kazika. Zajrzymy do wiatrołapu i kuchennych szafek. Sprawdzimy co kryje spiżarnia i co położono na stole w jadalni. Poznamy zawartość damskiej toaletki w sypialni oraz biblioteczki w gabinecie. I jeszcze wiele, wiele więcej.

Tę ciekawą wędrówkę po domu zaczynamy od jego pionowego przekroju, która spodobała mi się najbardziej, bo pojęcia takie jak fundament, strop czy kalenica w ostatnich latach towarzyszą nam dość często. ;)

Ta książka to zajęcie na długie godziny!

Twardostronicowa wyszukiwanka zawiera aż 14 rozkładówek pełnych szczegółów. Wszystkie elementy są podpisane, więc to świetna forma obrazkowego słownika dla maluchów.

Ja jestem pod wrażeniem ilustracji! Tak wiernie oddających rzeczywistość, precyzyjnych, a do tego wykonanych w ciepłych, przyjemnych barwach!

Oj jest tu o czym opowiadać!

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2024-01-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dom to nie tylko ściany i dach - to kraina, gdzie każde pomieszczenie nosi ślady życia, a każdy przedmiot jest częścią wyjątkowej mozaiki naznaczonej przez mieszkańców, ich zwyczaje oraz historie. Od zacisznych domków po wielkie bloki czy kamienice, co sprawia, że kawałek przestrzeni staje się czymś więcej niż tylko miejscem do zamieszkania?

Niezwykłe dzieło Agnieszki Wajdy "Co jest w środku? Dom" to prawdziwa odyseja po przestrzeni. Tutaj każdy kąt skrywa swoje tajemnice stając się areną przygód i niesamowicie fascynujących odkryć.

W domu Ani i Kazika znajdują się nie tylko typowe pomieszczenia, ale także siłownia, antresola i pralnia, co nadaje historii nowoczesny i intrygujący charakter. Ilustracje ukazują pełen zabawek pokój dzieci, garaż, łazienkę, strych, kuchnię - każde z pomieszczeń jest oszałamiająco bogate w przedmioty, które czekają, aby zostać odkryte.

Jednym z najbardziej zachwycających elementów tej książki są realistyczne ilustracje pełne detali, które przenoszą czytelnika w każdy zakamarek domu. Dzieci będą miały okazję odkrywać tajemnice schowane w szufladach, szafach i innych zakamarkach, poszerzając jednocześnie zasób słownictwo i pobudzając kreatywność.

Ten typowy picturebook nie tylko dostarcza rozrywki, ale również pełni funkcję edukacyjną, poszerzając wyobraźnię dzieci i rozwijając ich zdolności obserwacyjne. Brak tradycyjnej fabuły sprawia, że każde spotkanie z książką to nowa przygoda. Ilość szczegółów ukrytych w poszczególnych zakamarkach gwarantuje, że nawet po wielokrotnej lekturze zawsze odkryjemy coś nowego.

"Co jest w środku. Dom" to fascynująca podróż po doskonale znanym każdemu maluchowi miejscu, pełnym tajemnic i niezwykłych przedmiotów. Dzięki wspaniałym ilustracjom, ta pozycja z pewnością przypadnie do gustu ciekawskim maluchom oraz ich rodzicom, otwierając przed nimi nowy wymiar zabawy i odkrywania.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2024-01-24, Ocena: 6, Przeczytałem,
Dziś swoją premierę ma fantastyczna książka autorstwa Agnieszki Wajdy pt. "Co jest w środku? Dom". Ten przepięknie zilustrowany picturebook zaprasza najmłodszych do bliższego poznania domowych pomieszczeń. Od wiatrołapu, przez kuchnię, jadalnię, salon, sypialnię, gabinet, po najciemniejsze kąty strychu i garażu będziemy odkryć zawartość regałów, półek, szaf i szuflad. Mnogość detali, a także słów (każdy przedmiot został podpisany) zachwyca. Na każdej z rozkładówek poznajemy inne pomieszczenie domu Ani i Kazika oraz wszelkie przedmioty w nim się znajdujące. Dzięki tej publikacji najmłodsi poszerzą słownictwo oraz rozbudują zdobytą już wiedzę na temat tego, co w prawie każdym domu można znaleźć. Książka ta jest doskonałą bazą do zabawy słowem i obrazem. Może służyć dzieciom jako słowniczek, bądź pełnić rolę wyszukiwanki. Podoba mi się pomysł, by wykorzystać zawartość tejże książki na kilka sposobów. Fakt, że łączy w sobie naukę i zabawę to jej wielka zaleta. Żabcia spędza z tą książką sporo czasu. Wydawać by się mogło, że to picturebook dedykowany młodszym dzieciom, tymczasem przedszkolak równie chętnie spędza z nią czas.

Z czym kojarzy się Wam dom? Które słowo przychodzi Wam pierwsze na myśl?

Młode i ciekawe świata umysły będą na pewno zadowolone, gdy zajrzą do tej pięknie zilustrowanej książki obrazkowej. Fascynuje mnie każdy szczegół i widać, że włożono tutaj dużo serca, pasji i pracy. Najmłodsi poznają nowe słownictwo, przedyskutują, co znajduje się w ich własnych domach oraz być może nabiorą chęci do zaprojektowania własnego "gniazdka".

Na wstępie zobaczymy przekrój domu, a następnie przejdziemy przez kolejne pomieszczenia. Przez hol dotrzemy do kuchni i spiżarni, a następnie do jadalni, salonu, sypialni i łazienki. Jest tu o wiele więcej niesamowitych wnętrz, a w każdym z nich coś wyjątkowego do odkrycia. Pokój dziecięcy to dopiero fantastyczne miejsce, który długo studiowali moi mali czytelnicy.

Zainteresowanie tym wydaniem jest u nas ogromne, za każdym razem w czasie oglądania tej książki dzieci odnajdują coś nowego. Ten wyszukiwankowy element sprawił nam ogromną frajdę. Za co najbardziej lubię to wydanie? Za to, że jest w nim mnóstwo drobiazgów, a nie niemalże wszędzie reklamowane minimalistyczne wnętrze ?

Zwracam tu uwagę na to, że ta świeżutka dzisiejsza premiera świetnie sprawdzi się w rodzinach dwu- lub wielojęzycznych.