Co Polska i Polacy dali światu

Czytelnicy wspaniale przyjęli „Królewski dar“, w którym autorzy opisywali dorobek polskich wynalazców, odkrywców i badaczy. Oddajemy w ręce czytelnika kolejny tom monumentalnego dzieła – tym razem zawierający poczet żołnierzy, wodzów, polityków, biznesmenów, duchownych i bohaterów ratujących ludzkie życie.

Ponad pięćdziesiąt postaci, o których powinieneś wiedzieć; tych pomnikowych i tych niedocenionych przez historię powszechną.

Łączyła ich polska nić wspólnoty.

Żołnierze i wodzowie

Zbigniew Brzeziński – Polak w Białym Domu

Biznesmeni

Jerzy Franciszek Kulczycki – Nauczył Europejczyków pić kawę

Helena Rubinstein – Cesarzowa piękna

Antoni Cierplikowski – „Król fryzjerów i fryzjer królów”

Barbara Piasecka-Johnson – Od pokojówki do multimilionerki

Duchowni

Maksymilian Kolbe –Teolog, Boży szaleniec, męczennik z Auschwitz

Władysław Bukowiński (i inni apostołowie ZSRS) – Przewodnicy do Niebieskiego Jeruzalem

Jan Paweł II – Pomazaniec z Krakowa

Ratujący ludzkie życie

Henryk Sławik – Wielki zapomniany bohater trzech narodów

Irena Sendlerowa – Matka dzieci Holocaustu

Wanda Błeńska – Matka trędowatych

Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się historią i tych, którzy dobrze życzą Polsce.

W przygotowaniu – równie obszerny tom poświęcony artystom i sportowcom.

Informacje dodatkowe o Co Polska i Polacy dali światu:

Wydawnictwo: Zona Zero
Data wydania: 2021-05-17
Kategoria: Historyczne

Tagi: wybitni polacy wodzowie żołnierze duchoni co polska i polacy dali światu zona zero teresa kowalik Przemysław Słowiński

Kup książkę Co Polska i Polacy dali światu

Co Polska i Polacy dali światu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2023-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Bardzo wartościowa i potrzebna książka, albowiem opowiada o naszych rodakach, którzy dokonali czynów wielkich i są postaciami rozpoznawalnymi poza granicami naszego kraju, a nawet w tych innych krajach są bardziej znani niż w Polsce. Oprócz oczywistych nazwisk takich jak: Jan III Sobieski, Tadeusz Kościuszko, Józef Bem, Witold Pilecki, Ryszard Kukliński, Jan Karski, Helena Rubinstein, Irena Sendlerowa, czy ojciec Maksymilian Kolbe mamy w tej książce bohaterów zapomnianych, nieznanych jak choćby Henryk Sławik, który uratował ok. 30 tys. Żydów i zapłacił za to najwyższą cenę, czy Jerzy Iwanow-Szajnowicz - uważany przez Greków za jednego z najskuteczniejszych dywersantów II wojny światowej, znakomity sportowiec i agent wywiadu (nie słyszałam o nim wcześniej).

Warto sięgnąć po książkę "Co Polska i Polacy dali światu" i przeczytać o Polakach, z których możemy być dumni, którzy walczyli o wolność naszą i innych krajów, ratowali istnienia ludzkie,  bądź o takich, którzy dzięki swoim zdolnościom, intelektowi, czy pieniądzom przyczynili się do rozwoju kraju, w którym im przyszło żyć, czy poprawy życia jego mieszkańców, jak chociażby Barbara Piasecka-Johnson znana ze swojej działalności charytatywnej.

Sobowtóry
Przemysław Słowiński, Teresa Kowalik 0
Okładka ksiązki - Sobowtóry

Sobowtóry, czyli osoby fizycznie identyczne, chociaż w żaden sposób niespokrewnione, od zawsze budziły grozę. We wszystkich podaniach ludowych obcy „brat...

II wojna światowa Polaków w 100 przedmiotach
Przemysław Słowiński, Teresa Kowalik 0
Okładka ksiązki - II wojna światowa Polaków w 100 przedmiotach

O II wojnie światowej i o polskich losach w dobie dziejowej zawieruchy napisano już tomy. Tym razem historię wojny obronnej 1939 r, okupacji niemieckiej...