Co z ciebie za matka?

Przejmujący i złowieszczy thriller dla czytelników, którym podobała się ,,Zaginiona dziewczyna".

Wyobraź sobie, że dziecko twojej przyjaciółki znika. A ty jesteś temu winna... Dokładnie taka sytuacja spotyka Lisę Kallisto, zapracowaną matkę trojga dzieci. Wystarczyło jedno drobne niedopatrzenie, by jej życie zamieniło się w koszmar. Dręczona poczuciem winy i publicznie potępiona przez rodzinę dziecka, Lisa postanawia naprawić swój błąd. Wkrótce przekonuje się, że spokojne miasteczko, w którym mieszka, wcale nie jest takie, jak sobie wyobrażała...

Jak chwila nieuwagi i jeden błąd mogą zaważyć na reszcie życia? Jak daleko można się posunąć, by dopiąć swego? Czy można być jednocześnie idealną matką i realizować się zawodowo bez szkody dla dziecka? Jaką Ty jesteś matką?

,,Co z ciebie za matka?" to doskonały przykład książki, od której po prostu nie da się oderwać, pożeracza czasu, któremu poświęcicie cały dzień, nawet tego nie zauważywszy. Smakujcie każdą stronę, bo prawdopodobnie będzie to wasza książka roku. Znajdziecie tu postacie tak rzeczywiste, że trudno uwierzyć, że zostały wymyślone, oraz fantastyczną, trzymającą w napięciu historię przyjaźni, rodzinnych zależności i przerażającej zdrady..

Elizabeth Haynes

Doskonały thriller ukazujący jeden z najgorszych koszmarów, jakie mogą przydarzyć się każdej matce. Bardzo dobra literatura, która łączy w sobie thriller z literaturą kobiecą, a przy tym daje sporo do myślenia.

,,Bookseller"

Przeczytałam tę książkę w ciągu kilku godzin, zafascynowana głównymi postaciami i zwrotami akcji. Każdy znajdzie tu swoje codzienne dylematy i będzie czekał z zapartym tchem na finał.

Claire McGowan

Świetny debiut, przy którym będziecie obgryzać paznokcie, a zarazem autentyczny obraz życia współczesnej rodziny i dylematów pracującej matki. Daly pisze ze swadą o zwykłej rodzinie, która nagle znajduje się w sytuacji rodem z koszmarnego snu i osadza tę historię w zimowym krajobrazie angielskiej Krainy Jezior. Wciągająca i przyjemna lektura.

Cath Staincliffe

Paula Daly mieszka w Kumbrii ze swoim mężem, trójką dzieci i chartem o imieniu Skippy. Pracowała jako fizjoterapeutka i mieszkała przez jakiś czas we Francji, ale wróciła do Anglii stęskniona za tamtejszym tempem życia. ,,Co z ciebie za matka?" to jej pierwsza powieść.

Informacje dodatkowe o Co z ciebie za matka?:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-10-15

Kup książkę Co z ciebie za matka?

Co z ciebie za matka? - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-07-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Jakim trzeba być człowiekiem aby bez żadnych skrupułów postanowić zniszczyć czyjeś życie? Dwa światy - w jednym zwykła rodzina, która walczy o przetrwanie oraz godziwy byt a w drugim ludzie z bogatej rodziny, jednakże zakłamanej aż strach. Dla mnie jest to bardziej obyczajówka z wątkiem kryminalnym niż thriller niemniej czyta się bardzo dobrze.

Lisa Kallisto, matka trojga dzieci, przykładna żona, wiecznie zabiegana, kobieta z niską samoocenę, która była po prostu łatwym celem. Od zawsze czuła się gorsza od innych ludzi. Kiedy zniknęła córka jej najlepszej przyjaciółki Kate, dziewczyną targają wyrzuty sumienia, podsycane oskarżeniami ze strony rodziny dziecka. Najwięcej strzał strzela w nią Alexa, siostra Kate, uważająca się za kogoś wyższej klasy. Na domiar złego Lisa sama sobie nie potrafi wybaczyć, przez co nie kwestionuje zaginięcia Lucindy, a tym samym zamyka koło intrygi wystawiając się jak na tarczy. Do wszystkiego dochodzą zdrady, choroba psychiczna, bigamia, kolejne zaginięcia i postać pedofila. Czy Lisa poradzi sobie z natłokiem problemów? Czy odnajdzie prawdę? Czy jej córka, Sally, przestanie się zadręczać? I jak Kate scali swoją rodzinę? Przekonajcie się.

Pozycja, która bardzo mi się spodobało, choć znów irytowała mnie naiwność głównej bohaterki, która przyjmuje wszystko to, co jej się pod nos podkłada, nawet jeśli są to oszczerstwa mijające się nieco z prawdą. Jednak tutaj zostało to w pewien sposób wyjaśnione bardzo niską samooceną, powodującą natarczywe myśli typu "Jestem najgorsza, nie warta jestem niczego dobrego". Przez całą lekturę współczułam Lisie, bo naprawdę nie zasługuje na takie traktowanie. Tym bardziej cieszyłam się, kiedy wszystko zostało wyjaśnione, a ja, wraz z bohaterką, mogłyśmy odetchnąć z ulgą. Najbardziej zszokowało mnie zakończenie, którego nie spodziewałam się w ogóle. W mojej głowie powstał obraz idealnej rodziny Riverty, dla których dzieci są oczkiem w głowie, spodziewałam się obłąkania rodziców, akcji poszukiwawczych, tworzyłam odpowiedzi na postawione nieme pytania, a w tym czasie autorka sprytnie niszczyła każdą moją wizję. Naprawdę polecam lekturę.

Opinia również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com

Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2014-10-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Książka jak zwykle na 6 !!. Bardzo wciągająca i zarazem przejmująca historia. Dwie przyjaciółki, dwa rożne domy i rożne historie. Jedno wydarzenie, które przekreśla wspaniałą przyjaźń - PORWANIE. Nie będę tym razem opowiadać fabuły. Sięgnijcie sami po tę książkę. Trzeba koniecznie przeczytać. Jak zwykle się nie zawiodłam na książce z tej serii. Mogę śmiało POLECIĆ!!
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-06-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo ciekawa książka pokazująca dwulicowość rodziny ,która uchodzi za przykład dla innych.Pokazanie matki która dla zatrzymania męża posuwa się do rzeczy które są dla nas niewybaczalne.Obciążenie kogoś drugiego swoimi problemami w sposób zaplanowany i perfidny aby zniszczyć komuś życie.
Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2014-04-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 2014,
Super książka, jak na debiut autorki naprawdę dobra. Kryminał z zaskakującymi zwrotami akcji i zakończeniem. Nie będę się wdawać w opisy, bo mogłabym za dużo zdradzić. Mogę polecić dla wielbicieli gatunku. Prosty język i super akcja, że nie można się oderwać.
Avatar użytkownika - nanajka
nanajka
Przeczytane:2014-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Rewelacyjna książka, bardzo wciągająca tajemnica i intryga, troche seksu, troche kryminału, wszystko jest we właściwym tonie, zaczęłam ją czytać z nieufnością ale bardzo szybko się wciągnęłam i przeczytanie jej zajęło mi kilka godzin. Polecam!
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2019-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Lisa jest przytłoczona i zmęczona, jako pracująca matka trójki dzieci i żona taksówkarza. Zazdrości swojej niepracującej przyjaciółce Kate wolnego czasu. Pewnego dnia, nastoletnia córka Kate znika… Zawiadamiają policję i okazuje się, że to „już druga zaginiona dziewczyna”. Na dodatek Lisa jest winna zaniedbania, niedopatrzenia, nieuwagi, nie upewniła się co do pewnej rzeczy, nie poinformowała i nie sprawdziła. Co będzie dalej? Na pewno czytelnika czeka spore zaskoczenie…

Ten kobiecy thriller jest wciągający, pełen namacalnych emocji: poczucia winy, złości i nienawiści. Opowiada zarówno o poszukiwaniach pewnego mężczyzny, o skutecznych sposobach manipulacji; o dzieciach rozwiedzionych rodziców i traumie z tym związanej, chorej psychice. Pisarka ukazała jak poczucie niższości, kompleksy, zazdrość i ukrywane sekrety mogą zniszczyć związek dwójki osób, a także jedną z nich.

„Był wszystkim, czym ja nigdy nie mogłam być. Wszystkim, czego nigdy nie mogłam mieć.”

Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - sonia24444
sonia24444
Przeczytane:2015-07-19, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Gdy przejdziesz przez próg
Paula Daly0
Okładka ksiązki - Gdy przejdziesz przez próg

Co byś zrobiła, gdyby inna kobieta próbowała rozbić twoje małżeństwo? A jeśli okazałoby się, że to twoja najlepsza przyjaciółka?   Natty...

Mój największy błąd
Paula Daly0
Okładka ksiązki - Mój największy błąd

Do czego jest gotowa posunąć się zdesperowana kobieta? Roz jest samotną matką, fizjoterapeutką, siostrą, przyjaciółką. I właśnie znalazła się w naprawdę...

Forget Me Not
Julie Soto