Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć. Tom 1

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2019-09-25

Pierwsza część trylogii ,,Ukryta sieć" jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia.

Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie, którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się, że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej, a przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób.

Cokolwiek wybierzesz to przeszywający thriller, którego finał na długo pozostaje w pamięci. Szamałek przekonująco rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, znakomicie tworząc nastrój zbliżającej się katastrofy.

Tagi: Warsaw

Kup książkę Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć. Tom 1

Opinie o książce - Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć. Tom 1

Oczekiwałam wciskającej w fotel lektury, po przeczytaniu której nic już nie będzie takie samo. Przeczytałam wiele pochlebnych recenzji, wiele zachwytów, ochów i achów. I co? Ano właśnie nic, nie porwało mnie…

Kilka słów o fabule – Julita, początkująca dziennikarka serwisu plotkarskiego przez przypadek odkrywa, ze popularny i lubiany aktor prawdopodobnie nie zginął w wypadku, tylko ktoś mu w tym pomógł. Gdy zaczyna przyglądać się sprawie, otrzymuje anonimową wiadomość z pogróżkami. Czy uda jej się dowiedzieć prawdy? Dlaczego popularny aktor zginął? Kto za tym stoi?

Nie będę z niecierpliwością wypatrywać kolejnej części. Bardzo doceniam temat, z jakim zmierzył się autor – czyli zagrożenia, jakie czyhają na przeciętnego użytkownika w sieci, wszystko to, czego w Internecie na pierwszy rzut oka nie widać. Pomysł na fabułę, wg mnie, bardzo dobry, niestety popsuła wszystko postać głównej bohaterki – irytująca, niewiarygodna i niespójna (zbyt dużo nie powiem, by nie zdradzać fabuły, ale trudno np. uwierzyć, że ktoś, kto pojęcia nie miał o sieci, o istnieniu Darknetu, nagle, po kilkugodzinnym zaledwie przeszkoleniu, zaczyna łamać hasła i być hakerem pierwszej klasy).

Wiem, że będę w mniejszości z taką oceną i jestem na to gotowa! 😉 Doceniam pomysł i niezwykle ważny dziś temat – bezpieczeństwo w sieci, a właściwie raczej niebezpieczeństwo. Czy zdajemy sobie sprawę, że umieszczając coś w sieci, robimy to na zawsze? Czy wiemy, jak się bronić w sieci? Jakich haseł używać? Czy te hasła w ogóle są coś warte? I czy można bezpiecznie czuć się w sieci?

Avatar użytkownika - grazia_01
grazia_01
Przeczytane:2019-12-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Saucy
Saucy
Przeczytane:2019-09-23, Ocena: 6, Przeczytałem,

Świetnie napisany kryminał. Historia w jakiej może uczestniczyć każdy z nas. Pozornie nam się wydaje, że jesteśmy bezpieczni, panujemy nad światem i wiemy jak być anonimowi. Jednak w rzeczywistości każdy nasz ruch jest śledzony i może zostać odtworzony w dowolnym momencie, bo nawet jeśli wydaje nam się, że umiemy się poruszać po sieci, tak naprawdę nic o niej nie wiemy.

Avatar użytkownika - werson2
Przeczytane:2019-05-03, Ocena: 5, Przeczytałem,
Kiedy Atena odwraca wzrok
Jakub Szamałek0
Okładka ksiązki - Kiedy Atena odwraca wzrok

Powieść kryminalna osadzona w antycznych Atenach? główny bohater musi zmierzyć się z groźną siatką szpiegowską i własnymi słabościami? Jakub Szamałek,...

Morze Niegościnne
Jakub Szamałek0
Okładka ksiązki - Morze Niegościnne

o    Powieść kryminalna osadzona na skraju starożytnego świata o    Główny bohater prowadzi śledztwo, które zmieni jego życie i bieg historii o    Jakub...