Córka Upadłych

Gdy Lili zamyka oczy do snu, w koszmarach widzi swoje poprzednie inkarnacje i ponownie przeżywa straszliwe śmierci.
Jest pewna, że wampiry, wilkołaki i inne bestie, których nawet nie potrafi nazwać, nie są tylko wymysłem ludzkiej wyobraźni, a anioły stróże wbrew wszelkim wyobrażeniom nie zawsze dbają o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.
To anioł Li jest tak naprawdę tym, który z niewiadomych przyczyn raz za razem wpycha ją pod katowski topór, ilekroć ich drogi się przetną.
Dziewczyna zaczyna wątpić, że tym razem wreszcie uda jej się dożyć pełnoletności. Na domiar złego cały jej - już i tak zwariowany - świat zostaje wywrócony do góry nogami, gdy pewnego dnia na jej drodze staje...
Diabeł we własnej osobie.
W dodatku wie on o niej więcej niż sama bohaterka.

Informacje dodatkowe o Córka Upadłych:

Córka Upadłych - opinie o książce

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-03-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Lili od dziecka dręczą koszmary. Siedemnastolatka ma wrażenie jakby przeżywała w nich swoje wcześniejsze inkarnacje, a dokładnie moment własnej śmierci. Za sprawą snów wiedźmy, czarownice, wilkołaki nie są jej obce, a każdy kolejny sen wydaje się prowadzić ją do czegoś większego. Na jej drodze staje obcy człowiek. Młody z pozoru chłopak przedstawia się jako sam Szatan. Diabeł, który zdawać by się mogło wie o niej więcej niż powinien, a z pewnością więcej niż ona sama wie. Do czego doprowadzi ich to spotkanie?

Stopniowo poznajemy postać Li i jej nietypową przypadłość. Bardzo podobała mi się kreacja głównej bohaterki. To uczennica liceum, bardzo dojrzała na swój wiek. Biorąc pod uwagę motyw reinkarnacji to idealnie pasuje tu stwierdzenie, że dziewczyna jest starą duszą w młodym ciele. Mimo iż sama, w obecnym wcieleniu, nie przeżyła zbyt wiele, to jej poprzednie żywota dostarczyły jej olbrzymiego bagażu doświadczeń, którego brzemię codziennie nosi na swoich barkach. Więź łącząca ją z przyjaciółmi jest niezwykła i mimo różnic pomiędzy nimi, świetnie zostało pokazane jak wspierają się na każdym kroku.

Połączenie polskiej rzeczywistości z nadprzyrodzonym, pełnym nietypowych istot światem wyszło znakomicie. Nie jest przerysowane, detale pasują do siebie i nie miałam odczucia, że coś jest w tej historii naciągane. Początkowo lektura nieco mi się dłużyła, ponieważ akcja rozwijała się powoli jednak i w tych momentach nie zabrakło zwrotów, które utrzymywały moją uwagę a napięcie rosło z każdą stroną. Sama fabuła, motyw upadłych aniołów, pokazanie religii całkowicie w odmienny sposób, taki jakiego jeszcze nie znałam, wyszło fantastycznie. Przeszłość przeplata się tutaj z teraźniejszością pokazując poprzednie wcielenia Lili oraz początek jej historii oraz do spotkania z samym Złym.

Autorka ma bardzo przyjemny styl, bogate opisy sprawiają, że bez problemu możemy się przenieść do wykreowanego przez nieś rzeczywistości Mroczny świat, obraz Boga, który poznajemy różni się od naszego przez co jest niezwykle intrygujący i bez reszty wciąga nas w wir wydarzeń. Cytat „Kiedy upadły anioł albo demon oddaje komuś swoje zwichrowane serce, to już na zawsze”, jest z pewnością moim ulubionym z tej książce. Zakończenie funduje nam wiele pytań oraz napięcie w oczekiwaniu na dalsze losy bohaterów, których jestem bardzo ciekawa i z przyjemnością sięgnę po kolejny tom. Z pewnością ta pozycja przypadnie do gustu miłośnikom historii fantasy.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-03-01, Ocena: 6, Chcę przeczytać,

Gdy tylko Li zamyka senne oczy, przeżywa koszmar w kółko ten sam. W tym śnie widzi śmierć swoich poprzednich wcieleń, co najdziwniejsze te wcielenia nigdy nie dożywają osiemnastych urodzin, a każda ze śmierci jest inna i coraz bardziej okrutna.

Anioł stróż który ma być obrońcą dziewczyny, okazuje się osoba popychając ją w ręce kata.

,,Pod odpowiednim kierownictwem ludzie potrafią się zmienić w bezwolne kukiełki, zupełnie przestające liczyć się z przykazaniami i prawem ziemskim"

Diabeł we własnej osobie.

W dodatku wie on o niej więcej niż sama bohaterka.

,,Córka Upadłych '' jest to debiut autorki który podchodzi bardziej bardziej pod książkę młodzieżową, która przeczytałam z wielką przyjemnością. Uwielbiam sięgnąć czasem bo książki fantasy wampiry, wilkołaki i inne stwory dodają tylko smaczku fabule. Postacie są świetnie wykreowane a książka jest napisana tak świetnym stylem że pochłania się ją jednym tchem. Autorka miała naprawdę fajny pomysł na książkę, a samo wykonanie okazało się majstersztykiem.

Znajdziemy tu również wątek chrześcijański plus reinkarnacja to świetne połączenie. Dodatkowo autorka potrafi budować napięcie i wie jak trzymać czytelnika w niepewności. Nawet nie wiecie jak mile byłam zaskoczona ta książka. Co do dialogów to są tak napisane że chłonie się je jak gąbka wodę. Same sny Lili były tak realistyczne że czytając, czułam jakbym stała tam obok i przeżywała je z nią.

Na koniec dodam że nie mogę doczekać się kolejnej części ?

Polecam myślę że fani takich klimatów pokochają tę książkę całym serduszkiem?