Córki swoich matek

Nowa powieść autorki bestsellerowych ,,Matek, żon, czarownic"!

Berlin 2011. Joanna Górecka, dla przyjaciół Asia, spotkała wreszcie miłość swojego życia. Do ślubu z Kemalem pozostało zaledwie kilka miesięcy. W tym czasie Asia poznaje losy kolejnych niezwykłych kobiet ze swej rodziny. Aurora, przyjaciółka Galileusza, bezwzględna Olimpia, Madelaine, ambitna dama dworu francuskiej królowej Marii Leszczyńskiej - każda z nich wiodła życie pełne emocji, pasji i tajemnic... Ale życie Asi także nie jest wolne od napięć i dramatycznych wydarzeń. Wyczekiwany ślub nagle staje pod znakiem zapytania, upragniona praca również, jako że Julian, pierwszy mąż Joanny, na wszelkie sposoby próbuje zaszkodzić byłej żonie. Wszystko to jednak przestaje być ważne, gdy dwunastoletnia córka Asi, Kamila, znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Joanna Miszczuk (ur. 1964) - wrocławianka duchem, choć rzadko ciałem. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Matka nastoletniej córki. Z wykształcenia pedagog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Przeprowadzała się osiem razy, ma sześć zawodów, mówi czterema językami. Mieszkała w Niemczech, Francji i Polsce. Niepoprawna romantyczka, choć szalenie uporządkowana i logiczna. Ulubione miejsca: Wrocław, Montmartre w Paryżu, Berlin i Sopot. Pisze powieści, teksty kabaretowe, wierszyki dla dzieci.

Informacje dodatkowe o Córki swoich matek:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-09-10

Kup książkę Córki swoich matek

Córki swoich matek - opinie o książce

Uwielbiam sięgać po książki, w których powracamy do korzeni i mamy możliwość poznania nie tylko głównych bohaterów, ale również historię ich rodzin. Tak właśnie to wygląda w książce „Córki swoich matek”, która jest kolejnym już tomem Sagi dziedzictwa napisanej przez Katarzynę Beremikę – Miszczuk.

Joanna przygotowuje się do ślubu, po prostu chce w życiu być szczęśliwa i aby nikt temu szczęściu nie zagrażał. Niestety jej spokój zostaje ponownie zakłócony przez pojawienie się byłego męża, który chce zniszczyć to, co udało jej się osiągnąć w życiu zawodowym. Na domiar złego pewnego dnia bez śladu przepada córka Joanny, a jakby tego mało kobieta poznaje skrywany przez przyszłego męża sekret…

Jak to zwykle w życiu bywa, jak się wali to wszystko razem. Autorka wspaniale przeplata losy Joanny oraz jej przodków, przez co książkę czyta się lekko i bardzo przyjemnie.

Dla mnie cała seria jest wspaniała, generalnie uwielbiam twórczość autorki i bardzo chętnie sięgam po kolejne jej książki! Serdecznie polecam całą serię!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-11-26,

,,Nie chcę spędzić z tobą, zastanawiając się, czy będziemy żyli razem długo i szczęśliwie. Byłam szczęśliwa wczoraj i przedwczoraj, i dzisiaj, przed godziną. I niech tylko to ,,dzisiaj " zostanie. Nad wszystkim innym zastanowimy się później ".

,,A czekanie... mamo, ja nie chcę czekać. Czas pędzi jak szalony, tyle się dzieje, każdy dzień przynosi zmiany. Nie wiem, co będzie jutro. Jutro może mnie już nie być. Ważne jest to dzisiaj właśnie. Kiedyś gdzieś czytałam, że człowiek powinien żyć tak, jakby każdy dzień był ostatnim dniem jego życia. "

Przed wami tom trzeci Sekretów Dziedzictwa, który ponownie podkreśla, że jest jedną z mądrzejszych serii, jeśli chodzi o jej przekazy. Postacie tu bardzo dużo rozmawiają, początek jest bardziej opowieścią nią przygodami, lecz w niej zawarta jest rozmowa matki z córką. Wciąż wiemy jak niewiele osób zna ich korzenie i jak daleko oraz wysoko one sięgają. Postać nie może uwierzyć, że znane osobistości znalazły się w kręgu ich krewnych. Tym samym roztrząsają swoje życie prywatne, byśmy mogli poznać ich myśli, prawdziwe zdanie na każdy temat oraz pragnienia. Dość często padną tu pouczające formułki zastosowane w luźnej formie. Mają one na celu zwrócić naszą uwagę na to, co jest w życiu ważne i ważniejsze. Poruszony zostanie tutaj temat bycia tą drugą i zaufania, które prawie zawsze wpierw ustawiane jest warunkowo. Byli partnerzy kierowani zazdrością i zawiłością będą tu szkodzić na każdym kroku. Opowieść nakierowuje nas na myślenie, że zawsze trzeba być przygotowanym na najgorsze i że różowy świat nie istnieje. To od nas zależy też na ile sobie pozwolimy, by ktoś wchodził do naszego życia z brudnymi butami, bo przecież zawsze możemy tych drzwi nie otwierać. W tym tomie cokolwiek się nie dzieje, jest dłuższe i bardziej opisane niż w tomach poprzednich. Jakby postacie chciały, by przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, mielibyśmy poznać ich każdy punkt widzenia. Jeśli zatem lubisz wiedzieć więcej, przed przejściem do konkretów, to ta seria jest dla ciebie. Potomkinie dziedzictwa miały tu dużo sekretów i to był chyba tutaj ten punkt zapalny. Reszta jest również bardzo ciekawa, ale póki co tom pierwszy i drugi urzekł mnie najbardziej:-)

Avatar użytkownika - magdkos
magdkos
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Trzeci ,ostatni tom sagi Pani Miszczuk. Niestety najsłabszy..Pisany jakby przez amatorkę . Ciągle się zastanawiałam czy aby to na pewno książka tej Pani. Nudne,nic ciekawego w "przeszłości" ..Porwanie córki, beznadzieja. Pani poszła na łatwiznę. Mimo to cała saga była fajna i godna polecenia.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-12-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Im dalej w las, tym ciemniej. Pani Miszczuk z każdą kolejna częścią gubiła polot, niestety. "Matki, żony, czarownice" czytałam bez mała z wypiekami na twarzy. "Zalotnice i wiedźmy" były takie sobie. "Córki swoich matek" to już rozczarowanie.
Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-11-17, Ocena: 6, Przeczytałem,

Po raz trzeci przenosimy się do świata wykreowanrgo przez Joannę Miszczuk by poznać dalsze lody niezwykłych kobiet żyjących na przestrzeni kilku wieków.

Tym razem trafimy na Madleine i Aurorę, co pozwoli nam zajrzeć w życiorys Galileusza, a także poczuć atmosferę panującą na dworze króla Ludwika XV.

Asia wydaje się być w końcu w pełni szczęśliwa.

Kemal okazał się być drugą połówką kobiety , zaś przygotowania do ślubu idą pełną parą.

Niestety, podczas, gdy w życiu prywatnym trwa iddyla , na polu zawodowym pojawią się nieoczrkiwane komplikacje i Asia wraz z przyjaciółmi będą musieli stoczyć walkę w której stawką jest ich miejsce pracy z.. byłym mężem Góreckiej - Julianem. Mężczyzna nie cofnie się przed niczym byle tylko zaszkodzić byłej partnerce.

Czy jego plan się powiedzie? Jakie przeszkody będą musieli pokonać bohaterowie?

O tym musicie się przekonać ja nie zdradzę szczegółów. Powiem tylko To była naprawdę dobra dawka literatury. Autorka zaś w ciekawy i wciągający sposób opisała losy dużej rodziny w której pewien niezwykły pierścień przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Jeśli lubicie sagi rodzinne lub chcecie zacząć swoją przygodę z tym gatunkiem to cykl Sekret dziedzictwa będzie dla Was idealny. ?

W końcu wypatrzyłam trzeci tom cyklu Matki, żony, czarownice

Joanna znalazła swoją miłość, choć nie obyło się bez przeszkód, poznała też losy wszystkich swoich przodkiń. Czy wyciągnęła z nich coś dla siebie? Co przekazała następnemu pokoleniu?

Ostatni niestety tom cyklu nie odbiega absolutnie od pozostałych i tak samo wciąga i fascynuje. Dalsze losy Asi, jej córki, jej rodziny i jej przyjaciół tym razem łączą radość i miłość (wesele!!!!) z grozą i dramatem ludzkim (porwanie!!!). Ich przygody przeplatane są oczywiście wątkami historycznymi, które są po prostu rewelacyjne. Bujna wyobraźnia autorki połączyła znane postaci historyczne z losami stworzonych przez siebie kobiet w sposób spójny i fascynujący. Szczerze polecam zapoznanie się z całą trylogią i żałuję, że to nie dłuższy cykl :)

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2018-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52/2018,

,,Córki swoich matek" to już trzeci tom wspaniałej sagi rodzinnej. Głowna bohaterka, Asia wydaje się, że w końcu spotkała miłość swojego życia. Planuje już trzeci ślub i nie obędzie się bez komplikacji. W pracy też nie jest najlepiej, a żeby było tego mało to były mąż Julian postanawia trochę uprzykrzyć jej życie.

Podczas przygotowań do ślubu wciąż dowiaduje się o swoich prababkach czegoś nowego. Aurora, Olimpia i Magdalena to kolejne niesamowite postacie. Każda z nich wiodła ciekawe życie, pełne emocji, pasji i tajemnic.

,,Sekret Dziedzictwa" to saga, która porwała mnie od pierwszego tomu. Bardzo polubiłam główną bohaterkę i jej wszystkie prababki, które jak się okazało znały dość blisko słynne postacie historyczne. Jak zawsze i tym razem bardzo podoba mi się przenikanie teraźniejszości i przeszłości. A przeszłość to opis losu kolejnych kobiet z rodziny Asi. Trochę zabrakło mi tylko rozwinięcie wątku o bezwzględnej Olimpii. Czuję, że mogła to być postać, która wstrząsnęła by tamtym światem. Nie mniej jednak nadal uważam, że zarówno ta jak i wcześniejsze książki są warte uwagi i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Zalotnice i wiedźmy
Joanna Miszczuk0
Okładka ksiązki - Zalotnice i wiedźmy

"Pochodzimy ze wspaniałego rodu. Nasze prababki były mądrymi, a niekiedy znanymi i wielkimi kobietami. Miały cudowną moc, która pozwalała im pomagać ludziom...

Dwie rodziny
Joanna Miszczuk0
Okładka ksiązki - Dwie rodziny

Najbardziej zaskakujące  historie pisze samo życie... Ewa Dembska, adoptowana jako mała dziewczynka przez małżeństwo wrocławskich lekarzy, nic nie...