Córki

"Zastanawiacie się czasem, jak to naprawdę jest być dzieckiem sławnych rodziców i dorastać na Manhattanie? Jeśli tak, to Joanna opowie wam właśnie taką historię. Sama Plotkara pokochałaby tę serię." - Cecily von Ziegesar "Trudno oderwać się od tej książki. Szczególnie uwiódł mnie wątek niezachwianej przyjaźni trzech psiapsiółek wystawionych na ciągły widok publiczny." - Jen Calonita Początek roku szkolnego. Lizzie Summers, dowcipna i roztropna dziewczyna o nietypowej urodzie, nigdy nie dziwiła się fotoreporterom i fanom padającym do stóp jej pięknej matce - supermodelce, sama jednak unika rozgłosu i blasku fleszy. Wydaje się sobie brzydka i bardziej niż modą interesuje się literaturą. Wiele się zmienia, gdy czternastolatka zostaje zauważona przez fotografkę mody, która jest przekonana, że to Lizzie powinna wyznaczać nowe kanony kobiecego piękna... Mimo że Lizzie i jej dwie przyjaciółki i szkolne koleżanki - Carina, córka magnata medialnego i Hudson, córka gwiazdy popu - mają sławnych i bogatych rodziców, są normalne, myślą i czują jak inne nastolatki. Intensywnie szukają swojej drogi, choć otoczenie oczekuje od nich, by były takie jak ich rodzice. Tymczasem one chcą być sobą, mieć swoje pasje i podejmować własne decyzje. Wspierają się wzajemnie, darząc wierną i lojalną przyjaźnią, gdyż tylko one wiedzą, jak trudno jest być córką w świecie celebrytów. Joanna Philbin urodziła się w Los Angeles, a dorastała w Nowym Jorku. Jest córką Regisa Philbina, gwiazdora amerykańskiej telewizji. Gdy miała siedem lat, rozpoczęła pisanie swojej pierwszej powieści zapału starczyło jej jednak wtedy tylko na dwa rozdziały. Autorka obecnie mieszka w Santa Barbara w stanie Kalifornia, gdzie pracuje nad ostatnią powieścią z cyklu "Córki", który w całości ukaże się także w Polsce.

Informacje dodatkowe o Córki:

Córki - opinie o książce

Avatar użytkownika - natalia10433
natalia10433
Przeczytane:2014-06-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kiedy ją przczytałam, zapragnęłam przeytać kolejną część, by dowiedzieć się co się stało z bohaterkami. Polecam tą i dwie kolejne części! ,,Córki łamią zasady'' i ,,Córki wkraczają na scenę'' . Wszystkie trzy warto przeczytać :)).
Forget Me Not
Julie Soto