CupOfTherapy Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym

W pierwszej kolejności zadbaj o siebie.

Inaczej nie będziesz mieć czego dać innym. Dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność.

Nie możesz przecież nalać z pustego kubka...

CupOfTherapy to twoje antidotum na zabiegany świat. Pełne empatii miniporady opracowane przez specjalistów są jak uścisk najlepszego przyjaciela. Dzięki nim napełnisz siebie spokojem, za którym tęsknisz, oraz odnajdziesz poczucie szczęścia.

Ta zyskująca ogromną popularność na świecie metoda psychologicznej samopomocy w duchu work-life balance może zmienić Twoje życie na lepsze!

Bestseller z Finlandii, najszczęśliwszego kraju świata!

Informacje dodatkowe o CupOfTherapy Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-11-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę CupOfTherapy Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym

CupOfTherapy Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym - opinie o książce

CupOfTherapy to koncepcja, która zdobyła międzynarodowe uznanie. Odnosi się do problemu samopoczucia i zdrowia psychicznego za pośrednictwem uroczych zwierzątek. Przedstawione na obrazkach zwierzaki prezentują problemy dnia codziennego, z którymi zmaga się każdy z nas. I robią to w taki sposób, aby przynieść nam ulgę, wzmocnić, rozśmieszyć. Pomysłodawcami idei są fińscy terapeuci, z których jeden, Antii Ervastii, jest autorem unikalnych tekstów dołączonych do każdej ilustracji. Z pomocą ilustratora Matti’ego stworzył tę niewielką, ale bardzo pomocną książeczkę.

Czasy, w jakich obecnie żyjemy są dla wszystkich trudne. Nasze normalne życie uległo przeobrażeniu. Żyjemy w ciągłym stresie, otacza nas wiele negatywnych emocji, do tego zmuszeni jesteśmy trzymać dystans od innych i żyć w izolacji. W tym wszystkim nietrudno o lęk, niepokój, niepewność i ciągłe napięcie. Okoliczności są co najmniej niesprzyjające. W takiej sytuacji, jaka obecnie nas dotyka, z pomocą przychodzi „Kubek terapii”, niewielka książeczka zawierająca 112 różnych wątków dotyczących codziennych problemów i podpowiedzi, co do ich rozwiązania. Każdy wątek opatrzony jest zabawną, podtrzymującą na duchu ilustracją zwierzątek, które, tak jak ludzie, zmagają się z trudnościami, jakie niesie każdy nowy dzień. Zwierzątka pokazane w różnych sytuacjach są urocze, chociaż nie zawsze idealne. Pozwalają jednak na łatwe zobrazowanie sytuacji, którym codziennie musimy stawiać czoła. Są to sytuacje nie tylko pełne szczęścia i radości, niektóre są bolesne, inne wstydliwe. Często te niewygodne i trudne dla nas przeżycia ukrywamy, nie przyznajemy się, że mamy jakiekolwiek problemy. Często też nie przyznajemy się przed samym sobą, że z naszą kondycją psychiczną nie jest najlepiej. Omawiana książka nie jest w stanie nikogo wyleczyć, może jednak sprawić, że poczujemy się odrobinę lepiej, dostrzeżemy swoją wrażliwość i postaramy się ją zaakceptować. A na pewno będzie świetnym antidotum na ten nieciekawy czas.

Książka podzielona jest na pięć części: rano, w pracy, po pracy, wieczorem i praca w wyjątkowych okolicznościach. Każda z części zawiera miniporady, po które można sięgać wtedy, kiedy jest nam to najbardziej potrzebne. Ostatnia część jest poświęcona sytuacjom kryzysowym, w tym obecnej związanej z COVID-19. Pozwala poukładać myśli związane z tą niecodzienną sytuacją. Książka jest idealna dla osób, które nie przepadają za poradnikami, bo zawarte w niej treści mieszczą się zazwyczaj w kilku zdaniach. Zdania, jak i same porady są krótkie, ale treściwe, dosadne, ale empatyczne. Są napisane prostym, zrozumiałym dla każdego językiem. Nie są też pozbawione humoru. Całość utrzymana jest w duchu selfcare i ma pomóc nam zatroszczyć się o samych siebie, abyśmy mogli aktywnie uczestniczyć w poprawie swojego zdrowia i samopoczucia. Niektóre z porad ułatwiają wyciszenie, inne dają kopa motywacyjnego, jeszcze inne przynoszą ukojenie. Wszystkie utwierdzają nas w przekonaniu, że myślenie o sobie i dbanie o siebie to nie egoizm. Uczą zdrowego podejścia do życia, do otoczenia i do nas samych. Pokazują, jak żyć dobrze, w spokoju i harmonii. Jak uzyskać wewnętrzną równowagę. Książka pokazuje, jak z pomocą małych kroków zacząć poprawiać to, co się w naszym życiu zepsuło i jak zacząć zmieniać je na lepsze. Na koniec dodam, że książka jest wspaniale wydana. Twarda oprawa, proste, zabawne ilustracje i minimalistyczna kolorystyka dają poczucie ukojenia i dodatkowo cieszą oko.

Porady zawarte w tej niewielkich rozmiarów książeczce pokrzepiają, dodają energii, pomagają zrozumieć, że nie na wszystko mamy wpływ i że czasem lepiej odpuścić, żeby nie niszczyć siebie. Ułatwiają też stawienie czoła trudnym sytuacjom, z którymi mamy do czynienia w naszym codziennym życiu. Minimalistyczne ilustracje z kolei sprawiają, że na sercu robi się cieplej. I co najważniejsze, po te miniporady możemy sięgać wtedy, kiedy są nam one najbardziej potrzebne. Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - milosnikksiazkow
milosnikksiazkow
Przeczytane:2020-12-20,

"Czas płynie, a życie nieubłaganie toczy się dalej – z minuty na minutę, z sekundy na sekundę.."

Nie sądziłam, że czytając tę książkę wywoła ona na mnie jakiekolwiek emocje. Ba, myślałam, że mi się nie spodoba bo ogólnie nie pajam do tego typu książek. Muszę Wam przyznać, że była to naprawdę trafna pozycja.

Bardzo często zapominamy o tym żeby zadbać o własne samopoczucie. W większości przypadków jesteśmy zabiegani ciągła pracą i życiem poza pracą. Dom, rodzina i wychowanie dzieci. Pędzimy przed siebie nie zauważając tego, że z dnia na dzień czujemy się coraz gorzej: psychicznie i fizycznie. Aż któregoś dnia nie mamy siły na nic. Nie możemy się skupić na pracy. Kłócimy się ze swoimi najbliższymi. Mówię teraz ogólnikowo bo jestem pewna, że większość osób jest w stanie oddzielić pracę od życia prywatnego ale niestety większość ludzi nie widzi jak wielkim jest to błędem.

Rok 2020 był/jest dla Wszystkich jednym wielkim niewypałem. Wiele osób musiało zrezygnować ze swoich planów bo nie mogli ich spełnić albo mieli trudności. Ten rok na Wszystkich odbił jakieś piętno i właśnie ‘’Cup of Therapy’’ jest dla Ciebie jeżeli czujesz się słabiej mentalnie. Nie bójmy się mówić o tym głośno. Problemy psychiczne nie wiążą się tylko z chorobą dwubiegunową, z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi czy też z zaburzeniami neurorozwojowymi. Takim problemy może być też depresja, która nadal poniekąd jest tematem taboo. Czasami wstydzimy się sięgnąć po pomoc psychologa bo się wstydzimy. Ale dlaczego? Tego, że czujemy się gorzej? Czy tego, że te problemy są np tylko związane z pracą?

Ta książka jest podzielona na kilka części: poranek, w pracy, po pracy, w wieczór i dodatkowy podrozdział: praca w wyjątkowych okolicznościach – tu autorzy napomknęli temat koronawirusa przez którego większość osób musiało pracować zdalnie z domu. Wielkim plusem są życiowe mądrości, które pozwolą nam inaczej spojrzeć na świat, popatrzeć z innej perspektywy i zmienić swoje dotychczasowe podejście.

No i nie zapomnę wspomnieć o uroczych ilustracjach zwierzaków, które wywołują uśmiech na twarzy.

Wam moi drodzy naprawdę polecam siegnąć po tę niebywałą pozycję na gorsze dni bo w końcu nie jesteśmy robotami i każdy z nas ma prawo poczuć się gorzej. 😉

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2021-08-18, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

W tym zabieganym świecie coraz częściej sięgamy po jakieś poradniki. Chcemy żyć lepiej, wolniej, przyjemniej a co najważniejsze szczęśliwiej. Gdy jesteśmy szczęśliwi, wszystko wydaje się łatwiejsze a co najważniejsze ludzie obok nas są również bardziej zadowoleni. Szczęście mnoży szczęście... Dlatego przybywam do Was z poradnikiem, który ma zmienić spojrzenie na nasze życie i to co nas otacza.

"CupOfTherapy. Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym" to mini poradnik. Znajdziemy w nim mnóstwo krótkich historyjek, których zadaniem jest pomóc nam w życiu codziennym. Czy tak właśnie jest? Moim zdaniem nie i dziwię się, że na okładce jest napisane - Bestseller z Finlandii - rozumiem, że tam może jest inne podejście do wszystkiego, ale w naszym kraju ta książka raczej nie zrobi furory. Nie wiem, może ja jestem wymagająca - ale jak dla mnie w książce znajdzie się to samo co już wiemy. Być może zbyt dużo książek już przeczytałam, że takie krótkie opowiadania w ogóle na mnie nie działają. I wydaje mi się, że jeżeli jakaś osoba faktycznie szuka pomocy, bo zmaga się z jakimś problemem - tu jej nie znajdzie.

Nie twierdzę, że ta książka jest zła, lecz nie jest to czego oczekiwałabym po niej - szczególnie jeżeli opis na okładce brzmi: "...może zmienić Twoje życie na lepsze!".

Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2020-11-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

Rok 2020 nas nie rozpieszcza. Co miesiąc dokładamy kolejne wydarzenie w apokaliptycznym Bingo. Na niektóre wydarzenia i sprawy oczywiście nie mamy wpływu, ale mamy wpływ na najbliższe otoczenie, no i oczywiście na nas samych.

Kilka dni temu premierę miała książeczka „CupOfTherapy. Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym” autorstwa psychologa Anttiego Ervastiego i rysownika Mattiego Pikkujamsa’go. Ilustracje Pikkujamsa ukazują dobrze znane nam zdarzenia z dnia codziennego, ich głównymi bohaterami są „uczłowieczone” zwierzęta. Do każdego rysunku dołączony jest krótki tekst, odnoszący się do różnych sytuacji, w jakich możemy się znaleźć w ciągu dnia. Tak też jest podzielona książeczka: Rano, W pracy, Po pracy, Wieczorem. Jak już wspomniałam, mimo że teksty są króciutkie, niosą ze sobą pewną uniwersalną wiedzę. Wiadomo, że w kilka wierszy tekstu nie rozwiąże naszych problemów, ale może pozwoli nam na chwilę się zatrzymać i spojrzeć na sprawę z innej perspektywy.

„To pocieszające, że zdolności rozwiązywania problemów, bycia elastycznym i zachowania optymizmu dają się wykształcić i wzmocnić”, zaprawdę to pocieszające, zwłaszcza w obecnej sytuacji związanej z Covid-19. Może warto zapamiętać jeszcze jeden cytat z „CupOfTherapy” „Dobre nawyki, nawet drobne, mają pozytywny wpływ na nasz dobrostan i pomagają wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji. Pomagają utrzymać skupienie na teraźniejszości, być obecnym tu i teraz.” Może wykorzystajmy to przymusowe zwolnienie tempa życia do zbudowania w sobie dobrych nawyków, np. takiego jak czytanie książek, czy bycie dla siebie dobrym.

„CupOfTherapy. Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym” jest klasyfikowany jako poradnik, ale nie znaczy to, że należy go traktować jak poradnik. To raczej zbiór uniwersalnych prawd i rad, z których część można od razu wdrożyć w życie. Polecam wszystkim, niezależnie od wieku, płci i przekonań. A w ramach samo terapii można pokolorować rysunki, aby stały się jeszcze bardziej przyjazne i pocieszające.

Za możliwość zapoznania się z „CupOfTherapy” dziękuję Wydawnictwu Znak Emotikon.