Cynamon, sekrety i ja

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2020-03-09
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Zimt & ewig

Trzeci tom zakręconej, pachnącej cynamonem serii. Mimo że przeskoki do paralelnych światów wcale nie stały się łatwe i przyjemne, Vicky ma wreszcie dobry powód, by się na nie cieszyć. Jednak, jak to w życiu bywa, nagromadzenie rodzinnych sekretów jeszcze bardziej skomplikuje jej sytuację. Bo paralelna Victoria, z którą tym razem przyjdzie jej się zmierzyć, jest bardzo daleka od ideału... Burzliwa trzecia część serii daje odpowiedzi na wiele pytań: Czy zawsze warto mieć pod ręką zestaw do udzielania pierwszej pomocy? Dlaczego konkursy wcale nie są takie złe? Jak to się dzieje, że rodzinne sekrety czasem przestają być sekretami?

Rozwiązanie zagadki podróży do innych światów jest na wyciągnięcie ręki!

Kup książkę Cynamon, sekrety i ja

Opinie o książce - Cynamon, sekrety i ja

Wielkie zakończenie, które naprawdę mi się podobało! To jedno z lepszych finałów jakie ostatnio miałam okazję poznać. Ta część była pełna akcji, zagadek, niedopowiedzeń i wszystko sprowadziło się do rozwiązania wszystkiego.

Vicky oprócz tego by rozwikłać zagadkę dlaczego się przenośni do swoich innych wersji, stara się rozwiązać starą sprawę swoich rodziców, ponieważ coś jej się nie zgadzało. Autorka zgrabnie poruszała kilka wątków, by na samym końcu wszystko rozwiązać. To było świetne. Koniec wszystko wyjaśnia i czytelnik nie pozostaje z pytaniami, dlaczego to nie zostało wyjaśnione?

Bohaterowie w tej części mają ciężki czas, przeskoki, sprawa rodziców Vicky i rozterki miłosne głównej bohaterki i jej przyjaciółki. Obie są młode, nie mają doświadczenia i po prostu nie wiedzą jak się zachować. Jednak mimo wszystko dało się zrozumieć ich postępowanie i przemyślenia. Dużo się dzieje i nie miały czasu na chwilę dla siebie i na przemyślenia. Mimo wszystko oni dorastają, podejmują coraz dojrzalsze decyzje i zachowują się bardziej rozsądniej. Nie macie się też czym martwić, bo nagle nie stała się to poważna lektura, nadal są komizmy sytuacyjne i śmieszne dialogi, które nieraz wywołują uśmiech na twarzach.

Styl pisania kompletnie się nie zmienił. Dalej książkę czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Strony uciekają w zawrotnym tempie i ciężko się od niej oderwać, bo naprawdę dużo się dzieje!

Podsumowując to naprawdę jest dobra seria. Może jest skierowana dla nastolatków, jednak i starsi będą czerpać z niej przyjemność. To zabawna seria o podróżach do paralelnych światów owiana nutą cynamonu i dużą dawką śmiechu. Zdecydowanie to będzie świetny wybór na ten ponury czas, który nas nastał i wzrosła potrzeba by się pośmiać i uciec do innego świata. A jak jesteście fanami kultury angielskiej to tym bardziej powinniście po nią sięgnąć, ja jak najbardziej polecam!

Chociaż seria Cynamon bardziej skierowana jest do nieco młodszych odbiorców, to muszę przyznać, że z każdym kolejnym tomem bawiłam się coraz lepiej. Zawsze kiedy tylko zaczynałam czytać, nim się obejrzałam przerzucałam ostatnią stronę, dlatego w przypadku „Cynamon, sekrety i ja” chciałam ten czas nieco przedłużyć i zrobiłam sobie dwie małe przerwy. Pod koniec pojawił się swego rodzaju żal, że to już właściwie koniec przygody z Vicky, Konstantinem i przeskokami między paralelnymi światami.

W trakcie czytania niejednokrotnie gościł uśmiech na mojej twarzy, bo nie da się zaprzeczyć, że dobrego humoru Dagmar Bach nie brakuje. Doskonale wie w którym momencie i w jaki sposób przedstawić sytuację tak, by rozbawić czytelnika. Dzięki bardzo autentycznym bohaterom, którzy w niektórych momentach wydają się nieco „postrzeleni”, czytanie tej serii jest niebywałą przyjemnością i stanowi dużą rozrywkę. Praktycznie od samego początku zostajemy rzuceni w wir wydarzeń, więc nie ma tutaj miejsca na nudę, zwłaszcza że każdy tom jest tak różnorodny. Wszystko toczy się dość szybkim, ale dobrym tempem i nie zwalnia nawet na chwilę. To co najważniejsze – autorka zadbała także o to, by wszystko to, co niewyjaśnione w poprzednich tomach w końcu zostało ujawnione, więc jeśli cokolwiek mogłoby początkowo wydawać się nieco chaotyczne, to w efekcie końcowym dostajemy dokładnie tyle, ile potrzebujemy żeby wszystko zrozumieć.

„Cynamon, sekrety i ja” to dla mnie najlepszy tom, a jednocześnie świetne zakończenie trylogii. To lekka, zabawna, która nawet dla tych „starszych” odbiorców będzie dobra, jeśli potrzebują chwili relaksu. Polecam!

Cynamon, kłopoty i ja
Dagmar Bach0
Okładka ksiązki - Cynamon, kłopoty i ja

Odkąd Vicky co pewien czas wpada z wizytą do jednego z paralelnych światów, jej życie bardzo się skomplikowało. Trzeba jednak przyznać, że ma najfajniejszego...

Cynamon, chłopaki i ja
Dagmar Bach0
Okładka ksiązki - Cynamon, chłopaki i ja

Witajcie w zakręconym multiwersum Victorii King! Piętnastoletnia Vicky ma pewną kłopotliwą przypadłość - zdarza jej się przeskakiwać do równoległego...