Cywil na wojnie

Jak przetrwać w warunkach współczesnego konfliktu zbrojnego?

Za naszą wschodnią granicą od ponad roku trwa wojna. Zagrożenie dla naszego kraju jest jak najbardziej realne. Niestety wnioski nie są pocieszające - zdecydowana większość społeczeństwa nie jest kompletnie przygotowana, nie tylko na wybuch wojny, ale również na mniej poważne kryzysy. Co gorsza na poziomie państwowym nie prowadzi się jakichkolwiek skutecznych masowych akcji edukacyjnych.

Ten poradnik powinien przeczytać każdy, aby wiedzieć jak zadbać o własne bezpieczeństwo.

Kafir i Kaczor, którzy na wojnie przeżyli niejedno, radzą jak się przygotować by czuć się bezpiecznie. Bądź gotowy na ciężki czas!

Informacje dodatkowe o Cywil na wojnie:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Cywil na wojnie

Cywil na wojnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - margoth86
margoth86
Przeczytane:2024-03-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - 60 książek w 2024 roku,

Lekka lektura w mocnym temacie. Dopóki nie zaczęłam jej czytać, nie myślałam o tym, że to może dotknąć mnie i moich najbliższych. A jednak. Nikt nigdy się nie spodziewa, a później trzeba sobie radzić, pojawia się strach, dezorganizacja, zagubienie. Autor porusza kwestie przeżycia w ramach kilku scenariuszy. Porady obejmują zabezpieczenie majątku, zapasów, miejsca pobytu, czy swojego zdrowia. Prezentuje dostępne legalne opcje obrony. To czego mi zabrakło, książka napisana jest bardziej pod mężczyzn. Mężczyzn, którzy mają chronić swoją rodzinę. W praktyce to jednak więcej kobiet będzie musiała organizować te wszystkie rzeczy, łącznie z ewakuacją rodziny, dzieci. Trochę zabrakło mi porad stricte kobiecych. Mimo wszystko, polecam.