Czarna róża

W Harper House, jednej z najpiękniejszych starych rezydencji w stanie Tennessee, mieszkają trzy przyjaciółki: właścicielka posiadłości Rosalind, jej kuzynka Hayley i Stella Rothchild, zarządzająca centrum ogrodniczym Roz. Od ponad stu lat tajemnicza zjawa, zwana przez kolejne pokolenia domowników Oblubienicą, ukazuje się dzieciom i kobietom w ciąży. Mimo żmudnych poszukiwań doktor Mitchell Carnagie nie zdołał ustalić jej tożsamości. Wiadomo tylko, że za życia miała na imię Amelia i była blisko związana z rodziną Harperów. Amelia nienawidziła mężczyzn, uważała ich wszystkich za kłamców i wiarołomców. Toteż gdy Rosalind coraz bardziej angażuje się w romans z przystojnym historykiem, Oblubienica postanawia dać jej nauczkę. To między innymi dzięki Norze Roberts tzw. literatura kobieca przestała się kojarzyć wyłącznie z sentymentalnymi romansami. Jest autorką kilkudziesięciu światowych bestsellerów dla kobiet, laureatką wielu nagród literackich. W mistrzowski sposób potrafi łączyć wątki romansowe, sensacyjne i przygodowe. Jej powieści przetłumaczono na ponad 25 języków (na polski - większość utworów), niektóre zostały zekranizowane.

Informacje dodatkowe o Czarna róża:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7469-181-6

Kup książkę Czarna róża

Czarna róża - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2011-03-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jeden z tomów trylogii, łączący losy trzech kobiet (każdy tom o innej bohaterce)
Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2017-07-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 2017,

Odkąd zapoznałam się z pierwszym tomem W ogrodzie obiecałam sobie, że jak najszybciej będę nadrabiać resztę tomów. Przyznam szczerze, że niezmiernie interesują mnie dalsze losy bohaterów i Oblubienicy. Kim jest i dlaczego jej dusza nie może zaznać spokoju, że się błąka po Harper House? Drugi tom na pewno przybliży nas bliżej do rozwiązania zagadki.

W drugim poznajemy bliżej Rosalind Harper właścicielkę centrum ogrodniczego "Eden". Mimo, że jest kobietą w średnim wieku, matką trzech dorosłych synów, nadal prowadzi aktywne życie. Z powodzeniem prowadzi swój interes z pomocą dwóch przyjaciółek: Stelli i Hayley. Mimo, że między kobietami jest róźnica wieku wspaniale się uzupełniają i świetnie dogadują się z sobą. Ros i zatrudniony przez nią Mitchell Carnagie próbują odkryć tożsamość ducha, od lat nawiedzającego posiadłość. Jak na razie wiedzą tylko imię: Amelia. Nie ustają jednak w poszukiwaniach. Wspólne rozwiązanie zagadki zbliża ich do siebie i między nimi rodzi się miłość. Nie podoba się to Oblubienicy, która ze znanych sobie powodów nienawidzi mężczyzn. Postanawia na wszelkie sposoby nie dopuścić do związku między Ros i Mitchem i robi się coraz bardziej niebezpieczna, chociaż przez te wszystkie lata była raczej nieszkodliwym duchem. Czy jej tożsamość i historia zostanie w końcu odkryta?

Historia Ros i Mitcha była na pewno ciekawa i interesująca. Podoba mi się jak miłość rodzi się powoli, stopniowo. Tak też było w tym przypadku. Na początku akcja toczyła się powoli swoim własnym rytmem, ale nabrała tempa, jak duch Oblubienicy wkroczył do akcji chcąc zniszczyć rodzące się uczucie między Mitchem a Ros. Ponadto wątek byłego męża Ros wprowadził do historii pewne napięcie. Jednak i tak na pierwszy plan wysuwa się Oblubienica. Do tej pory była tylko nieszkodliwym duchem. Śpiewała kołysanki synom Ros i nie robiła nikomu żadnej krzywdy. Jej zachowanie się zmieniło wraz z przybyciem Stelli i jej synom. A gdy kobiety postanawiają ułożyć sobie życie u boku mężczyzn, które pokochały Oblubienica wpada w szał i postanawia nie dopuścić do rozkwitu miłości. Jej działania wprowadzają dreszczyk emocji i strachu. To sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Z każdą stroną coraz lepiej poznajemy ducha. Dzięki dawnym dziennikom, Ros i Mitchowi udaje się powoli dotrzeć do tego kim była Amelia.

Autorka kolejny raz potrafi pozytywnie zaskoczyć. Akcja pędzi do przodu, że nie sposób się oderwać. Coraz bardziej interesujące okazują się losy Amelii, które poznamy bliżej w ostatnim tomie trylogii. Na pewno książkę można polecić nie tylko fanom romansów, ale także osobom, które tak jak ja uwielbiają czytać o tajemnicach rodzinnych.

Avatar użytkownika - 81skorpion
Przeczytane:2015-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam, z_Przeczytałam przed 2013,
Niezwykły dar
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Niezwykły dar

Clarissa odziedziczyła po matce niezwykłe umiejętności. Dzięki temu staje się coraz bardziej sławna. Ale nawet wróżka musi uciec się do podstępu, aby zdobyć...

Irlandzka wróżka
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Irlandzka wróżka

Irlandzka wróżka Adelia była dzielna i potrafiła ciężko pracować, ale po śmierci ciotki, swej jedynej opiekunki, musiała sprzedać zadłużoną farmę i pożegnać...