Czarodziejka z ulicy Reymonta

Czarodziejka Natasza ,,Lady" Ladowska niecierpliwie wyczekiwała momentu, w którym rozpocznie studia na najlepszej magicznej uczelni w kraju. Nie spodziewała się tylko, że poza stawieniem czoła takim wyzwaniom, jak nauczenie się na pamięć nazwisk wszystkich największych magów w historii, parę razy przyjdzie jej też walczyć o życie.

W trzech opowieściach z uniwersum Polanii studenci wydziału magicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego muszą się uporać z problemem tajemniczej anomalii w niewielkiej wiosce, odkryć, dlaczego jeden z czarowników z roku zaczyna się podejrzanie zachowywać, oraz dowiedzieć się, jakie sekrety skrywa wiekowy czarodziej z Gór Świętokrzyskich.

Magdalena Kubasiewicz powraca z nową serią i otwiera przed czytelnikami drzwi magicznego akademika! Uważaj na to, co zza nich wyskoczy...

Niewielu czarodziejów już na studiach zaczynało uczyć się o artefaktach. Większość wolała bardziej widowiskowe formy magii. W dodatku ta dziedzina wymagała dużo cierpliwości i nauki teorii. Użyć przedmiotu jako kanału przesłania mocy umiało sporo osób. Ale już zaklęć zmieniających jego właściwości uczyło się niewielu, a przygotowywania prawdziwych amuletów... jeszcze mniej.

BIOGRAM

Magdalena Kubasiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książek fantastycznych i kryminałów, w 2022 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazał się cykl o Wilczej Jagodzie, specjalis­tce do spraw klątw i zaklęć. Magdalena Kubasiewicz należy do Hardej Hordy, grupy zrzeszającej kilkanaście pisarek fantastyki, jest współautorką antologii Harda Horda, Harde Baśnie i Inne nieba. W 2021 oraz 2022 roku nominowana do Nagrody Zajdla.

Informacje dodatkowe o Czarodziejka z ulicy Reymonta:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2023-04-26

Kup książkę Czarodziejka z ulicy Reymonta

Czarodziejka z ulicy Reymonta - opinie o książce

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2024-01-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„(…) gdybyśmy nie wpadali w żadne kłopoty, toby znaczyło, że jesteśmy bardzo marnymi studentami”.

Bohaterką książki jest czarodziejka Natasza Ladowska "Lady", która nie mogła doczekać się momentu, w którym rozpocznie studia na najlepszej, magicznej uczelni w kraju. Nie spodziewała się tylko, że poza stawieniem czoła takim wyzwaniom, jak nauczenie się na pamięć nazwisk wszystkich największych magów w historii, parę razy przyjdzie jej też walczyć o życie.

W trzech opowieściach z uniwersum Polanii studenci wydziału magicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego muszą uporać się z problemem tajemniczej anomalii w niewielkiej wiosce, odkryć, dlaczego jeden z czarowników z roku zaczyna podejrzanie się zachowywać oraz dowiedzieć się, jakie sekrety skrywa wiekowy czarodziej z gór świętokrzyskich.

Mnie opis zaciekawił, a Was?

To historia dla czytelników lubiących m.in.: mroczne tajemnice, magię, demony, czarownice i czarodziejki, zaklęcia, artefakty, iluzje i żywioły. Czyta się ją szybko, bo trochę się dzieje w tych trzech zamkniętych historiach, które w dużym skrócie opisują sześcioletnią naukę na Wydziale Magicznym. To zapowiedź trylogii, zatem nawet nie próbuję wyobrazić sobie, co będą zawierały dwa kolejne tomy. Jedno jest pewne… będzie dużo magii. Autorce idealnie udało się współczesnego studenta umiejscowić w nadprzyrodzonej rzeczywistości.

Pierwsza historia podobała mi się dodatkowo dlatego, że autorka przemyciła w nim wartościową rzecz – nie należy nikogo skreślać, nie warto nastawiać się negatywnie do nikogo, bo z kilku żyjących gdzieś obok siebie studentów (Lady, Agniesia, Złomirek, Grześ i Alek), jeden wyjazd sprawił, że powstała grupa przyjaciół, która zawsze i wszędzie może na siebie liczyć.

Brakowało mi magii Krakowa, Uniwersytetu Jagiellońskiego i samej nauki – tego oczekiwałam po przeczytaniu opisu. Nie mogę jednak jednoznacznie powiedzieć, że książka mnie rozczarowała.

Bohaterowie – różni. Każdy może wybrać bohatera, który dla niego będzie naj. W głównej bohaterce podobało mi się to, że nie jest „chodzącym ideałem”. Ma duże umiejętności magiczne, walczy z zaburzeniem mowy – jąkaniem, z dodatkowymi kilogramami i wstydzi się blizn, które szpecą jej twarz, a jednocześnie widać w każdej z opisanych historii jej przemianę. Ciekawa postać, ale nie ona jest moim numerem 1.

Dodatkowy plus dla autorki za umiejscowienie akcji. Kraków – kocham, a nieopodal Chęcin mieszkam.

Nie mogę doczekać się 2 tomu serii, który mam nadzieję niebawem trafi w moje ręce.

Szare, ciemne wieczory sprzyjają wzięciu do rąk tej historii. Polecam.

[ współpraca @Wydawnictwosqn ]

Avatar użytkownika - Chwilapauli
Chwilapauli
Przeczytane:2024-03-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Podobała mi się ta książka. Wbrew pozorom i magicznym bitwom, była taka lekka, no i była w niej bohaterka co miała tak jak ja na imię, a rzadko trafiam na swoje imię w książkach. No ale przecież nie tylko dlatego mi się podobała ??.

Pewna młoda czarodziejka, zwana Lady, nie mogła się doczekać momentu kiedy rozpocznie studnia w najlepszej uczelni magicznej w kraju. Nie spodziewała się jednak tego co ją tam spotka i co będzie na nią czyhać.

Przedstawione tutaj zostały trzy opowieści ze świata uniwersum Polanii. Lady wraz ze swoimi przyjaciółmi będzie musiała uporać się nie tylko z problemem tajemniczej anomalii w pewnej wiosce, ale także będą musieli odkryć dlaczego jeden z czarowników na roku dziwnie się zachowuje, a także jakie sekrety skrywa pewny wiekowy czarodziej.

Każda z tych opowiadań była wciągająca i cieszę się, że mam pod ręką od razu drugi tom dalszych przygód Nataszy.

Avatar użytkownika - Fretka
Przeczytane:2023-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz 0
Okładka ksiązki - 150 wesel i grób

150 ślub w karierze fotografki Emilii Brzeskiej... Nie doszedł do skutku. Panna Młoda, Cecylia Złota, na darmo czekała na narzeczonego. Zamiast niego przyszedł...

Wigilijny pech
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - Wigilijny pech

Kiedy święta nie są ani rodzinne, ani ciepłe, tylko poczucie humoru pozwala je przetrwać... Diana Dąbrowska, zwana DiDi, ma wigilijnego pecha. Zawsze...