Czas na nową miłość

Stało się. Na horyzoncie zamajaczyło widmo rozwodu. Czas rzucić się w wir randek i wreszcie wziąć los w swoje ręce!

Trzy kobiety i jeden mężczyzna.

Ewelina stawia coraz śmielsze kroki na drodze do samodzielności, ale nieprzyzwyczajona do samotnych wieczorów zaczyna poszukiwać szczęścia na własną rękę.

Pomóc w tym próbuje jej sąsiadka, a potem... Tinder.

Joanna powoli dochodzi do siebie po nieudanym związku. Zaczyna osiągać równowagę życiową, oddycha pełną piersią, ale wszystko psuje pewien list. Na szczęście u jej boku pojawia się przystojny adwokat.

Jadwiga wreszcie zaczyna odcinać się od tych, którzy ją ranią. Podejmuje decyzje wyzwalające od toksycznych relacji.

Tylko czy jej wrażliwe serce to wytrzyma?

Informacje dodatkowe o Czas na nową miłość:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-08-11
ISBN: 9788381956000

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Czas na nową miłość

Czas na nową miłość - opinie o książce

Avatar użytkownika - dominikakus
dominikakus
Przeczytane:2021-10-03,

W tej powieści ponownie spotykamy się z Eweliną, Joanną oraz Jadwigą, bohaterkami "Miłości aż po rozwód". Wszystkie łączy jeden mężczyzna, żadnej nie udało ułożyć sobie życia uczuciowego tak, jakby chciały.

Ewelina znajduje się w separacji z Sebastianem. Samotnie wychowuje Zuzię, pracuje w salonie fryzjerskim, gdzie realizuje się zawodowo. Nadal prowadzi media społecznościowe, jednak nie w takim stopniu, jak poprzednio. Tym razem poszukuje miłości na Tinderze.

Joasia, oszukana przez byłego męża Pawła, staje na nogi i próbuje zapomnieć o porażce. Angażuje się w pomoc innym kobietom, przebywającym w Domu Samotnej Matki. Działa jako wolontariuszka, wciągając do pomocy Ewelinę i Jadwigę. Sama jednak ma kłopoty przez pewien list. W rozwiązaniu problemu pomaga jej wpatrzony w nią Wiktor.

Empatyczna Jadwiga, miłośniczka kwiatów, przyrody i książek, ma każdego serce na dłoni. Odnajduje swoje szczęście w opiece nad wnuczką.  Nie potrafi zostawić najbliższych na pastwę losu, jednak przychodzi dzień,kiedy Jadwiga mówi DOŚĆ!

Trzy różne, silne kobiety, które zostały oszukane przez mężczyzn. Każda pragnie miłości i każda radzi sobie z samotnością na swój sposób. Połączyła je wspólna historia i osoba Pawła - brata, męża i syna. Książka niesie jednak optymistyczne treści: podnosi na duchu i pokazuje, że można poradzić sobie w niejednej zagmatwanej sytuacji, trzeba tylko zmienić nastawienie.

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2021-08-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Czas na nową miłość" - Kinga Gąska

W życiu człowieka przychodzi taki moment, że zdaje sobie sprawę iż ścieżka, którą podążał do tej pory nie przynosi mu już radości i satysfakcji i postanawia podjąć kroki aby coś zmienić..

Trzy kobiety, każda inna lecz łączy je jeden mężczyzna. Facet, który nieźle kombinuje, stara się zmanipulować każdą z nich. Paweł dla jeden z nich jest synem, dla drugiej bratem a dla trzeciej byłym mężem. Kobiety mają już nieudany związek za sobą. Mimo to nie poddają się, chcą zacząć żyć na nowo, bez powrotów do przeszłości.

Ewelina samotna matka, której pasja jest fryzjerstwo. Pracuje zawodowo, jest najlepsza w swoim fachu. Dodatkowo prowadzi konto na instagramie, dzięki czemu do zakładu przychodzi coraz więcej nowych klientek. I choć pada ze zmęczenia, brakuje jej sił to jest szczęśliwa. Każda chwilę poświęca córeczce, która jest dla niej całym światem. Czy los uśmiechnie się do niej i znajdzie nową miłość?

Joanna to kobieta sukcesu. Zakończyła swoje jakże beznadziejne małżeństwo z Pawłem. Zapłaciła za to wysoką cenę ale niestety przeszłość nadal się za nią ciągnie, a eks mąż chce wyrwać jeszcze więcej pieniędzy. Kobita ma dość, dlatego prosi o pomoc Witolda, przystojnego adwokata. Czy ta dwójka w prywatnych relacjach znajdzie wspólny język?

Jadwiga jest matką Pawła i Eweliny. Bibliotekarka, ktoś całe życie daje się wykorzystywać. Lecz czara goryczy się przelewa. Ma dość ciągłego matkowania synusiowi i byłemu mężowi, który wiecznie prosi ją o pieniądze. Niestety jej drugie małżeństwo nie jest lepsze, gdyż jej mąż jest alkoholikiem. Kobieta postanawia zakończyć te toksyczne relacje. Czy uda się jej odzyskać wewnętrzny spokój?

Byłam zakochana w pierwszej części ale ta jest dużo lepsza. Pomimo tego, że jest przyjemna i lekka w czytaniu to interakcje jakie tu zachodzą do najłatwiejszych nie należą. Cieszę się, że każda z bohaterek postanawia w końcu zawalczyć o SIEBIE, o swój spokój i swoje potrzeby, rozwijanie pasji, pielęgnowanie swojego hobby. Nigdy nie jest za późno na zmiany w naszym życiu. A całkiem możliwe, że zmiana wyjdzie na dobre.

Lektura skłania do refleksji. Bardzo polecam ❤️

Każdy z nas zna słowo miłość, które ma wiele odcieni. Jedna jest czysta i prawdziwa, druga bywa zaborcza, chorobliwa, niebezpieczna i często nieprawdziwa. Wszystkie te oblicza miłości możemy doświadczyć w swoim życiu, dlatego tak ważne jest rozróżniać to piękne, idealne i czyste uczucie.
W książce poznajemy dalsze losy trzech bohaterek: Jadwigi, Eweliny oraz Joanny, które łączy jeden człowiek. Zostały one wykorzystane i oszukane przez zakłamanego manipulanta Pawła. Ten mężczyzna dla jednej był synem, dla drugiej mężem, a dla trzeciej bratem. Rozpad ich związków otworzył im oczy, pozwolił na złapanie prawdziwego oddechu. Bez Pawła i jego matactw te kobiety nareszcie uwierzyły w siebie, odnalazły wewnętrzną siłę, zaczęły odkrywać swoje pasje i żyć po swojemu.
W jaki sposób podniosły się z upadku te trzy panie? Czy uwierzyły w siebie i swoje siły? Czy wreszcie zaczęły robić to o czym marzyły? Czy odnalazły szczęście, o którym marzyły?
Historia opisana przez autorkę jest fantastycznie dopracowana w najmniejszym szczególe i dopieszczona. Cudowny styl pisarki jest lekki, zrozumiały oraz poprawny. Poruszone są tu tematy obecne w naszym codziennym życiu, z którymi boryka się wiele kobiet na całym świecie. Często nie dostrzegamy tego, że komuś życie się pokomplikowało, wręcz zwaliło się na głowę, a problemy tak przytłaczają, że brakuje nadziei na poprawę sytuacji. Pamiętajmy, żeby pomagać dobrym słowem, radą i bez względu na wszystko zawsze wspierać. Solidarność i podanie ręki w tak trudnym czasie może zdziałać cuda. Autorka uczula także, żeby zawsze wierzyć w siebie, w swoje siły i dążyć do celu. Bo z każdej nawet najtrudniejszej sytuacji jest jakieś wyjście. Jeśli uzbrojony się w cierpliwość, damy sobie szansę i czas, to osiągniemy wszystko.
Polecam przeczytać tę jakże życiową i niebanalną powieść. Opowieść o tych niezwykłych kobietach zasługuje na naszą uwagę i poznanie. Ta lektura motywuje, daje nadzieję i pozwala uwierzyć w siebie. Zachęcam do sięgnięcia i miłego spędzenia czasu z książką.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-08-22,

Jakiś czas temu czytałam książkę "Miłość aż po rozwód". Książka bardzo mi się podobała, dlatego postanowiłam kontynuować przygodę z bohaterkami.

"Czas na miłość" to dalsze losy trzech zaradnych kobiet, z problemami i rozterkami. Ewelina, Joanna i Jadwiga starają się poukładać swoje życie, niestety nie jest to takie proste. Ewelina samotnie wychowuje córkę, jest wspaniałą matką, a do tego ma talent fryzjerski. Joanna powoli układa życie po rozwodzie, jednak przeszłość nie da tak łatwo o sobie zapomnieć. Jadwiga to starsza kobieta, która pracuje w bibliotece i czuje, że tam jest właśnie jej miejsce.

I właśnie wątek z ostatnią z kobiet wydał mi się najbardziej nostalgiczny. O ile Ewelina z Joanną jakoś sobie radzą, raz jest lepiej, raz gorzej, o tyle Joanna cały czas myśli tylko o innych, a chyba najwyższą pora w końcu zadbać o siebie i odciąć się od toksycznych relacji.

W książce pojawia się wątek Instagrama. Każda z pań udziela się aktywnie i czerpie z tego ogromną satysfakcję. Dzięki temu mogą podzielić się z innymi swoją pasją i oderwać się trochę od szarej rzeczywistości.

Bohaterki książki pokazują, że czasami można wpaść z deszczu pod rynnę, grunt żeby umieć się w porę otrząsnąć i zacząć czerpać z życia pełnymi garściami, bo szkoda czasu na zamartwianie się.

Ewelina z czasem zrozumiała, że decyzje, które podejmowała w swoim dotychczasowym życiu były poprostu złe. Gdy została mamą zapragnęła stworzyć dla córeczki chociaż małą namiastkę prawdziwego domu. Bez Sebastiana, który formalnie nadal jest jej mężem. Brak mężczyzny u boku czasami jej doskwierał, dlatego idąc za radą stworzyła swoje konto w aplikacji randkowej. Na co dzień pracuje w salonie fryzjerskim, działa też prężnie w mediach społecznościowych.  Ewelinie udało się wyjść na prostą. Nawet jej relacja z matką uległa znacznej poprawie. Za to zaczyna ją martwić dziwny niepokój, który odczuwa od kilku dni. Joanna po rozwodowych perturbacjach powoli odzyskuje wewnętrzną stabilizację. Pomagają jej w tym spacery, teatr, spotkania z przyjaciółmi. Nieoczekiwanie zaczyna angażować się również charytatywnie. Gdy któregoś dnia otrzymuje tajemniczy list, wszystko do niej wraca ze zdwojoną siłą. Jadwiga w dalszym ciągu pracuje w bibliotece, a każdą wolną chwilę wykorzystuje na pielęgnację działki. Biorąc ślub z Janem była szczęśliwa. Niestety z biegiem czasu miłość, która ich ze sobą połączyła ulotniła się w nieznanym kierunku.  W trakcie niespodziewanej wizyty Pawła, Jadwiga szybko wyczuła, że syn może znowu coś od niej chcieć i prawdopodobnie opowie kolejną wymyśloną przez siebie historyjkę. Jednak tym razem ma zamiar rozegrać to trochę w inny sposób.    Jak ja kocham takie książki, od których nie sposób się oderwać. Książkę Kingi Gąski "Czas na nową miłość" przeczytałam błyskawicznie. Byłam szalenie ciekawa jak potoczyły się losy trzech kobiet, które zostały skrzywdzone przez tego samego mężczyznę.  Ewelina bardzo mi zaimponowała. Jest szalona i trochę łatwowierna, ale gdy została mamą stała się odpowiedzialną i zaradną kobietą. Szczere rozmowy z mamą dobrze zrobiły im obu. Pisarka świetnie poprowadziła tę postać. Przede wszystkim jest prawdziwa, bo takich Ewelina jest wiele. Zagubionych, marzących o super facecie, które z czasem przekonują się, że życie to nie bajka.  W książce pojawiło się kilka retrospekcji czasowych dotyczących Eweliny i Sebastiana. Szczególnie utkwił mi w pamięci jeden fragment, w którym wspomniana została Zosia, ich córeczka. Dziewczynka bała się wejść na tzw. diabelski młyn, wtedy do akcji wkroczył jej tata. Ależ to było piękne i wzruszające. Takich momentów jest znacznie więcej, dlatego warto mieć przy sobie coś do otwarcia łez. Chociażby wspomniane wcześniej rozmowy Eweliny z mamą. Ile było w nich miłości i matczynej troski. Nie mogę nie wspomnieć o magicznym dzwoneczku.  Jadwiga cierpliwie znosiła wszystkie wybryki córki. Po tych wszystkich złych momentach postanowiły dać sobie szansę.  Jadwiga jest osobą o wielkim sercu. Nikomu nie odmówi pomocy i zawsze wesprze dobrym słowem. Ta dobroć perfidnie wykorzystywana jest przez inne osoby. Niestety zalicza się do nich jej syn. Czekałam na moment, w którym użyje wobec niego magicznego słowa NIE. Paweł to dorosły mężczyzna, a zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak. Zamiast wziąć się za uczciwą pracę, dalej knuje i mąci. Najgorsze w tym było to, że miał czelność obrać na swój cel Joannę, byłą żonę. Na szczęście kobieta nie została z tym wszystkim sama.    "Czas na nową miłość" to książka, którą może się podobać, albo nie. Dla jednych będzie naiwną historyjką. Drudzy będą nią zachwyceni bo odnajdą w niej ukryte drugie dno. "Czas na nową miłość" zawiera w sobie historię przy której można się zrelaksować, ale jednocześnie warto dogłębnie przeanalizować jej treść. Tym bardziej, że zawiera w sobie wiele ciekawych wątków i tematów, które okraszone zostały życiowymi mądrościami. Polecam ją uważnie czytać, żeby móc dostrzec to, co jest w niej najpiękniejsze, czyli emocje. Jest ich tutaj cała masa. Lektura tej książki sprawia, że zaczynamy inaczej patrzeć na swoje życie. Poddajemy analizie nasze relacje z najbliższymi, które nie zawsze są najlepsze. Dzieje się tak z różnych względów. Kinga Gąska udowadnia jak wielką moc ma rozmowa. Niejednokrotnie czujemy przed nią strach, nie mamy odwagi spojrzeć drugiej osobie w oczy.  Całość czyta się bardzo dobrze. Akcja biegnie po właściwym torze. Jeśli chodzi o język, momentami jest on dość specyficzny, szczególnie tyczy się to Eweliny. Dziewczyna posługuje się slangiem młodzieżowym, ale mnie akurat to nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie bo mogłam się pośmiać w trakcie lektury. Był jeden taki fragment, który szczególnie mnie rozbawił.    Ewelina, Joanna i Jadwiga, trzy kobiety, które musiały stanąć w szranki z przeciwnościami losu. Nie poddały się i zawalczymy o nową siebie. Czy udało im się znaleźć tytułową nowa miłość tego wam zdradzić nie mogę. Za to z czystym sumieniem polecam wszystkim tę książkę. Ja, gdy tylko będę miała okazję, sięgnę po inne książki autorstwa Kingi Gąski.
Miłość aż po rozwód
Kinga Gąska0
Okładka ksiązki - Miłość aż po rozwód

Trzy kobiety, które łączy ten sam mężczyzna. Dla jednej był mężem, dla drugiej jest synem, dla trzeciej bratem. Ale nie to jest najważniejsze. Każda...

Wieczór cudów
Kinga Gąska0
Okładka ksiązki - Wieczór cudów

ZAPRASZAMY NA WIECZÓR CUDÓW, KTÓRY CHOĆ ZAPLANOWANY, PRZYNIESIE NIEOCZEKIWANE ROZWIĄZANIA. Warszawiacy w rytm świątecznych przebojów szykują się do świąt...