Czas Niepogody

Sarune jest młodą, obiecującą akolitką w służbie Pana Światła. Gorliwie przestrzega zasad zakonu i przyjmuje Insomnium, specyfik blokujący sny. Podobnie jak większość mieszkańców wioski, robi to, aby oczyścić się z grzechu i zapewnić sobie ochronę przed sługami bogini ciemności - Tkaczami Nocy.

Choć Sarune stara się postępować właściwie, nie każda decyzja jest prosta. Przyjaźń z pół-Tkaczką Rhianną budzi zastrzeżenia przełożonej zakonu, a uczucia żywione do inkwizytora Anselma utrudniają dochowanie czystości.

Gdy do osady przybywa arcykapłanka Enklawy Słońca, marzenie Sarune, aby dołączyć do tamtejszej świty, okazuje się bliższe spełnienia niż kiedykolwiek. Sprawy jednak mocno się komplikują, kiedy na drodze dziewczyny staje charyzmatyczny Tkacz Nocy, który ma jej wiele do powiedzenia.

Lecz czy istocie zrodzonej z mroku można zaufać?

Informacje dodatkowe o Czas Niepogody:

Czas Niepogody - opinie o książce

Avatar użytkownika - Nanka_czyta
Nanka_czyta
Przeczytane:2023-03-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Dzisiaj przychodzę do Was z debiutancką powieścią Pani Agnieszki Markowskiej!

Sarune jest młodą kapłanką i całe życie marzy, by wstąpić w szeregi Sióstr Jutrzenek oraz służyć wiernie Panu Światła.
Kadan jest Tkaczem, dzieckiem nocy.
Jego gatunek żeruje na dzieciach światła poprzez wykradanie ich magii w czasie snu.
Sarune oczywiście tak jak reszta Świetlistych przestrzega się spożywania Insomnium, które ma ją chronić przed Tkaczami.
Wszystko staje na głowie, gdy dochodzi do spotkania Sarune i Kadana, gdyż chłopak zna dużo więcej przykrych rzeczy dotyczących wiary dziewczyny.

Czy Sarune zaufa Kadanowi w jego opowieści?
Jak zakończy się relacja kapłanki z tkaczem?

Przyznam szczerze, że dopiero w podziękowaniach dowiedziałam się, że książka jest debiutem.
Historia jest naprawdę ciekawa i czytało się ją dobrze, jednakże historia nie wciągnęła mnie do końca.
Potrafiłam wczuć się w historie, odczuwać momenty napięcia i wertować kartki jak szalona, ale ten stan nie utrzymywał się na długo, ponieważ często z ciekawej akcji przechodziliśmy od razu do opowieści do poduszki, niestety.
Liczę, że Pani Agnieszka na debiucie nie zakończy i za niedługo będziemy mieli możliwość sięgnięcia po kolejną książkę jej twórczości, ponieważ widzę tu duży potencjał.

Ocenka: 6/10

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-09-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021, E-booki, 2021, Fantasy,

"Czas Niepogody" Agnieszka Markowska to powieść należąca do fantastyki.

Sarune to młoda obiecująca akolitka. Gorliwie przestrzega zasad zakonu. Jednak mimo wszystko nie każda jej decyzja jest prosta. Przyjaźń z pół- Tkaczką budzi zastrzeżenia przełożonej. A uczucia żywione do inkwizytora utrudniają dochowanie czystości. Jej marzenia są coraz bliżej jednak kiedy na jej drodze staje Tkacz Nocy sprawy się trochę pokomplikują.

Miłość, niepewność, przyjaźń, lojalność i intrygi to wszystko tu spotkacie!

Jest to powieść zdecydowanie warta przeczytania! Polecam!

Młoda bohaterka, Sarune, należy do ludu, który kroczy w świetle. Jest istotą, tak silnie wierzącą w moc Pana Światła, że niemal bezkrytycznie podąża jego ścieżką i stara się spełnić swe marzenie, do którego pierwszym krokiem jest zostanie akolitką światła. Jest bojaźliwa i gorliwa w swych obowiązkach. I niestety mimo tego nie jest jej łatwo zawsze podejmować dobre decyzje. W świecie Sarune istnieją jeszcze inne, niebezpieczne, byty. A dokładniej ludzie kroczący w mroku, Tkacze. A najlepsza przyjaciółka Sarune jest mieszańcem. Choć bohaterka, przynajmniej początkowo, nie ma wątpliwości, co do intencji jej przyjaciółki z czasem zaczyna wszystko widzieć zupełnie inaczej. Przygnieciona bieżącymi wydarzeniami, uzależnieniem od Insomnium i być może desperacją zawiera układ z kimś, przed kim broniła się przez wiele, wiele lat. Czy nowa znajomość zburzy wizję świata Sarune?
Zdecydowanie polecam ten młodzieżowo fantastyczny romans. Jest to fantastycznie napisana opowieść, która ma w sobie wszystko, co może pociągać w tym właśnie gatunku. A sama bohaterka, pomimo swej skłonności do fanatyzmu, nie irytuje bezmyślnością.