Czego pragną koty

Nikt nie rozumie kotów tak, jak dr Yuki Hattori, zwany w Japonii ,,zaklinaczem kotów" i ,,kocim guru". Dzięki jego poradom ty też nauczysz się interpretować język ciała twojego kota, odczytywać jego emocje i pragnienia. Twój kot nie będzie miał przed tobą tajemnic!

W książce znajdziesz:

spis 9 podstawowych kocich mimik wraz z ich interpretacją, opis 12 pozycji ogona, z których każda oznacza inny nastrój, wyjaśnienie 9 rodzajów kocich pomiaukiwań, analizę kociego mruczenia i pozycji ciała.

Dowiesz się także, jak zaaranżować przestrzeń na potrzeby kota, jakie substancje mogą być dla niego niebezpieczne i jak go właściwie karmić. Koci ,,guru" obala mity dotyczące zachowań tych uroczych zwierząt. To, w jaki sposób postrzegasz koty, zmieni się na zawsze.

Ten ilustrowany słownik języka kociego dostarczy ci wszelkich praktycznych informacji niezbędnych do tego, byś właściwie pielęgnował swojego pupila i zapewnił mu zdrowe, długie i szczęśliwe życie.

Dr Yuki Hattori jest lekarzem weterynarii, założycielem Tokyo Feline Medical Center i autorem 14 książek poświęconych wychowaniu i leczeniu kotów domowych.

Informacje dodatkowe o Czego pragną koty:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-01-12
Kategoria: Poradniki

Tagi: Poradniki praktyczne bóg

Kup książkę Czego pragną koty

Czego pragną koty - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytajacamewa
czytajacamewa
Przeczytane:2022-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Współpraca,

Jak działa ciało kota? Co oznacza jego poszczególne zachowanie? Kiedy coś powinno nas zaniepokoić? O co powinniśmy zadbać, by żyło mu się dobrze? Jak sprawić, że będzie zdrowy?

Każdy koci właściciel na pewnym etapie zadaje sobie te pytania. Chce wiedzieć, jak zwierzaka ,,wychować" i jak stworzyć mu dobre warunki do życia. Gdzie jednak szukać odpowiedzi, skoro dostępnych jest tak wiele tytułów w tym temacie? Najwyraźniej w końcu znalazłam książkę, którą mogłabym polecić wszystkim na dobry początek.

Yuki Hattori daje nam podstawowe informacje, które każdy koci właściciel powinien mieć w głowie lub chociaż pod ręką. Tworzy tytuł, który -- dzięki ilustracjom Ito Hamster oraz zrezygnowaniu ze ścian teksu -- jest przejrzysty, co sprzyja zapamiętywaniu kolejnych zdań. Nie znajdziemy tutaj rozwinięcia każdego poruszanego tematu, ale możemy ,,Czego pragną koty" potraktować jako pierwszą pomoc w relacjach człowiek-kot. Pomoc bardzo skuteczna, co już miałam okazję w kilku kwestiach sprawdzić.

Pierwszy raz nie mam zastrzeżeń do książki o kotach, choć przynajmniej jeden pogląd autora może budzić kontrowersje (odnośnie karmy suchej i mokrej). Doktorowi Yuki Hattori udało się mnie kilka razy zaskoczyć, a dzięki lekturze rozwiązałam trzy problemy, które ostatnim czasem miałam z moimi mruczącymi domownikami. W dodatku każdą ważniejszą informację przekazywałam rodzinie dalej i mam wrażenie, że sporo to pomogło. Że kotom żyje się w moim domu teraz odrobinę lepiej.

Oczywiście tytuł ten nigdy nie zastąpi konsultacji z weterynarzem czy behawiorystą, ale dobrze się sprawdza w codziennym życiu, gdzie podstawowe problemy są łatwe do rozwiązania, gdy tylko posiadamy choć minimalną wiedzę. A ją książka ta zdecydowanie daje i jako zakręcona kocia mama (tak, dobrze przeczytaliście, to ten poziom miłości do zwierzaka) cieszę się, że trafił on w moje ręce. Po prostu.

przekł. Anna Wajcowicz

Bądź tak po prostu