Czerń nie zapomina

Tom 5 cyklu Teatr węży

Po wydarzeniach na Wyspach Śpiewu Krzyczący w Ciemności przepadł jak kamień w wodę. Poszukują go wszyscy - demony Doliny Śniedzi, srebrna magini Akhania ar Vithanare, młoda wróżbitka Lorraine. Oraz żmij Feren Berilt, który ma swoje ukryte powody.

Dolina Śniedzi zrobi wszystko, by zemścić się na Krzyczącym i na Akhanii za pokrzyżowanie planów na archipelagu. Tymczasem w Bel Ingre, stolicy Lossoru, dojrzewa nowa intryga Otchłani. Dolina Rdzy szykuje się do wzniecenia tam epidemii, by zdobyć dziesiątki tysięcy dusz.

Kiedy sytuacja w Bel Ingre zaczyna się pogarszać, konsekwencje okazują się groźniejsze, niż ktokolwiek przypuszczał. Czy w sytuacji ogromnego zagrożenia możliwe stanie się współdziałanie między srebrem a czernią?

Informacje dodatkowe o Czerń nie zapomina:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-07-14
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Czerń nie zapomina

Czerń nie zapomina - opinie o książce

Bez żalu porzucam ten świat i jego mieszkańców. Mimo nierealnej otoczki, trawią go bliskie nam problemy. Zdrada, ślepa chęć zysku i nielojalność.

Wspaniałe zakończenie cyklu (jednego z moich ulubionych). Wtórując napisanym tu wcześniej opiniom – tak, przez mniej więcej połowę książki nie pojawia się Krzyczący, zamiast tego czytamy o losach jego dawnych towarzyszy i Ferena – innego ka'ira. Początkowo mnie to denerwowało, ale szybko przekonałam się, że zabieg ten nie jest bezcelowy i prowadzi do bardzo zgrabnego splecenia wątków w jeden – główny.
Zakończenie następuje może trochę zbyt szybko po rozwiązaniu akcji, ale pewnie zdaje mi się tak tylko dlatego, że zwyczajnie chciałabym poczytać dłużej.
Autorka ma niebywały talent w kreowaniu postaci męskich. Feren / Żałobnik jest kolejną obok Krzyczącego postacią ka'ira, której nie da się nie lubić.

Dwie karty
Agnieszka Hałas0
Okładka ksiązki - Dwie karty

Wkraczacie w świat Zmroczy - przesycony magią, posępny i fascynujący. Srebrni magowie bezlitośnie ścigają wyznawców czarnej magii, uznanej za skażoną...

Teatr węży (#4). Śpiew potępionych
Agnieszka Hałas0
Okładka ksiązki - Teatr węży (#4). Śpiew potępionych

Najnowsza odsłona świata Zmroczy - czwarty tom cyklu ,,Teatr węży" Krzyczący w Ciemności po zawarciu ugody ze srebrnymi magami wyrusza na Wyspy Śpiewu...