W mocy wichru

Tom 3 cyklu Teatr węży

WKRACZACIE W ŚWIAT ZMROCZY - PRZESYCONY MAGIĄ, POSĘPNY I FASCYNUJĄCY.

Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje, oddycha i krwawi, a my wraz z nim. Robert M. Wegner, pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

W mocy wichru to ostatni tom fantastycznego cyklu powieściowego o świecie Zmroczy ,,Teatr węży" - mrocznego, intrygującego, pełnego plastycznych szczegółów, z pełnokrwistymi postaciami i przemawiającą do wyobraźni społecznością.

W świecie, gdzie czarny dar czyni cię wyklętym, każda maska i nowa tożsamość mogą zagwarantować bezpieczeństwo tylko przez krótki czas.

Marshia Lavalle przez lata służyła Otchłani, a teraz musi zapłacić za to wysoką cenę. Krzyczący w Ciemności jeszcze nie wie, że przypomnieli sobie o nim wrogowie z poprzedniego życia. Anavri musi nauczyć się posługiwać darem, którego nienawidzi. A w jednym z miast nad Zatoką Snów grasuje morderca.

Co łączy tragedię, jaka rozegrała się przed laty w mieście ogarniętym zarazą, z człowiekiem w stroju błazna, który zabija kobiety lekkich obyczajów? I czy można wygrać z nieubłaganą logiką mówiącą, że w życiu czarnego maga każda więź prędzej czy później musi zostać zerwana?

Informacje dodatkowe o W mocy wichru:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2018-03-06

Kup książkę W mocy wichru

W mocy wichru - opinie o książce

Brnę przez kolejne części Teatru Węży ze zblazowaną miną stetryczalego czytelnika, który wiecznie marudzi, że wszystko już było i że jest za stary na takie fantasy.

Bo wiadomo, świat nie jest ani czarny ani srebrny, a każdy ma coś za uszami i próbuje ugrac6jak najwięcej dla siebie.

Nie sposób odmówić autorce wyobraźni i rozmachu w kreowaniu świata. Robi to z godną szacunku konsekwencją.

Królestwo i jego cienie
Agnieszka Hałas0
Okładka ksiązki - Królestwo i jego cienie

Historia o władzy i upadku, o miłości, śmierci i głosach z mroku, pokazująca nieznany dotąd czytelnikom wycinek świata Zmroczy.Źle się dzieje w królestwie...

Pośród cieni
Agnieszka Hałas0
Okładka ksiązki - Pośród cieni

WKRACZACIE W ŚWIAT ZMROCZY - PRZESYCONY MAGIĄ, POSĘPNY I FASCYNUJĄCY. Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez...