Człowiek w chmurze

Bruno Krauze to z pozoru zwyczajny mężczyzna tkwiący w rutynie nudnego życia. Jednak pewnego dnia zderza się z tajemniczym wysłannikiem pozaziemskiej cywilizacji. W wyniku tego spotkania życie Brunona przybiera nieoczekiwany obrót…

Pojawia się Drugi – sobowtór odzwierciedlający jego nadzieje i marzenia. To moment, który stawia Brunona przed wyborem: pozostać w cieniu rutyny, czy odkryć coś więcej poza zwyczajną codziennością.

Jednak nie wszystko potoczy się zgodnie z planem. Na Brunona czekają nie tylko zagadkowe zjawiska i egzotyczne istoty, lecz także spotkanie z szalonym naukowcem, tajnym religijnym bractwem oraz (co najgorsze) z jego byłą żoną.

Czy Drugi stanie się wybawieniem, czy przekleństwem Brunona? Jakie mroczne sekrety skrywają szaleni naukowcy? Czy tajne religijne bractwo posiada klucz do rozwiązania jego zagadkowego losu?

Informacje dodatkowe o Człowiek w chmurze:

Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 2023-12-08

Kup książkę Człowiek w chmurze

Człowiek w chmurze - opinie o książce

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2024-01-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Człowiek w chmurze

Książka opowiada o mężczyźnie który prowadził dość monotonne życie. Żona go zostawiła, a on całe dnie spędzał w pracy. Pewnego dnia dostał szanse. Ktoś postanowił mu dać prezent, tak oto dostał swojego sobowtóra. Mężczyzna identyczny jak on zaczął z nim mieszkać i pracować zamiast niego, dając oryginałowi czas dla siebie i na odbudowę relacji z żoną. Co jednak zrobić kiedy drugi zaczyna miec dość takiego życia i chce żyć własnym? Nikt o nim nie wie, a to niesie za sobą kolejne problemy.

Książka tematycznie bardzo przypadła mi do gustu. Prawdę powiedziawszy, nie sięgam po książki w tematyce sci-fi wolę inną fantastykę, ale ten temat mnie zaciekawił i postanowiłam wyjść poza sferę komfortu. I nie zawiodłam się. Mega ciekawy temat, bardzo fajnie wymyślony sposób "łączenia" się sobowtóra z oryginałem. Fajnie, że tak naprawdę jedna rzecz ktora ich dzieli tak bardzo wpłyneła na ich sytuację i na nich samych. Bardzo fajnie czytało mi się tę książkę i mega ciekawe było to przeżycie. Zdecydowanie coś innego niż czytałam do tej pory, ale kto wie, może wróce do takiego gatunku jeszcze kiedyś.