Cztery łapy i ogon, czyli opowiadania o zwierzętach

Książka przygotowana z myślą o dzieciach, które uczą się bądź mają trudności z czytaniem. Bardzo duże litery oraz układ tekstu uzupełnionego zabawnymi ilustracjami zachęcą młodego czytelnika do podjęcia wysiłku i poznania ciekawych bohaterów. Zawarte tu opowiadania o zwierzątkach i ich przygodach zainteresują zarówno chłopców, jak i dziewczynki - każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Informacje dodatkowe o Cztery łapy i ogon, czyli opowiadania o zwierzętach:

Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 2013-03-21

Kup książkę Cztery łapy i ogon, czyli opowiadania o zwierzętach

Cztery łapy i ogon, czyli opowiadania o zwierzętach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-06-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (327) książek w 2015 roku, Dla dzieci, Mam,
Książeczka zawiera trzy opowiadania. Wszystkie je łączy obecność zwierzaków. W pierwszym poznajemy rodzeństwo, brata i siostrę, którzy mają strasznie niemiłą sąsiadkę, której przeszkadza najmniejszy hałas. Do aczu aż do jej domu trafia mała futrzasta kulka... Drugie opowiadanie jest o zwierzaku, którego do domu przyniosła babcia. Moim zdaniem słabsze od poprzedniego. I na koniec mamy historię kota z poziomek. Całkiem sympatyczną i przemiłą historyjkę, która chyba najbardziej mi się spodobała. Całość posiada dosyć duże litery, które mogą czytać sobie same dzieci zaczynające naukę. Jest też doskonała do głośnego czytania na dobranoc. I któremu maluchowi nie spodobają się historie o zwierzątkach?
Avatar użytkownika - Tala_1986
Tala_1986
Przeczytane:2013-11-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Do recenzji, Książeczki Nadusieczki, Mam,
Cztery łapy i ogon - czyli opowiadania o zwierzętach to już kilkunasta książeczka w literackim dorobku Agnieszki Frączek, która z wykształcenia jest germanistką i leksykografem. Jednak to właśnie pisanie książek dla najmłodszych, gdzie może bawić się językiem, sprawia jej największą frajdę. Książeczka jaką chcę Wam dzisiaj przedstawić została wydana w cyklu Ucz się czytać. Pewnie zastanowi więc niektórych dobór tej lektury dla mojej prawie czteroletniej córeczki. No cóż, może Nadia nie jest jeszcze w wieku kiedy dziecko uczy się czytania, ale ponad wszystko kocha zwierzęta, a to właśnie o nich mówią opowiadania zawarte w Czterech łapach i ogonie. Już samo to zaklasyfikowało ją na listę ,,konieczności". ,,Czasem, wbrew misternym planom, zwierz Ci wskoczy na kolano. Na kolano zwierz Ci wskoczy, spojrzy Ci głęboko w oczy i po chwili wiesz, że cóż... że bez zwierza ani rusz!" Ta krótka i wesoła rymowanka doskonale odzwierciedla sposób (nagły i niespodziewany) w jaki zwierzaki poznawane w poszczególnych opowiadaniach, zagościły w życiu tamtejszych bohaterów. Mamy więc kota z poziomek, który został nazwany tak a nie inaczej, ponieważ jego nowy właściciel Witek znalazł małego nieboraka właśnie w krzaczkach poziomek. Kolejne opowiadanko zaznajamia nas natomiast z tajemniczym czarno - białym ,,nie wiadomo czym", które niespodziewanie pojawiło się w życiu dość upierdliwej sąsiadki i całkowicie ją zmieniło. No i jest jeszcze Fryzio, czyli tajemnica ukryta w zielonej płóciennej torbie. Jak się później okazało, był to królik. Pierwsze co od razu rzuca się w oczy po otworzeniu książeczki, do duża i przyjemna dla oka czcionka, która z pewnością ułatwi starszym dzieciom naukę bądź szlifowanie czytania. Jednak nie jest to jedyna zaleta tych opowiadań, należy bowiem pamiętać, że oprócz pomocy w nauce, mają także sprawiać, iż czytelnik lub słuchacz będą się przy nich dobrze bawić. I tak jest. Nie ważne w jakim jest się wieku, lektura Czterech łap i ogona to zabawa gwarantowana. Nie mogę również nie wspomnieć o świetnej oprawie. Książka ma bowiem twardą okładkę, co już samo w sobie jest ogromnym plusem, ponieważ można mieć pewność, że szybko nie ulegnie zniszczeniu. Nawet gdy wpadnie w łapki małego odbiorcy, który będzie chciał poznać historie zamieszczone w niej nie tylko po przez słuch, ale także dotyk i smak. Są jeszcze ilustracje stworzone przez Artura Nowickiego, to właśnie one dodają jeszcze więcej uroku całemu tekstowi zamkniętemu pod okładką. Rysunki, tak właśnie tak... rysunki, wyglądają jak namalowane farbami i skanerem przeniesione na kartki książki, nie tylko doskonale działają na wyobraźnie, ale potrafią także rozbawić. Postacie, zarówno te zwierzęce jak i ludzkie, są lekko przerysowane. Przesadnie pokazują emocje czym od razu wywołują szerokiego ,,banana" na twarzy u wszystkich zaangażowanych w poznawanie historii. Tak więc nie pozostaje mi nic innego, jak po prostu gorąco zachęcić do zaopatrzenie dzieci w swojej rodzinie, w tę książeczkę. Cztery łapy i ogon doskonale zdadzą egzamin jako prezent urodzinowy, mikołajkowy czy też gwiazdkowy. Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - bialydomek
bialydomek
Przeczytane:2013-05-05, Ocena: 6, Przeczytałem,
Bamboszkowe opowieści
Agnieszka Frączek0
Okładka ksiązki - Bamboszkowe opowieści

BAMBOSZKOWE OPOWIEŚCI trzeba mieć koniecznie pod poduszką, by móc po nie sięgnąć tuż przed snem. Agnieszka Frączek rozprawia się z nocnymi strachami...

Kochana mamusia
Agnieszka Frączek0
Okładka ksiązki - Kochana mamusia

Pełna ciepła i humoru wierszowana opowieść o najważniejszej dla każdego dziecka osobie - mamusi. Wysmakowaną szatę graficzna, którą współtworzą...