Czy te oczy mogą kłamać

Los uwielbia bawić się z człowiekiem w kotka i myszkę.

Ona - córka bogatego Holendra
On - brat właściciela stacji benzynowej

Lea van Monti jest córką właściciela znanej marki wina. Po maturze wraz z przyjaciółmi przeprowadza się do Szczecina, gdzie ma rozpocząć studia prawnicze. Ale najpierw wakacje!
Na imprezie w klubie spotyka tajemniczego Konrada w ciemnych okularach. Dochodzi między nimi do kłótni, a dziewczyna pod wpływem gniewu, policzkuje go.
Wściekły brunet ostrzega, że jeśli jeszcze kiedyś spotka ją w tym mieście, zapłaci mu za to.
Jak bardzo to przypadkowe spotkanie wywróci ich życie do góry nogami?

Informacje dodatkowe o Czy te oczy mogą kłamać:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2021-11-24

Kup książkę Czy te oczy mogą kłamać

Czy te oczy mogą kłamać - opinie o książce

Avatar użytkownika - WiolaLovesBooks
WiolaLovesBooks
Przeczytane:2023-01-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

🔥🔥 RECENZJA 🔥🔥

Kamila Andrzejak-Wasilewska
"Czy te oczy mogą kłamać"
Tom 1

Lea to młoda, energiczna, pewna siebie i niezależna dziewczyna, otoczona kochającą rodziną i oddanymi przyjaciółmi. Natomiast Konrad ma w sobie wiele tajemnic, jego opryskliwość, chamstwo i bezczelność sprawiają że wywołuje w ludziach strach jednocześnie skutecznie odsuwając niechciane osoby od siebie. Tych dwoje są jak ogień i woda, niby nic ich nie łączy ale jakby się bliżej przyjrzeć to pasują do siebie idealnie. I choć ich pierwsze spotkanie nie należało do miłych i wartych zapamiętania to los postanowił połączyć ich drogi na dłużej. Czy uda im się naprawić trudną relację? Czy skrywane tajemnice wyjdą na jaw?

"Czy te oczy mogą kłamać" to niezwykle ciekawa i dynamiczna książka. Tu nic nie jest proste i łatwe. Tajemnice, niebezpieczne sytuacje i rosnące pożądanie sprawiają że czytasz i nie możesz się oderwać. Konrad swoim zachowaniem i podejściem do życia bardzo mnie intrygował. Lea natomiast sprawiała wrażenie niezdecydowanej ale bardzo dzielnej i odważnej młodej kobiety. Widać że autorka postawiła na bardzo wyraziste postacie, takie które wiele namieszają budząc sporo emocji a jednocześnie sprawią że czytelnik się w nich zakocha i ze mną tak właśnie się stało. Relacje tej dwójki zmieniają się w zastraszającym tempie, raz jest dobrze za chwilę źle co sprawia że czasem trudno za nimi nadążyć. Nie zmienia to jednak faktu iż ta historia jest naprawdę watra przeczytania. Ja nie będę wam zdradzać fabuły ale gwarantuję niezłą zabawę, fale skrajnych emocji i zapewniam że poznając zakończenie zapragniecie sięgnąć po tom drugi. Jeżeli lubicie książki z motywem hate-love to pozycja stworzona właśnie dla was.

Pozdrawiam @wiola_loves_books

Każdy ma swoje jakieś bolesne tajemnice dotyczące swojej przeszłości lub sytuacji obecnej, która po ujawnieniu sprawia, iż ktoś z danej osoby się naśmiewa i mu dokucza. Natomiast będąc w związku, który uważamy za coś poważnego, to należy wszelkie sekrety wyjawić, by po pierwsze ktoś inny za nas tego nie zrobił, a po drugie relacja taka jest pełna niedomówień, wprowadza sztuczność w relacjach i brak pełnego zaufania.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Leę córkę bogatego właściciela znanej marki wina, która po maturze wraz z przyjaciółmi przeprowadza się do Szczecina. Rodzice bohaterki są po rozwodzie, ale pomimo tego oboje mają ze sobą dobry kontakt. Dziewczyna podczas jednego z wypadów do klubu przypadkiem poznaje tajemniczego mężczyznę, który cały czas nosi przeciwsłoneczne okulary i niestety nie wywarł na niej najlepszego wrażenia. Lea przegrała zakład z Lucy i była zmuszona przez miesiąc pracować za kasą pewnej stacji benzynowej. Jak się później okazało jednym z pracowników był Konrad, ten sam chłopak poznany wcześniej przez Leę. Jakie relacje nawiążą się pomiędzy głównymi bohaterami? Jaki sekret skrywa Konrad za swymi okularami? Dlaczego Lea podaje się za kogoś innego w miejscu swojej pracy? Co się jeszcze wydarzy? O tym w książce „Czy te oczy mogą kłamać?” autorstwa Kamili Andrzejak-Wasilewskiej.

Tajemnice

Autorka w swej książce ukazała, jak ciężkie przeżycia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie ludzi. Często ofiary przemocy fizycznej lub psychicznej skutki działań oprawców (często rodziców) odczuwają przez całe swe życie. Takim przykładem w książce jest Konrad, którego ojciec katował swoich bliskich. Bohater w dorosłym swym życiu zachowywał się agresywnie oraz łamał prawo dla własnych korzyści. W jego przypadku były też i pozytywne zachowania, jak legalne prowadzenie nocnego klubu. Lea musiała podawać się za kogoś innego, ale o decyzji dotyczącej tego postępowania dowiecie się już w książce. Tak, czy inaczej zarówno Konrad, jak i Lea byli gotowi wyjawić swoje sekrety przed sobą, gdyż traktowali swoją znajomość dość poważnie i takie postępowanie powinno mieć zawsze miejsce, gdyż coś ukrywać można tylko przed obcymi osobami.

Podsumowanie

Opis książki może sugerować czytelnikowi, iż będzie miał do czynienia z romansem mafijnym, co będzie prowadzić do nieporozumienia skutkującego niechęcią do ewentualnej dalszej lektury. W tym wypadku otrzymujemy romans klasyczny z drobnymi elementami mafijno-kryminalnymi. W związku z powyższym za pierwszym razem przerwałem czytanie książki i powróciłem do niej po dłuższym czasie przerwy, zacząłem lekturę od nowa bez zaglądania do opisu i tak moim zdaniem powinno robić się w tym przypadku. Nie posiadając żadnego nastawienia, co do tego, jaką treść otrzymam za drugim razem zdecydowanie lepiej mi się ją czytało i pojawiły się wątki, które mnie zaciekawiły i przyciągnęły mą uwagę. W związku z tym, iż jest to taki gatunek, jak wcześniej wspomniałem, to nie znajdziemy w tej pozycji gorących scen erotycznych – nie mam z tym żadnego problemu, niemniej niektórzy czytelnicy sięgają wyłącznie po takie książki, więc warto o tym wspomnieć. Okładka zdecydowanie pasuje zarówno do treści, jak i tytułu książki, dzięki mężczyźnie w przeciwsłonecznych okularach i kobiecie zwróconej ku jego twarzy. Zakończenie stawia czytelnika w niepewności i skłania go po sięgnięcie po kolejny tom. Polecam pozycję wszystkim chętnym przeżycia trudnej, obleczonej w uczucia historii dotyczącej dwojga młodych ludzi i ich przyjaciół.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Kamili Andrzejak-Wasilewskiej oraz Wydawnictwu Dlaczemu.

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2022-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Do tej serii przymierzałam się już kilkukrotnie. Dzięki uprzejmości autorki oraz Wydawnictwa Dlaczemu, w końcu miałam okazję ją przeczytać i zaspokoić ciekawość co kryje się za tym tytułem.

Lea to rozpieszczana przez rodziców 19 latka, która przeprowadza się do Szczecina, aby rozpocząć studia, przed którymi planuje zrobić sobie wakacje z przyjaciółką. Na pierwszej imprezie, przypadkowo trafia na tajemniczego mężczyznę, który oczy skrywa za ciemnymi okularami. Dochodzi między nimi do sprzeczki. Gdy Lea podnosi na mężczyznę rękę, ten obiecuje jej, że zniszczy jej życie. Czy dotrzyma słowa?

Motyw hate-love, który jest przewodni w tej pozycji jest ciekawie rozwinięty, aż czuć niechęć między postaciami, choć niewątpliwie stopniowo przeradza się ona w wzajemną fascynację. Dodatkowo autorka wzbogaciła fabułę wątek sensacyjny o szemrane interesy, świat, w którym żyje Konrad, co wprowadza dawkę adrenaliny do lektury. Bardzo podoba mi się kreacja bohaterów, szczególnie głównych. Najlepsze jest w nich to, że są tak idealnie nieidealni. Nie są wymuskani, oboje mają sporo za uszami i to jest w nich takie ludzkie, że aż bliskie sercu. Konrad, choć przystojny, po przejściach, które dały mu w kość, miewa napady agresji, wściekłej furii, nie potrafi nad sobą zapanować, dodatkowo prowadzi życie pełne niebezpieczeństw. Lea, ambitna młoda dziewczyna, przy tym córunia tatusia, rozpieszczona, zawsze dostawała to czego chciała, to jednak ma w sobie ogromne pokłady uczuć, współczucia a jej więź z bliskimi jest bardzo silna i ważna dla niej samej. Jednak w tym wszystkim zachowuje się nieprzemyślanie, jak rozkapryszona dziewczynka, którą w sumie jest – i to do niej właśnie idealnie pasuje.

Autorka ma przyjemny dla czytelnika styl. Książkę czyta się lekko i w mgnieniu oka znajdujemy się na ostatniej stronie, która niewątpliwie zachęca do sięgnięcia po kolejny tom. Nie mogłam się oprzeć i od razu zabrałam się za drugą część. Zachęcam Was do sięgnięcia po tę lekturę, która da Wam odpowiedź na pytanie „Czy te oczy mogą kłamać?”

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-02-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

🖤Recenzja 🖤

"Kiedy dotknęłam stopami ciepłego od słońca piasku, zaczęłam cieszyć się jak dziecko."

Lea to przyszła studentka. Czas opuścić rodzinne gniazdko i przeprowadzić się do Szczecina, w którym zacznie studia. No, ale przed nauką są jeszcze zasłużone wakacje. Tak więc dziewczyny korzystają z wolnego czasu i wybierają się do klubu. Alkohol, taniec, mężczyźni. To wszystko ich zwodzi.
I tak Lea poznaje Konrada. Aroganckiego chłopaka, który skrywa w sobie tajemnice. Pragnie o nim zapomnieć i ma nadzieję, że więcej go nie spotka, ale życie bywa przewrotnie i nigdy nie przewidzimy, co spotka nas za rogiem.
Będąc w szale alkoholu, zakładają się, że ten, kto przegra, będzie musiał przez miesiąc podjąć się pracy.
Na czym polegał zakład? Czy chłopak w okularach, stanie jeszcze na jej drodze? Czy przypadkowe spotkanie zmieni coś w ich życiu?
Jednego możecie być pewni, ta książka skrywa w sobie wiele tajemnic, które odkryjecie z czasem. Czy wystawicie waszą ciekawość na próbę?

Cóż to była za historia. Ta książka sprawi, że wasze emocje będą szaleć. Ból przeplata się z tajemnicami, a bohaterowie pochodzą z dwóch różnych światów. Niejednokrotnie moje serce cierpiało, kiedy kolejne kartki ukazywały mi przeszłość, z jaką mierzył się Konrad. To właśnie przeszłość sprawiła, że jest takim, a nie innym człowiekiem. To ona go takim ukształtowała.
Ta część sprawi, że nie odkryjecie wszystkich rozterek bohaterów. Autorka zostawiła nas w martwym punkcie, gdzie pozostaliśmy zdezorientowani i nie wiemy co, będzie dalej. Jednak ja już wiem, że ta książka to jest tylko przedsmak tego, co czeka nas w 2 tomie. Niesamowita historia, od której trudno będzie się oderwać.

Po poprzedniej serii autorki @andrzejak_wasilewska_autor myślałam, że ciężko będzie ją przebić, ale ta doskonale wynagradza mi pożegnanie z poprzednimi bohaterami. Już wiem, że i ta seria podbije moje serce, a bohaterowie zawładną umysłem.

Polecam wam przeczytać tę książkę, jeśli jeszcze jej nie znacie.

Magazynierka
Kamila Andrzejak-Wasilewska0
Okładka ksiązki - Magazynierka

Lena Pisarska od blisko dwo?ch lat pracuje w polskiej siedzibie AutoHarard, magazynie z częściami samochodowymi. Życiowe aspiracje młodej Leny jednak nie...

Jego oczy mogą kłamać
Kamila Andrzejak-Wasilewska0
Okładka ksiązki - Jego oczy mogą kłamać

Drugi tom cyklu "Oni" przeniesie nas w świat Lei i Konrada oraz ich losów. Dwie mocne osobowości, z ugruntowanymi planami na przyszłość zostaną wplątane...