Czy te oczy mogą kłamać

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Romans

Los uwielbia bawić się z człowiekiem w kotka i myszkę.

Ona - córka bogatego Holendra
On - brat właściciela stacji benzynowej

Lea van Monti jest córką właściciela znanej marki wina. Po maturze wraz z przyjaciółmi przeprowadza się do Szczecina, gdzie ma rozpocząć studia prawnicze. Ale najpierw wakacje!
Na imprezie w klubie spotyka tajemniczego Konrada w ciemnych okularach. Dochodzi między nimi do kłótni, a dziewczyna pod wpływem gniewu, policzkuje go.
Wściekły brunet ostrzega, że jeśli jeszcze kiedyś spotka ją w tym mieście, zapłaci mu za to.
Jak bardzo to przypadkowe spotkanie wywróci ich życie do góry nogami?

Tagi: bóg

Kup książkę Czy te oczy mogą kłamać

Opinie o książce - Czy te oczy mogą kłamać

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2022-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Do tej serii przymierzałam się już kilkukrotnie. Dzięki uprzejmości autorki oraz Wydawnictwa Dlaczemu, w końcu miałam okazję ją przeczytać i zaspokoić ciekawość co kryje się za tym tytułem.

Lea to rozpieszczana przez rodziców 19 latka, która przeprowadza się do Szczecina, aby rozpocząć studia, przed którymi planuje zrobić sobie wakacje z przyjaciółką. Na pierwszej imprezie, przypadkowo trafia na tajemniczego mężczyznę, który oczy skrywa za ciemnymi okularami. Dochodzi między nimi do sprzeczki. Gdy Lea podnosi na mężczyznę rękę, ten obiecuje jej, że zniszczy jej życie. Czy dotrzyma słowa?

Motyw hate-love, który jest przewodni w tej pozycji jest ciekawie rozwinięty, aż czuć niechęć między postaciami, choć niewątpliwie stopniowo przeradza się ona w wzajemną fascynację. Dodatkowo autorka wzbogaciła fabułę wątek sensacyjny o szemrane interesy, świat, w którym żyje Konrad, co wprowadza dawkę adrenaliny do lektury. Bardzo podoba mi się kreacja bohaterów, szczególnie głównych. Najlepsze jest w nich to, że są tak idealnie nieidealni. Nie są wymuskani, oboje mają sporo za uszami i to jest w nich takie ludzkie, że aż bliskie sercu. Konrad, choć przystojny, po przejściach, które dały mu w kość, miewa napady agresji, wściekłej furii, nie potrafi nad sobą zapanować, dodatkowo prowadzi życie pełne niebezpieczeństw. Lea, ambitna młoda dziewczyna, przy tym córunia tatusia, rozpieszczona, zawsze dostawała to czego chciała, to jednak ma w sobie ogromne pokłady uczuć, współczucia a jej więź z bliskimi jest bardzo silna i ważna dla niej samej. Jednak w tym wszystkim zachowuje się nieprzemyślanie, jak rozkapryszona dziewczynka, którą w sumie jest – i to do niej właśnie idealnie pasuje.

Autorka ma przyjemny dla czytelnika styl. Książkę czyta się lekko i w mgnieniu oka znajdujemy się na ostatniej stronie, która niewątpliwie zachęca do sięgnięcia po kolejny tom. Nie mogłam się oprzeć i od razu zabrałam się za drugą część. Zachęcam Was do sięgnięcia po tę lekturę, która da Wam odpowiedź na pytanie „Czy te oczy mogą kłamać?”

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-02-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

🖤Recenzja 🖤

"Kiedy dotknęłam stopami ciepłego od słońca piasku, zaczęłam cieszyć się jak dziecko."

Lea to przyszła studentka. Czas opuścić rodzinne gniazdko i przeprowadzić się do Szczecina, w którym zacznie studia. No, ale przed nauką są jeszcze zasłużone wakacje. Tak więc dziewczyny korzystają z wolnego czasu i wybierają się do klubu. Alkohol, taniec, mężczyźni. To wszystko ich zwodzi.
I tak Lea poznaje Konrada. Aroganckiego chłopaka, który skrywa w sobie tajemnice. Pragnie o nim zapomnieć i ma nadzieję, że więcej go nie spotka, ale życie bywa przewrotnie i nigdy nie przewidzimy, co spotka nas za rogiem.
Będąc w szale alkoholu, zakładają się, że ten, kto przegra, będzie musiał przez miesiąc podjąć się pracy.
Na czym polegał zakład? Czy chłopak w okularach, stanie jeszcze na jej drodze? Czy przypadkowe spotkanie zmieni coś w ich życiu?
Jednego możecie być pewni, ta książka skrywa w sobie wiele tajemnic, które odkryjecie z czasem. Czy wystawicie waszą ciekawość na próbę?

Cóż to była za historia. Ta książka sprawi, że wasze emocje będą szaleć. Ból przeplata się z tajemnicami, a bohaterowie pochodzą z dwóch różnych światów. Niejednokrotnie moje serce cierpiało, kiedy kolejne kartki ukazywały mi przeszłość, z jaką mierzył się Konrad. To właśnie przeszłość sprawiła, że jest takim, a nie innym człowiekiem. To ona go takim ukształtowała.
Ta część sprawi, że nie odkryjecie wszystkich rozterek bohaterów. Autorka zostawiła nas w martwym punkcie, gdzie pozostaliśmy zdezorientowani i nie wiemy co, będzie dalej. Jednak ja już wiem, że ta książka to jest tylko przedsmak tego, co czeka nas w 2 tomie. Niesamowita historia, od której trudno będzie się oderwać.

Po poprzedniej serii autorki @andrzejak_wasilewska_autor myślałam, że ciężko będzie ją przebić, ale ta doskonale wynagradza mi pożegnanie z poprzednimi bohaterami. Już wiem, że i ta seria podbije moje serce, a bohaterowie zawładną umysłem.

Polecam wam przeczytać tę książkę, jeśli jeszcze jej nie znacie.

Niebezpieczny Trójkąt. Tom 2
Kamila Andrzejak-Wasilewska0
Okładka ksiązki - Niebezpieczny Trójkąt. Tom 2

To jeszcze nie wszystko na co ich stać... Nikola po urodzeniu dziecka zdaje sobie sprawę, że od tej pory priorytety w jej życiu diametralnie się zmieniły...

Niebezpieczny trójkąt game over
Kamila Andrzejak-Wasilewska0
Okładka ksiązki - Niebezpieczny trójkąt game over

O obietnicach się nie zapomina. Nigdy. Nikola budzi się w mieszkaniu, które wydaje jej się zupełnie obce. Powoli zaczyna przypominać sobie ostatnie wydarzenia...