Czy w piekle ptaki nadal śpiewają?

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2015-01-15
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-246-8307-9
Liczba stron: 288

Ocena: 6 (2 głosów)

Gdy w 1939 roku Adolf Hitler zaatakował wschodnią Europę, Horace „Jim” Greasley miał 20 lat. Razem z resztą Brytyjczyków rozpoczął gorączkowe przygotowania do nadciągającej wojny. Po kilku miesiącach walk na błotnistych polach północnej Francji został pojmany. Po morderczym 10-tygodniowym marszu i kilkudniowej podróży pociągiem dotarł do hitlerowskiego obozu jenieckiego w Polsce. Poznał Rosę, córkę pracującego dla jego oprawców Ślązaka. Ich uczucie rozkwitło poza granice obozu.

Uciekał z obozu ponad 200 razy, by zobaczyć się z ukochaną. Wracał z jedzeniem, którym ratował krytyczną sytuację współwięźniów. Ze zdobytych przez niego części udało się złożyć radio, za pośrednictwem którego jeńcy na bieżąco poznawali wieści z frontu. Historia opowiedziana autorowi przez Horace’a Greasleya to zapis prawdziwych wydarzeń z jego życia. To burzliwy portret czasów, w których ujawnił się ogrom ludzkiej odwagi, wzbudzający podziw kolejnych pokoleń.

Niezwykła historia uczucia, które pokonało terror, głód i strach.

Kup książkę Czy w piekle ptaki nadal śpiewają?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Obozowa miłość    Ludzie ludziom zgotowali ten los – pisała Zofia Nałkowska w Medalionach, zaś słowa te przychodzą na myśl, ilekroć sięgamy po książki opowiadające o okrucieństwie wojen, o bestialskich czynach cywilizowanych ponoć narodów. Do czego zdolny jest człowiek i jak daleko może się posunąć w swych sadystycznych zapędach? Odpowiedzi na to pytanie udzielili niemieccy żołnierze oraz naukowcy, którzy traktowali obozy koncentracyjne jako poletko doświadczalne, którzy odebrali godność i życie tysiącom jeńców.   O tym, jak wyglądało życie w stworzonych przez Niemców obozach, o sposobach na przetrwanie ale również o miłości, która rozkwitła jakby w odwecie za całe zło tego świata, pisze Ken Scott w książce Czy w piekle ptaki nadal śpiewają? Autorstwo opublikowanej nakładem wydawnictwa Helion powieści opartej na rzeczywistych wydarzeniach przypisane jest jednak Horacemu Greasleyowi, bowiem to jego niezwykła historia stała się inspiracją do stworzenia książki. Książki, która budzi niezwykłe emocje, która nie pozwala o sobie zapomnieć, podobnie jak sam Greasley mimo upływu lat nigdy nie zapomniał tego, co przeszedł w czasie wojny. Nigdy nie zapomniał też ukochanej Róży, która dawała mu siłę, by przezwyciężyć słabości, by zawalczyć o siebie i o ich wspólną przyszłość. Po powieść sięgnąć mogą nie tylko osoby interesujące ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Czy w piekle ptaki nadal śpiewają?

Kolejna poruszająca historia z okresu II wojny światowej. Młody Anglik Horace wyrusza na wojnę, której nikt nie chce, mając nadzieję, że kraje europejskie szybko rozprawią się wojskami niemieckimi, jednak wbrew oczekiwaniom wszystkie kolejno się poddają. Podobnie jego oddział, w związku z czym Horace trafia do obozu jako jeniec. Tam staje się świadkiem niewyobrażalnego okrucieństwa SS-manów, ich bezwzględności i bestialstwa. W kolejnym obozie poznaje jednak smak miłości, która pozwala mu przetrwać najgorsze dni i która "rozkwitła poza granice obozu". 

Książka jest obrazem tego, co wojna odebrała niewinnym ludziom, w co ich przeobraziła, pokazuje do czego są zdolni ludzie w poczuciu bezkarności, ale też ukazuje lojalność i braterstwo, do którego zdolni są połączeni wspólnym losem, dotychczas nieznajomi sobie ludzie. 

Link do opinii
Inne książki autora
Czy ptaki śpiewają w piekle?
Horace Greasley, Ken Scott0
Okładka ksiązki - Czy ptaki śpiewają w piekle?

Prawdziwa historia człowieka, który stawił czoła nazistom. Wszystko z miłości do kobiety. Miłość, która miała słodki smak wolności Gdy...

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje