Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze świętym Franciszkiem

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery - to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane.

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych ludzi w historii Kościoła - św. Franciszka. Przybliża życiorys świętego i odkrywa przed nami jego duchowość. Prowokuje nas także do wyłamania się z ,,porządku", jaki proponuje współczesny świat i zaufania Bogu oraz Kościołowi.

Te teksty pokazują, o co tak naprawdę chodzi w chrześcijaństwie.

Nic nie dzieje się w życiu ot tak. Słowo musi w człowieku popracować. Człowiek musi mieć do siebie odrobinę cierpliwości, bo inaczej będzie się sobą gorszył, że przeżył coś, co powinno go zmienić, a nic się nie zmienia. Daj sobie czas - słowo musi w tobie dojrzeć. Po jakimś czasie - konsekwentnie - to, co było na zewnątrz, zaczynasz brać jako swoje ubranie, jako coś, co o tobie mówi.

Informacje dodatkowe o Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze świętym Franciszkiem:

Wydawnictwo: WAM

Czysta Ewangelia. Duchowa podróż ze świętym Franciszkiem - opinie o książce

Piąta Ewangelia. Daj się poprowadzić słowu
abp Grzegorz Ryś0
Okładka ksiązki - Piąta Ewangelia. Daj się poprowadzić słowu

Ziemia Święta nazywana jest Piątą Ewangelią. Pielgrzymowanie i odkrywanie ojczyzny Jezusa przemawia do nas, uzupełniając obrazy biblijne, dając wyobrażenie...