Dalej jest tylko strach

Ten łamiący schematy thriller kryminalny rozgrywa się współcześnie w Krakowie, na Dolnym Śląsku i Szczecinie. Wyjaśnienie zagadkowej śmierci staruszka zamieszkałego w sercu krakowskiego Starego Miasta spada na uznanego komisarza Jana Dolnego. Jednak, już widok zwłok Bogusława Darskiego wprawia śledczych w osłupienie. Po dokładnej identyfikacji denata okazuje się, że starszy pan tak naprawdę nigdy nie istniał. Jego dokumenty, jak i cały życiorys są jednym wielkim i naprawdę perfekcyjnym fałszerstwem. Grupa wytrawnych policjantów, pod kierownictwem Dolnego, ustala, że przyczyna strasznej śmierci dziewięćdziesięciotrzyletniego mężczyzny tkwi w mrokach II wojny światowej. To, do czego z trudem docierają śledczy, powoduje nagle zainteresowanie ze strony tajnych służb. Tymczasem w Krakowie dochodzi do kilku zadziwiających zdarzeń. Komenda Główna Policji przejmuje nadzór nad dochodzeniem. Dowody zaczynają znikać, a do stolicy Małopolski przyjeżdżają trzej najważniejsi rangą, watykańscy egzorcyści. Kim tak naprawdę był zamordowany staruszek? Czy tajemnicza śmierć austriackiego turysty na dziedzińcu Zamku Wawelskiego ma związek ze sprawą? Dlaczego księża z Watykanu są bardzo zainteresowani poznaniem faktów ze śledztwa? To dopiero preludium do wydarzeń, których komisarz Dolny nie mógł przewidzieć nawet w najczarniejszych koszmarach.
„Dalej jest tylko strach” to pasjonujący thriller kryminalny. Z każdą kolejną stroną akcja powieści się zagęszcza. Poznajemy tajemnice, które zakopane wiele lat temu, czekają na swoje wyjaśnienie do dnia dzisiejszego. Raporty policyjne nie są w stanie przyjąć faktów, które ujawnia śledztwo Dolnego. Jakie największe tajemnice przechowywane od końca wojny przez Watykan zostaną udostępnione dwojgu niezwykłych Polaków? Czy możliwe jest, że nazistowscy uczeni w połowie lat czterdziestych dokonali odkrycia wyprzedzającego ich czasy o dekady? Pytania się mnożą, a bohaterowie muszą dokonać niesłychanie ważnych wyborów. Czy dążąc do poznania prawdy warto zaryzykować swoje bezpieczeństwo i karierę?

Informacje dodatkowe o Dalej jest tylko strach:

Wydawnictwo: Oficyna VBC
Data wydania: 2018-06-15

Kup książkę Dalej jest tylko strach

Dalej jest tylko strach - opinie o książce

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2018-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki XXI wieku, 52 książki 2018,

Zaczyna się kryminalnie – ginie starszy pan, przy czym ginie w dziwny sposób, a po chwili okazuje się, że nikt taki nigdy nie istniał. Kim zatem był starszy pan? Dlaczego zginął w tak dziwny sposób? To dopiero początek. Później robi się bardziej sensacyjnie; mamy do czynienia z tajemniczymi dokumentami z czasów II wojny światowej, pojawiają się egzorcyści z Watykanu, jasnowidz, tajemnicza księga, służby wywiadowcze, agenci. Wiele wątków – niektóre naprawdę wprawiają w osłupienie! Trochę pachnie to Danem Brownem (w dobrym tego słowa znaczenia), trochę kojarzy się z Leszkiem Hermanem i Maciejem Siembiedą, których to panów uwielbiam! Wszystko napisane jest świetnie, czyta się błyskawicznie! Kilka wątków nieoczywistych, by nie powiedzieć ‘fantastycznych’, na początku sprawiało, że kręciłam nosem, ale później przestało mi to przeszkadzać. Może otworzyłam się na niemożliwe i wyszłam poza utarte schematy? W każdym razie nic mi nie zgrzyta, nic nie jest niepotrzebne, wszystko pasuje i gra!

Wszystkim fanom dobrej sensacji gorąco polecam!
PS: Wierzyć się nie chce, że żadne wydawnictwo nie chciało wydać tej książki i autor musiał zrobić to sam!