Dama w opałach

Marzenia potrafią się spełniać w najmniej oczekiwany sposób.

Często myślimy, że gdybyśmy urodzili się gdzie indziej, albo w innym czasie, bylibyśmy bardziej szczęśliwi. Wtedy moglibyśmy naprawdę rozwinąć skrzydła, pokazać na co nas stać! Na przykład taka Chloe Parker. Zawsze uważała, że urodziła się o dwa wieki za późno. Powinna być damą, jedną z tych, o których pisała Jane Austen, nosić piękne muślinowe sukienki, zalotnie spoglądać zza wachlarza i dumnie odrzucać awanse dżentelmenów, w oczekiwaniu na prawdziwą miłość. Tymczasem miała całkiem współczesne problemy, niezapłacone rachunki i byłego męża, który porozumiewał się z nią jedynie za pomocą smsów i e-maili.

Ale czy współczesna kobieta na pewno umiałaby przetrwać w świecie Rozważnej i romantycznej? Dama w opałach to zadziorna i pełna angielskiego humoru opowieść o dziewczynie, która na własnej skórze przekonała się, że nie wszystkie marzenia powinny się spełniać, a przysłowie: „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” niesie w sobie wiele prawdy.

Informacje dodatkowe o Dama w opałach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-05-01
ISBN: 978-83-240-1715-7

Kup książkę Dama w opałach

Dama w opałach - opinie o książce

Niestety-zero zachwytu. Historia jak dla mnie bardzo przewidywalna, i tylko "kucharki" nie rozgryzłam zawczasu ;) podobał mi się pomysł oparcia fabuły o talk show "z epoki", ale wykorzystanie tego konceptu mnie niestety nie powaliło.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-06-23, 26 książek 2013, Mam,
Po poważnych i mrocznych Tajemnicach Watykanu,postanowiłam sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego.Mój wybór padł na Damę w opałach.Książka opowiada o prawie 40-letniej Chloe Parker ,rozwódce z małoletnią córką,która zgłasza się do reality show ,stylizowanego na rok 1812 -czyli czasy Jane Austin której wielbicielką jest Chloe.Na czas programu Chloe rozstaje się z rodziną,komputerem,komórką i wszelkimi wygodami które niesie nowoczesność-a zamienia je na opiekunkę,ubiory,obyczaje,i wnętrza i wszystko co było dostępne w początkach XIX wieku-i w tej oto scenerii przychodzi jej rywalizować o względy młodego panicza... Książka napisana z humorem,z zachowaniem wszelkich obyczajów panujących w 1812 roku,dzięki czemu dowiadujemy się wiele o tamtych czasach-i czujemy się ,jakbyśmy brali udział w tym reality show.I po cichu nawet kibicujemy Chloe.
Avatar użytkownika - Koralia
Koralia
Przeczytane:2013-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książka wpadła mi w ręce zupełnie przez przypadek i ku mojemu wielkiemu zdumieniu naprawdę mnie porwała. Przyznam szczerze, że raczej nie przepadam za tak zwaną "literaturą kobiecą", zresztą zupełnie krzywdząco nazwana w moim odczuciu. Jednak "Dama w opałach" ,przez oparcie swojego konceptu na połączeniu historii z odzierającą telewizyjną rzeczywistością,po prostu oczarowała mnie. Oczywiście można się przyczepić do kilku rzeczy, ale po co? Ta książka ma umilić czytelnikowi popołudnie, a nie stawać się pozycją obowiązkową w kanonie lektur. Lekko,łatwo i niezwykle przyjemnie:)
Avatar użytkownika - Inka
Inka