Dar

Tom 1 cyklu Pellinor

Maerad jest niewolnicą żyjącą w nędznym i okrutnym siole, do którego trafiła jako dziecko, po tym jak wojna zniszczyła jej rodzinę. Nie ma pojęcia, że dysponuje potężnym Darem, świadczącym o jej przynależności do Szkoły Pellinoru. Dopiero gdy Cadvan, jeden z wielkich bardów Lirigonu, odkrywa jej istnienie, wychodzi na jaw prawdziwe dziedzictwo Maerad i jej niezwykle przeznaczenie. Teraz wraz z Cadvanem, swym nauczycielem, musi odbyć niebezpieczną podróż poprzez czas i krainę pełną wrogich mrocznych sił, służących niewymownej, złowieszczej grozie.

Informacje dodatkowe o Dar:

Kup książkę Dar

Dar - opinie o książce

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-09, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Na początku książki Alison Croggon trudno jest mówić o całkowitej oryginalności. Zarys dobra i zła, szczególnie zła z przeszłości przypominało mi nieco "Harry'ego Pottera" słynnej J. K.Rowling, jednak potem wszystko zaczęło się zmieniać. Mimo to nie można powiedzieć, że książka całkowicie buzuje pomysłowością, choć tej nie jest mało.Sama dwójka głównych bohaterów, czyli Maerad i jej nieco tajemniczy, czasem zimny, ale wciąż zatroskany nauczyciel Cadvan przypominają Soneę i Akkarina z"Trylogii Czarnego Maga" Trudi Canavan.
Avatar użytkownika - netka1201
netka1201
Przeczytane:2013-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Książka została przeze mnie kupiona, ponieważ bardzo lubię tzw. sagi, które można kolekcjonować i na których dalsze części czeka się z niecierpliwością. I absolutnie się nie zawiodłam. Bardzo wciągająca i barwna historia dziewczyny, która dowiaduje się, że być może odegra bardzo ważną rolę w losach świata. Wiele ciekawych, niebanalnych charakterów, intryg i zwrotów akcji. Jestem pewna, że w najbliższym czasie w mojej biblioteczce znajdą się też kolejne części ksiąg Pellinoru :)
Avatar użytkownika - gabizet18
Ocena: 2, Przeczytałem,
Kruk. Księga trzecia Pellinoru
Croggon Alison0
Okładka ksiązki - Kruk. Księga trzecia Pellinoru

Fascynująca opowieść rozwija się ku punktowi kulminacyjnemu, a brat głównej bohaterki odkrywa własny ukryty dar oraz rolę, jaka przypadła mu w walce z...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska