Defraudacja i korupcja. Zapobieganie i wykrywanie

Przeciętna organizacja ponosi straty finansowe na poziomie 6% rocznego przychodu, na skutek działań defraudacyjnych i korupcyjnych. Jak się przed tym bronić? Korupcja i defraudacja są jednym z najmniej rozpoznanych i kontrolowanych form ryzyka, a prowadzą do wielomilionowych strat. Jeśli chcesz poznać:mechanizmy, które sprzyjają korupcji i defraudacji;narzędzia, które pomogą ocenić, na ile Twoja firma jest na nie narażona;praktyki, dzięki którym zbudujesz "system odporności" organizacji na defraudację i korupcję ? sięgnij po tę książkę.W pierwszej części autorzy przedstawiają proces dochodzeniowy, a w szczególności trudności na jakie jest on narażony. Świetnie skomponowana fabuła wprowadza czytelnika do korporacji, w której główny bohater prowadzi śledztwo mające wyjaśnić czy przy realizacji pewnego projektu, którego budżet został znacznie przekroczony, doszło do korupcji i defraudacji. Opowiadanie to znakomicie pokazuje techniczną stronę wykrywania, badania i zapobiegania takim zdarzeniom, ale także wzbudza apetyt na konkretne wskazówki ? jak firma może bronić się przed korupcją. Odpowiedź na to pytanie czytelnik znajdzie w drugiej części książki, która jest najlepszym podręcznikiem do zbudowania i wdrożenia "systemu odporności organizacji". System ten pomoże obniżyć poziom indywidualnej motywacji pracownika do popełnienia oszustwa, a także wprowadzi takie bariery, zabezpieczenia i rozwiązania organizacyjne, które uniemożliwią lub w znacznym stopniu utrudnią przeprowadzenie działań korupcyjnych lub defraudacji.

Informacje dodatkowe o Defraudacja i korupcja. Zapobieganie i wykrywanie:

Wydawnictwo: PWN