Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu

Codziennie toczy się walka o każdego z nas niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. Dopiero gdy po tamtej stronie zobaczymy swoje życie, to dowiemy się, jak wiele zawdzięczamy tej niebiańskiej pomocy. Jedno jest jednak pewne: nie wolno nam się wpatrywać w ciemność i nią fascynować.

KS. PIOTR GLAS

Kapłan, który wielokrotnie stawał twarzą w twarz z demonem, nie ma wątpliwości, że w każdej minucie naszego życia toczy się walka o zbawienie. Czy staniemy po stronie Boga i Maryi czy tez damy się uwieść tylko pozornie atrakcyjnemu złu? W rozmowie z Tomaszem P. Terlikowskim KS. PIOTR GLAS zachęca nas, by wyzwolić się z własnych słabości, uzdrowić z grzechu oraz zniewoleń i podjąć trudną walkę o szczęście wieczne. Słynny rekolekcjonista, który podczas Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze odmówił modlitwę o uwolnienie Polski spod mocy ciemności, bierze do ręki Dekalog i proponuje, by stał się on naszą mapą na drodze do Boga.

Informacje dodatkowe o Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2018-02-23
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu

Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu - opinie o książce

Bardzo dobra książka nie tylko w czasie Wielkiego Postu. Ksiądz Piotr Glas jest byłym egzorcystą. W idealny sposób opowiada nam o 10 Przykazaniach. Możemy dowiedzieć się jak często je łamiemy, nie będąc tego świadomi. Szatan niestety zaciera ręce. Ks. Piotr również podaje przykłady opętań ze swojej pracy. Opętana osoba musi chcieć się pozbyć niechcianego lokatora - w innym przypadku demony wrócą - często ze zdwojoną siłą.
Tak mało ludzi w dzisiejszych czasach wierzy w istnienie szatana, a to bardzo duży błąd. Coraz mniej ludzi chodzi do kościoła, twierdząc, że Bóg jest wszędzie. Pamiętajcie do kościoła nie chodzimy dla księży tylko właśnie dla Boga. Diabeł wmawia nam, że to nie jest potrzebne - lepiej iść do sklepu.
To co aktualnie dzieje się na świecie to też jest sprawka złego. To on podpowiada dzisiejszemu wrogowi numer 1, żeby wysyłał swoje wojska na Ukrainę i mordował ludzi.
Jednak musicie pamiętać, że szatan już przegrał swoje życie. Teraz poluje na ludzkie dusze, żeby jak najwięcej zagarnąć dla siebie. Zastanawialiście się, dlaczego demony w czasie egzorcyzmów błagają żeby ich nie wysyłać do piekła? W książce ,,Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu" znajdziecie na to odpowiedź.
W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest modlitwa i post. Ilu z nas to robi? Z reguły modlimy się tylko jak dzieją się straszne wydarzenia w naszym życiu. O poście dużo ludzi niestety nie pamięta.
Ksiądz Piotr bardzo odważnie mówi. Nie boi się, że prawda wielu ludzi zaboli lub nawet zdenerwuje. Będąc wojownikiem Boga i Matki Bożej wie, że walka jest zacięta i będzie trwała, aż do końca świata. Każdy z nas ma szansę na nawrócenie.
Czy wy w swoim życiu postępujecie zgodnie z Dekalogiem? Czy intensywnie łamiecie 10 Przykazań?
Czy wiecie, jak należy postąpić w przypadku ich złamania? Czym prędzej pójść do Spowiedzi Świętej, a w przypadku braku takiej możliwości wzbudzić w sobie głęboki żal za to i przepraszać Boga w modlitwie. Można w tej intencji ofiarować post, np. o chlebie i wodzie. Wszystko to po to, żeby szatan nie miał dostępu do naszej duszy.
Tutaj trzeba opowiedzieć się po jednej ze stron.
- Idziecie w kierunku Boga - to bardzo wąska i bolesna droga, która na końcu przyniesie szczęście.
- Idziecie w kierunku szatana - bardzo szeroka i wygodna droga, na której końcu znajdziecie płacz i zgrzytanie zębów.
Którą drogę wybieracie?
Ta książka - a właściwie ten wywiad przeprowadzony przez pana Tomasza P. Terlikowsiego z ks. Glasem powinna się znaleźć w każdym katolickim domu. Ona ułatwi nam życie zgodne z Dekalogiem danym nam od samego Boga.
Bardzo mocno polecam ,,Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu.".
Ks. Piotr Glas to bardzo dobry kapłan. Całą duszą oddany jest służbie Bogu. Z całego serca kochający Maryję.

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2021-06-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2021,

Gorąco polecam aby wrócić do korzeni wiary i na właściwe tory

Avatar użytkownika - Agusiaaa15
Przeczytane:2018-02-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam,
Uleczyć Boga w sobie. Z psychiatrą o duchowości
Tomasz P. Terlikowski0
Okładka ksiązki - Uleczyć Boga w sobie. Z psychiatrą o duchowości

Ulecz Boga w sobie, ulecz siebie Czy choroba psychiczna wyklucza świętość? Czy psychiatra zajmuje się życiem duchowym pacjenta? Czy egzorcyzmy bardziej...

Maksymilian M. Kolbe okładka filmowa. Biografia świętego męczennika
Tomasz P. Terlikowski0
Okładka ksiązki - Maksymilian M. Kolbe okładka filmowa. Biografia świętego męczennika

Maksymilian M. Kolbe - ,,Szaleniec Niepokalanej" Mówiono o nim, że posiada niezwykły umysł, jest genialnym organizatorem i wielkim wizjonerem. Nie...