Demonomachia

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-02-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788324063963
Liczba stron: 352

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Wciągająca powieść o demonach i Galicji przełomu XIX i XX wieku.

Gimnazjalista Stefan Zborski nie może pogodzić się z nagłą śmiercią ojca. Pragnie znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, których nie zdążył zadać mu za życia. Choć nie wierzy w istnienie świata duchów, to jednak -- pod wpływem irracjonalnego impulsu -- organizuje seans spirytystyczny.

Nieśmiadom mocy, w jaką podczas seansu wyposażyły go demony, Stefan rzuca klątwę na żydowskiego chłopca. Szlomek w najmniej spodziewanych momentach wije się jak wąż i wydaje z siebie wwiercające się w umysł kocie wrzaski.

Oto początek śledztwa w sprawie demonicznej.

Rozmodleni Żydzi z Podgórza i orgie artystów młodopolskiego Krakowa, siła rozumu i moc wiary, niewinna miłość i bezduszne wyuzdanie.

Na granicy dwóch światów niedoszły egzorcysta Zborski szuka odpowiedzi na pytanie: ,,Czy dybuki istnieją?".

Marek Krajewski - autor bestsellerowych powieści kryminalnych. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Filolog klasyczny. Miłośnik filozofii.

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Kup książkę Demonomachia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Demonomachia

Kraków i Podgórze z przełomu XIX i XX wieku, tajemnicza i złowroga atmosfera...

Wciągająca historia, napisana jak zawsze pięknym językiem...

Link do opinii
Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2022-04-13, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2022,

"Ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu mocy nadprzyrodzonych, które mogą sprowadzić na kogoś nieszczęście lub ustrzec go przed nim" - tak Słownik języka polskiego PWN definiuje zabobon. Marek Krajewski przypomina, że zabobon ma bogatą przeszłość i był (jest?) stałym element naszej kultury. 


Powieść retro. Kryminał, horror? Coś pomiędzy. Styl autora i jego przygotowanie historyczne jest bez zarzutu. Jednak w moje ocenie nie przekłada się  to w pełni na jakość książki. Denerwuje najbardziej niespójność historii: bohater przez całą książkę metodycznie i naukowo obala wszelkie teorie o siłach nadprzyrodzonych, tylko po to aby na końcu...

Link do opinii

,,Jeśli długo patrzysz w otchłań, to otchłań również wpatruje się w ciebie".

Galicja przełom XIX i XX wieku.
Gimnazjalista Stefan Zborski nie może pogodzić się ze śmiercią ojca i chcąc znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania organizuje seans spirytystyczny. Nie wie, że dzięki temu otworzył furtkę demonom, które podarowały mu swoją moc. Nieświadom rzuca klątwę na żydowskiego chłopca, który dostaje ,,pomieszania zmysłów". Stefanem targają przeróżne emocje, dlatego postanawia zostać księdzem egzorcystą, by dogłębnie zbadać, czy dybuki faktycznie istnieją.
Czy uda mu się znaleźć odpowiedź na to pytanie?
Przekonacie się podczas lektury.

Nie czytałam wcześniej żadnej książki autora, więc weszłam w tę historię z otwartą duszą, bez żadnych oczekiwań.
Czy Panu Markowi udało się mnie opętać?

Zdecydowanie!
Chociaż akcja z początku nie przynosi wielkiej ekscytacji, to jednak nasz bohater, targany emocjami, momentami nawet zły, wzbudza naszą ciekawość. Wędrując od Krakowa do Podgórza, mekki ortodoksyjnych Żydów, zabiera nas ze sobą w dwa różne światy. Jeden jest pełen zasad, czystości i realnego myślenia, po świat szaleństwa, rozpusty i zabawy, gdzie wszystko jest możliwe.
Groza powoli wyciąga po nas swoje macki, by w pewnym momencie ścisnąć i przydusić. Od tej pory niczego nie będziemy już pewni, a autor wielokrotnie nas zaskoczy.
Końcówka fantastyczna!!!

Jeżeli więc lubicie nieszablonowe historie, które przeniosą Was w pełną zagadek przeszłość, potrząsną Wami i pozostawią w zdziwieniu, to jest to książka odpowiednia.
Ja polecam!

Link do opinii
Inne książki autora
Mock
Marek Krajewski0
Okładka ksiązki - Mock

Wrocław, rok 1913. br /> Młody wachmistrz kryminalny Eberhard Mock może stracić wszystko. Dał się wplątać w obyczajowy skandal, grozi mu wyrzucenie...

Diabeł stróż
Marek Krajewski0
Okładka ksiązki - Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy