Depresja czyli gdy każdy oddech boli

Książka, która pozwoli Ci lepiej zrozumieć charakter depresji. Przekonaj się, co powinieneś wiedzieć o tej chorobie i sprawdź, jak z nią walczyć.

"Depresja, czyli gdy każdy oddech boli" to pozycja, mająca wspomóc terapię depresji. Obecnie na tę chorobę cierpi bardzo wiele osób, także młodych. Choć nie wszyscy trafnie ją u siebie rozpoznają, może ona być bardzo niebezpieczna i pojawić się niespodziewanie. Niektórzy również boją się do niej przyznać, ponieważ nie chcą, by inni z ich otoczenia wiedzieli, że na nią cierpią.

Tak naprawdę nie wiadomo do końca, ile jest w Polsce osób zmagających się z depresją. Według danych szacunkowych to około 350 milionów ludzi, choć w rzeczywistości może ich być znacznie więcej. W książce Czytelnik dowiaduje się, że depresję da się, a przede wszystkim trzeba leczyć, bo nie jest typem dolegliwości, która sama przejdzie. W treści dotrze również do informacji, z jakimi procesami w ciele pacjenta wiąże się depresja, a także znajdzie podpowiedzi, mówiące co robić, by nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Dzięki temu przewodnikowi dolegliwość stanie się łatwiejsza do zrozumienia.

Informacje dodatkowe o Depresja czyli gdy każdy oddech boli :

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2022-02-06
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Depresja czyli gdy każdy oddech boli
Język oryginału: Polska
Tłumaczenie: Polska

Kup książkę Depresja czyli gdy każdy oddech boli

Depresja czyli gdy każdy oddech boli - opinie o książce

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2023-07-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"To tak, jakbyś miał ciężary wbudowane w ręce i nogi. Są ciężkie i każda podstawowa czynność jest jak ciągnięcie za sobą kuli na łańcuchu, która jest dla mnie po prostu zbyt ciężka.
To tak, jakbyś krzyczał z bólu, ale nie wydostaje się z twojego gardła żaden dźwięk.
Moja depresja jest jak czarna dziura. Ale nie tkwisz w czarnej dziurze. Ty nią jesteś. Twój umysł nią jest. To straszne, że potrafi każdą emocję zamienić w ciemność i nicość."

Okładka przedstawia kobietę, która dzieli się na kawałki. Ma zamknięte oczy, i jest to grafika. Obejmuje samą siebie... Lubię takie proste w odczytaniu, a jednocześnie trudne okładki, bo wiele może nam się rzucić na myśl... I każdemu coś innego może się skojarzyć, patrząc na nią.
Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytacie kilka słów o autorce, zobaczycie jej zdjęcie, okładkę jednej jej powieści, a na drugim zaś kilka krótkich fragmentów z lektury. Stronice są białe, czcionka wystarczająca dla naszych oczu, marginesy i odstępy między wersami zostały zachowane. Na początku mamy spis treści i podział na rozdziały - dzięki temu dowiemy się, czego się spodziewać.

"To tak, jakby cała radość została z ciebie wyssana, w klatce piersiowej i całym ciele została tylko pustka, a ty masz poczucie noszenia całego ciężaru tego świata na ramionach. Wszystko, co kochałeś, przestaje mieć sens. Jedno, czego chcesz to wczołganie się w najciemniejszy kąt pokoju, zwinięcie się w kulkę i płacz, nawet jeśli wiesz, że płacz nie pomaga. Nie czujesz zupełnie nic."

Autorka bardzo DOKŁADNIE, ale nie przytłaczająco przedstawia nam niemal depresję od A do Z. Charakteryzuje chorobę. Pokazuje nam skąd może się brać, jakie są konsekwencje, przykłady ludzi, którzy chorują, jak się zachowują, co czują, co myślą... I co ważne, mamy tutaj OPOWIEŚCI OSÓB CHORUJĄCYCH NA DEPRESJĘ, to są prawdziwe historie. Wstrząsające. Każda inna, bolesna... Tak prawdziwa... Ta pozycja jest jedną wielką PRAWDĄ. I niejednokrotnie czytając po prostu łzy płynęły mi po policzku. To było bardzo emocjonująca przeprawa. W dodatku mamy rozdziały opisywane z depresją niemal KAŻDEGO DNIA, gdzie ona rozbija człowieka i doprowadza na skraj...

Nie będę się zbytnio nad tym rozwodzić, po prostu MUSICIE ją przeczytać, bo jest WARTA WASZEJ UWAGI! Ja się konkretnie posypałam przy niej, ale dzięki niej uzmysłowiłam sobie wiele rzeczy, otworzyła mi oczy... Uświadomiła... Spowodowała wyrzut refleksji i myśli.

POLECAM. KAŻDEMU Z WAS. NIE JEST WAŻNE, CZY JESTEŚ KOBIETĄ, CZY MĘŻCZYZNĄ. MUSISZ JĄ PRZECZYTAĆ. Nie jest to prosta opowieść, przyjemna, wręcz przeciwnie. JEST NIESAMOWICIE WAŻNA. POLECAM!!!

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2022-03-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

Depresja: Czyli gdy każdy oddech boli: W pierwszych słowach odniose się do Autorki .Jest to moja druga książka przeczytana Pani Moniki Kotlarek ,pisze bardzo ciekawie i szczegółowo przedstawia problemy natury emocjonalnej ,wszelkie zaburzenia i choroby psychiczne traktuje priorytetowo ,nie pomijając żadnych ,znaczących faktow .Depresja to choroba demokratyczna na którą zapada coraz większa  część populacji w różnych przedziałach wiekowych ,nie wykluczając płci męskiej .Dotyka bez względu na status społeczny oraz ekonomiczny .Czynniki ,objawy i leczenie są zawarte w książce a także rady i bardzo częste popełniane błędy przez bliskich i otoczenie jak i samych chorych .Dowiemy się o rodzajach depresji iż niejedno ma imię przybiera formy i nakłada maskę szczesliwych ludzi ,gdy podczas wewnątrz wszystko się rozpada .Polecam przeczytać jest interesującym poradnikiem psychologicznym ,pomoże zrozumieć wiele kwestii i uświadomi do czego prowadzi nieleczone zaburzenie .Mnie osobiście poruszyła depresja poporodowa między innymi ze względu na podjetą decyzję o nie posiadaniu dzieci w swoim życiu która mało kto rozumie bo przecież dzieci to dar od Boga .Lęki  mamy je wszyscy w zasadzie nasze obawy pojawiają sie z różnych powodów co nie oznacza że zapukała do nas Pani D .

To nie smutek, to depresja. Poradnik dla rodziców nastolatków w kryzysie
Monika Kotlarek 0
Okładka ksiązki - To nie smutek, to depresja. Poradnik dla rodziców nastolatków w kryzysie

Obawiasz się, że Twoje dziecko może mieć depresję? Przeczytaj koniecznie!   Okres dojrzewania to w życiu młodego człowieka niezwykle trudny czas. Zmiany...

Borderline czyli jedną nogą nad przepaścią
Monika Kotlarek0
Okładka ksiązki - Borderline czyli jedną nogą nad przepaścią

Poradnik i ćwiczenia dla osób z osobowością borderline oraz ich bliskich i opiekunów.Przewodnik po życiu na krawędzi. Borderline nie jest...